• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Digiturkde sivic ile iki uydu birden kurabilinirmi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Digiturkde sivic ile iki uydu birden kurabilinirmi

Arkadaslar 7 dereceden digi izliyorum HD cihazla ancak turksatida tariyorum ikisi birden calismiyor uydu chazi izin vermiyor yani turksattaki sifresiz kanallari nasil izleriz digiturk kutusu ile iki uydu neden izlenemiyor bunun bir yontemi varmi yardimci olan olursa cok memnun olurum saygilar

Bildiğim kadarıyla hd kutularda sadece eutelsat w3 uydusu kullanılabiliyor. sd cihazlarda digitür turksat kurulumu ve mode tuşu ile fta uydu alıcısı gibi kullanılabiliyor.
    VESTEL UD9200 4K LED TV
    ARÇELİK 32" LED TV
    2X Next 2053 HD (HEVC H.265)

Yorum yap

ekinci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Arkadaslar 7 dereceden digi izliyorum HD cihazla ancak turksatida tariyorum ikisi birden calismiyor uydu chazi izin vermiyor yani turksattaki sifresiz kanallari nasil izleriz digiturk kutusu ile iki uydu neden izlenemiyor bunun bir yontemi varmi yardimci olan olursa cok memnun olurum saygilar

Cihazda turksat kurulumu var ama pek sanmıyorum cihaz dt.ye kilitlenmiş durumda sanıyorum belki servisten yazılımla açtırabilirsin
      :toplu:

Yorum yap

digitürk kutuları parallel kullanımı önlemek için tadilatlı olabilir...
        geçenlerde bir akrabanın salondaki digitürk kutusunun lnb out çıkışını...
        mutfaktaki televizyonun receiverine bağladım...
        ikinci bir çanak kullanmamak için...
        randıman vermedi, vertikal ve horizantal kanallardan bir gurubu hiç açılmıyor...
        digitürk kutusu kapalı olsa bile...
        çanak yönü türksat uydusu...
        o.ç. lnb out çıkışını bile bozmuşlar...

Yorum yap

digitürkte servis teknisyeni olarak çalışıyorum sivic kullanmak sıkıntılı oluyor digi cihazlarını mükemmel bir şekilde kilitliyor özellik kullanamıyorsunuz digi cihazından başka bir cihaza görüntü veremiyorsunuz kısıtlama var başka uydu ve diğer tv kullanamıyorsunuz yan oda üyeliği almak zorundasınız ....
          :tr:

Yorum yap

irdeto kart

ben diğitürk üyesiyim cryptoworks kart kalktı irdeto kart geldi next2000 ye cıs süper plus diğitalimle şu an seyredemiyorum diğitürk ün irdeto kartını benim cihaza nasıl uyarlayabilirim modül v.s bilen varmı yada hangi next diğital diğitürk irdeto kartı okuyabilir yada diğitürk ten proğram felan atılabilirmi diğitalime irdeto kartı okuyabilmesi için yardımcı olabilecek kimse varmı acaba

Yorum yap

mustafadifb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              ben diğitürk üyesiyim cryptoworks kart kalktı irdeto kart geldi next2000 ye cıs süper plus diğitalimle şu an seyredemiyorum diğitürk ün irdeto kartını benim cihaza nasıl uyarlayabilirim modül v.s bilen varmı yada hangi next diğital diğitürk irdeto kartı okuyabilir yada diğitürk ten proğram felan atılabilirmi diğitalime irdeto kartı okuyabilmesi için yardımcı olabilecek kimse varmı acaba
              Irdeto kartlar sadece Digiturk'un verdiği makinede çalışır. Diğer türlü hiçbir cihazda çalıştıramazsınız.

Yorum yap

teşekkürler

bilgi için teşekkürler

Yorum yap

mustafadifb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  cihazla kart eşleşmesi lazım cihaz ve artın numaralarını digi servislerinden sinyal göndererek açılabiliyor ancak kendi uyumlu cihazıyla seyredebilirsiniz ....
                  :tr:

Yorum yap

ben digitürkü türksat üzerinden izlitorum türksat üzerinde digitürk kanal taşımaya müsade etmediği gibi kanalların tümü yok. Türsatı taratıyorum kanal taşıma özelliği falan geliyor bütün kanalları buluyor fakat bu sefer de digitürk kanallarını bulmuyor. Uğraşırken listelerin üzerinde Digitürk Mode - Standart Mode ibarelerini gördüm kumandadaki Mode tuşundan standart mode a geçiyorum normal fta bir uydu alıcısı oluyor tekrar mode a basınca digitürk moduna geçiyor ve digitürk kanallarını izleyebiliyorum. Tabiki Digitürk ün sıralaması ile. Babama 17.90 lık paket ile digitürk uydusu var. Türksat için ayrı bi uydu cihazı kullanıyor. Bir ara onu deneyeceğim disecq alıp türksatı digitürkün disecq 2 olarak bağlayacağım mode tuşundan standart moda geçerek iki uydu cihazı kullanmaya gerek kalmamasını sağlamak istiyorum

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X