• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Ekran Çözünürlüğünü Arttıramıyorum

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

emcebat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hdmi kablo kullanıyorum.Tv yayın Sistemi sizde ne acaba(pal,secam.ntsc...)
    Ben TV ayarlarından PAL seçtim. Diğer türlü (PAL/NTSC) seçili olduğu zaman sadece HD Suisse kanalında ekran git-gel yapıyor ama PAL seçili iken direkt görüntü geliyor. Çözünürlük olarak genelde 1080i kullanıyorum ama özellikle maçlarda 720p sanki biraz daha iyi gibi. Ama bu tamamen göreceli bir tespit ...

Yorum yap

hakanoz2000 Nickli Üyeden Alıntı
      Ben TV ayarlarından PAL seçtim. Diğer türlü (PAL/NTSC) seçili olduğu zaman sadece HD Suisse kanalında ekran git-gel yapıyor ama PAL seçili iken direkt görüntü geliyor. Çözünürlük olarak genelde 1080i kullanıyorum ama özellikle maçlarda 720p sanki biraz daha iyi gibi. Ama bu tamamen göreceli bir tespit ...
      ben hepsinde 720p kullanıyorum bu sanki daha iyi gibi ama her kesin seyir zevki başka tabiki

Yorum yap

İşte benim sistem seçiminde de aynı hatayı veriyor pal seçmek istediğimde yine ekran gidiyor.Aynı hatayı veriyor.
        Next YE2000 hd,Sony 40d3500 full hd

Yorum yap

emcebat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          İşte benim sistem seçiminde de aynı hatayı veriyor pal seçmek istediğimde yine ekran gidiyor.Aynı hatayı veriyor.
          Bu durumda sanki bir TV uyumsuzluğu var gibi geldi bana. En iyisi başka bir TV'de denemek...

Yorum yap

bende LG var 32 inç
            hiç bir sorun olmuyor...

Yorum yap

Değerli arkadaşlar,sorunu çözdüm.Next in içinden çıkan Hdmi kablosunun yerine sinema sisteminin Hdmi kablosunu taktım.Şu anda çözünürlükleri istediğim gibi değiştirebiliyorum.Herkese teşekkürler.

Yorum yap

Kabloda üretim hatası olabilir belkide emcebat yoksa o içinden çıkan kablo diğer arkadaşlarda çalışıyor ilk senden böyle bir şikayet geldi
                Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                www.nextyazilim.com

Yorum yap

Önemli olan problemin çözümü ilginize teşekkürler.

Yorum yap

Hdmi kablosunu cihazı aldığın yere götür değiştirsinler.sorununu anlat.
                    İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                    VU+ SOLO 2
                    Popcorn Hour A-210
                    TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
                    UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
                    DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
                    NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
                    DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
                    NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

Aynı problemi bende yaşıyorum.

Arkadaşın anlattığı sorunu aynen bende yaşıyorum. Şu an kompanent ile ğladım görüntü gayet iyi 1080i çözünürlüğü destekliyor.
                      Eğer dediği gibi kablo hatalı ise Teknosa dan aldığım için oradan kabloyu değiştirmelerini isticem, ama emin olmam lazım. Bu HDMI kablonun iki ucuda aynımı ters falan takılmış olabilirmi?

Yorum yap

A01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Arkadaşın anlattığı sorunu aynen bende yaşıyorum. Şu an kompanent ile ğladım görüntü gayet iyi 1080i çözünürlüğü destekliyor.
                        Eğer dediği gibi kablo hatalı ise Teknosa dan aldığım için oradan kabloyu değiştirmelerini isticem, ama emin olmam lazım. Bu HDMI kablonun iki ucuda aynımı ters falan takılmış olabilirmi?
                        Kablonun iki ucada aynı.Ben Next in verdiği hdmı kablosunu bayiden değiştirdim sonuç değişmedi olumsuz.Ben de dışarıdan başka kablo aldım.Sorun çözüldü.

Yorum yap

Bugün kabloyu değiştirmeye gittim, kabloyu denediler orda çalıştı ben yinede değiştirdim.Sorun çözüldü şu an 1080i çözünürlüğü destekliyor.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X