• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Machina 3D 4.442 Yazılımı

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

LASTSAMURAI Nickli Üyeden Alıntı
    Tp-Link TL-WN722N 150Mbps Yüksek Kazançlı Kablosuz USB

bunun ıle bağlanıyorum bundan oncekı yazılımda hızlı acıyordu..mutlak surette yazılım ıle alakalı bır durum bu emınım !
    Elimde sitede önerilen USB WiFi'lar arasında yazan; TP-LINK TL-WN727N modeli var, sorunsuz bağlandı.

Yorum yap

bruswils Nickli Üyeden Alıntı
      sn: digium 2. parti cihazlar ile ilgili resim varmı bu cihazlar ne zaman satışa sunulacak
      Cihazlar geldi ancak yasal işlemler uzun sürdüğünden biraz gecikme oldu, önümüzdeki günlerde satışa sunulacak.

Farklı ön panel seçeneği dışında hiçbir fark yok. Daha önce satılan panel ve yeni siyah panel ikisi aynı anda satılacak...

Yorum yap

bugun arkadasın next machına 3d sınde 4 pip olayını yenı yazılımla beraber test ettık sorun var yanı anlıyacagınız 4 pip otomatık bağlanmıyor ....2.cisi dip dipe mesefade net ceker onemlı olan benım gıbı otelden netı aldığınız yerde WIFI cekmesıdır...o zaman testı gectıysenız olur ama ben ısrarcıyım yazılım 21/06 tam anlamıyla randımanlı degıl ve de kanal taramaları eskısı gıbı hızlı degıl bılgınıze ...bunlar gozlemlerım !!!!!
        Next Machina 3D & Vu+DUO 4K

Yorum yap

LASTSAMURAI Nickli Üyeden Alıntı
          Tp-Link TL-WN722N 150Mbps Yüksek Kazançlı Kablosuz USB

bunun ıle bağlanıyorum bundan oncekı yazılımda hızlı acıyordu..mutlak surette yazılım ıle alakalı bır durum bu emınım !
          Ben de aynı wirelles adaptör var ama her defasında da bağlanıyorum.. sorun yok..

Yorum yap

Tp-link TL-WN727N 150M Lan Usb Wireless Adaptör
            ve 2310 Airties sorunsuz çalışmakta.
            Takıp çıkardığımızda machina3D açılışta hemen tanıyor.

Yorum yap

Sayın Lastsamuraı benim tavsiyem fabrika ayarlarına dönüp yeni yazılımı yeniden yükleyin wifi sorununuz tahminim ortadan kalkacaktır. Kolay gelsin..
              Vu Duo2- Next Machina 3D

Yorum yap

@ozonder35 ; Abim Fabrıkaya ayarlarına dondum ama tekrar donecegım ve ********** sayfasında 21/06 yazılımı tekrar yükleyecegım bakalım bır degısıklık olacak mı merak edıyorum aksama test ederım
                Next Machina 3D & Vu+DUO 4K

Yorum yap

son yazılım önce sonra fb. ayarlarına dönüş ok. Yazılımı boot mod olarak yüklememe rağmen yazı karakterleri neden bozuk.
                  NEXT MACHINA 3D

Yorum yap

cokof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

son yazılım önce sonra fb. ayarlarına dönüş ok. Yazılımı boot mod olarak yüklememe rağmen yazı karakterleri neden bozuk.
                    Bendede aynı durum söz konusu bunlar ara yazılım olduğu için bazı sıkıntılar olabilir...Burası devamlı takip ediliyor gerekli notlar alınır gelecek yazılımlarla düzeltilir.En azından cihazın STABİL çalışmasını engelleyecek sıkıntılar değil...
                    MACHİNA - 3-D
                    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
                    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
                    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

• Demekki bu herkeste aynıymış problem yok herşey yolunda
                      Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

• dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Bendede aynı durum söz konusu bunlar ara yazılım olduğu için bazı sıkıntılar olabilir...Burası devamlı takip ediliyor gerekli notlar alınır gelecek yazılımlarla düzeltilir.En azından cihazın STABİL çalışmasını engelleyecek sıkıntılar değil...
                        Hocam Madem dediniz bu yazılar yazılımcılar tarafından okunuyor.Bende bir şey yazayım gerçi ben 100 sefer yazdım ama gene de 101.yi yazayım Next Machina 3D USALS MOdunda Telstar 15 batı uydusundan Hispasat 30w batı uydusuna dönüş yapmıyor.Ama Dayzek 1.2 Modunda dönüş yapıyor.Şimdi bazı arkadaşlar diyor ki ben kullanıyorum dönüş yapıyor diyorlar bende o arkadaşlardan fikir almak için diyorum ki sizler nasıl kullanıyorsunuz ayarlarınızı bana da söylermisiniz veya USALS Modundamı kullanıyorsunuz yada Dayzek 1,2 Modundamı kullanıyorsunuz diye sorular soruyorum nedense soru sorduğum veya kullanıyorum diyenler ertesi gün dahada forumda görünmüyorlar.Bunu da anlamış değilim.Bu bir uydu alıcısının asli görevidir.Neyse olursa olsun olmazsa dünyanın sonu değilya ben bildireyimde illahada olursa olsun demiyorum sadece sorunu yazdım.

Yorum yap

• can_211 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Hocam Madem dediniz bu yazılar yazılımcılar tarafından okunuyor.Bende bir şey yazayım gerçi ben 100 sefer yazdım ama gene de 101.yi yazayım Next Machina 3D USALS MOdunda Telstar 15 batı uydusundan Hispasat 30w batı uydusuna dönüş yapmıyor.Ama Dayzek 1.2 Modunda dönüş yapıyor.Şimdi bazı arkadaşlar diyor ki ben kullanıyorum dönüş yapıyor diyorlar bende o arkadaşlardan fikir almak için diyorum ki sizler nasıl kullanıyorsunuz ayarlarınızı bana da söylermisiniz veya USALS Modundamı kullanıyorsunuz yada Dayzek 1,2 Modundamı kullanıyorsunuz diye sorular soruyorum nedense soru sorduğum veya kullanıyorum diyenler ertesi gün dahada forumda görünmüyorlar.Bunu da anlamış değilim.Bu bir uydu alıcısının asli görevidir.Neyse olursa olsun olmazsa dünyanın sonu değilya ben bildireyimde illahada olursa olsun demiyorum sadece sorunu yazdım.
                          Valla maalesef o konuda bir şey diyemiyeceğim size sanırım bazı açıklamalar yazılmış.İşin ilginci bu konu ile sadece siz SIKINTI dile getiriyorsunuz şimdi burda durum böyle olunca ortada kalan ve cevabını bekleyen bir SORU İŞARETİ kalıyor...Üyelerimize bu konu hakkında zorla yazdıramıyacağımıza göre bu durum maalesef ortada kalıyor...Bende MOTOR yok olsa idi bir şekilde denerdim işte bu yüzden bende çaresizim.... :nebileyim
                          MACHİNA - 3-D
                          8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
                          PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
                          TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

• can_211 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            -Peki sizin kullandığınız motor USALS destekliyor mu?
                            -Bunu hiç araştırdınız mı?
                            -Markası neydi sizin motorun?

Yorum yap

• Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              -Peki sizin kullandığınız motor USALS destekliyor mu?
                              -Bunu hiç araştırdınız mı?
                              -Markası neydi sizin motorun?
                              Tabiiki USALS Modunu destekliyor.Ben bu motoru 2 yıla yakın oldu kullanıyorum.GOLDMASTER SG 2100 kullanıyorum.Next machina 3 d yi ben Mart'ta aldım.Next machina 3D yi almadan önce elimde ben TURBO HD 2 kullanıyordum vede motoruda kullanıyordum.TURBO HD2 de her türlü yöne istediğim yöne dönüş yapıyor.Halendahada arasıra kullanıyorum vede tıkır tıkır çalışıyor.Hatta elimde kaon tabanlı ora uydu alıcısı var onunlada denedim çalışıyor hemde tıkır tıkır.Martta next macniha 3 dyi aldım motoru taktım telstardan öteye dönmemeye başladı döndürmedi cihaz.sonrada motordan şüphelendim motoru söktüm a dan z ye kabloları değiştim tekrar next machina 3d ye göre kurulum yaptım sonuç yine dönmüyor.Sonrasında ise yan komşumun cihazını aldım onunla denedim sonuç çalışıyor onun markası ise sd goldmaster dandirik bir cihazdı.Şuan HAlen daha Ana makina olarak tv de next ti kullanıyorum vede sonuç dönmüyor ben de bıraktım yakasını.Şimdi benim elim biraz bu işlere yatkındır motor söküp takma gibi işlerde motoru parçaladım tekrardan söktüm next te göre kurulum yaptım sonuç dönmüyor .Yani kısacası burda aklınıza hayalinize gelmeyen her yolu denedim hatta Next cihazın limit ayarlarını bile kontrol ettim.Burda ise gördüğüm manzara Doğu vede Batı limitlerini aç diye bir yer var orada limitleri aç diyorum açıyor ama evet hayır işlemi görevini yapmıyor o evet hayır yerinde limitleri açık yapıyorum işlemden tekrar çıkıyorum tekrar giriyorum bakıyorumki yine kapalı hale gelmiş.Yani diyiyorumki inşallah sorun bendedir ama hiç sanmıyorum.Ben bu sorunu kardeş forumda Giablo guad bölümünde okumuştum.Birisi almış limitlerinde sorun var diye geri vermiş giablo almıştı orda okumuştum bazid diye bir abi var.sadece ben onda görmüştüm bu problemi.Bakın herşeyi araştırdım motorun limitlerini açtım yani turboda sorun yoktur hatta 3 cihaz denedim sonuç çalışıyor.Ama işde bu bizim bu cihazda Telsatar 15 wbatı uydusundan öteye dönmüyor.Ben cihazdan şüpheleniyorum çünkü cihazın doğu batı limit ayarlarında sıkıntı var bence,çünkü evet hayırı kabul etmiyor.

Yorum yap

• can_211 Nickli Üyeden Alıntı
                                Tabiiki USALS Modunu destekliyor.Ben bu motoru 2 yıla yakın oldu kullanıyorum.GOLDMASTER SG 2100 kullanıyorum.Next machina 3 d yi ben Mart'ta aldım.Next machina 3D yi almadan önce elimde ben TURBO HD 2 kullanıyordum vede motoruda kullanıyordum.TURBO HD2 de her türlü yöne istediğim yöne dönüş yapıyor.Halendahada arasıra kullanıyorum vede tıkır tıkır çalışıyor.Hatta elimde kaon tabanlı ora uydu alıcısı var onunlada denedim çalışıyor hemde tıkır tıkır.Martta next macniha 3 dyi aldım motoru taktım telstardan öteye dönmemeye başladı döndürmedi cihaz.sonrada motordan şüphelendim motoru söktüm a dan z ye kabloları değiştim tekrar next machina 3d ye göre kurulum yaptım sonuç yine dönmüyor.Sonrasında ise yan komşumun cihazını aldım onunla denedim sonuç çalışıyor onun markası ise sd goldmaster dandirik bir cihazdı.Şuan HAlen daha Ana makina olarak tv de next ti kullanıyorum vede sonuç dönmüyor ben de bıraktım yakasını.Şimdi benim elim biraz bu işlere yatkındır motor söküp takma gibi işlerde motoru parçaladım tekrardan söktüm next te göre kurulum yaptım sonuç dönmüyor .Yani kısacası burda aklınıza hayalinize gelmeyen her yolu denedim hatta Next cihazın limit ayarlarını bile kontrol ettim.Burda ise gördüğüm manzara Doğu vede Batı limitlerini aç diye bir yer var orada limitleri aç diyorum açıyor ama evet hayır işlemi görevini yapmıyor o evet hayır yerinde limitleri açık yapıyorum işlemden tekrar çıkıyorum tekrar giriyorum bakıyorumki yine kapalı hale gelmiş.Yani diyiyorumki inşallah sorun bendedir ama hiç sanmıyorum.Ben bu sorunu kardeş forumda Giablo guad bölümünde okumuştum.Birisi almış limitlerinde sorun var diye geri vermiş giablo almıştı orda okumuştum bazid diye bir abi var.sadece ben onda görmüştüm bu problemi.Bakın herşeyi araştırdım motorun limitlerini açtım yani turboda sorun yoktur hatta 3 cihaz denedim sonuç çalışıyor.Ama işde bu bizim bu cihazda Telsatar 15 wbatı uydusundan öteye dönmüyor.Ben cihazdan şüpheleniyorum çünkü cihazın doğu batı limit ayarlarında sıkıntı var bence,çünkü evet hayırı kabul etmiyor.
                                Motora hard reset yaptınız mı?
                                Cihaz değişimlerinde motorun da resetlenmesi önerilir.
                                Elinizdeki motorda nasıl yapılıyor bilmiyorum ancak kullanım kılavuzunda yazması gerekir. Örneğin Next DiSEqC motorlarda üzerinde iğne girecek kadar bir reset tuşu vardır buradan resetlenir, yada yeni nesillerde iki tuşa basılı şekilde resetlenir.
                                Motoru resetleyip denemenizi öneririm, zira bende evimde USALS modunda kullanıyorum. 53Doğu - 30Batı arası alıyor.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X