• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Vu+ Solo Kullanıcı Görüşleri ve Sorunları

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

tesekurler bunkarı vakit buldukca denicem peki pc ile cihaza nasıl baglanacaz kablo ilemi bende laptop var cihazın sitesindeli programla denedim ama yapamadım cihazıgormuyor kablo gerekiyomu rs 232 vb. gibi yoksa kablosuzmu baglanıyo ya cihaz on numara çalışıyo full kanalları izliyorum yapabileceklerime bakıyorum netten cihazla ama beceremiyorum bide korkuyorum cihazbilgileri paylasım bilgileri silenecek diye ögrenmeye çalışsam burdan bana yardımcı olabilirmisiniz. bide cccam bilgilerini goruyoyrum ama mudahale olmuyor in foya basyıgımda bişe gozukmuyor yeni bir server aldıgımda nasıl kayıt edecez ben iki server kullanıyorum haliyle ilk sıradaki daha hızlı çalısıyor sak diye acıyo hemen bunların sırasını nasıl degiştiririz.ben bu cihazı aldım ama basınızı cok agrıtıcam heralde yada ogrenene kadar iki üç tane cihaz yakacam ilk defa linux kullanıyorum suan sadece kanal degiştiriyorum izliyorum uydu vedayzek baglantı ları nı yapmam bile bi gunumu aldıoda anlatımlara baka baka

Yorum yap

fmberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      tesekurler bunkarı vakit buldukca denicem peki pc ile cihaza nasıl baglanacaz kablo ilemi bende laptop var cihazın sitesindeli programla denedim ama yapamadım cihazıgormuyor kablo gerekiyomu rs 232 vb. gibi yoksa kablosuzmu baglanıyo ya cihaz on numara çalışıyo full kanalları izliyorum yapabileceklerime bakıyorum netten cihazla ama beceremiyorum bide korkuyorum cihazbilgileri paylasım bilgileri silenecek diye ögrenmeye çalışsam burdan bana yardımcı olabilirmisiniz. bide cccam bilgilerini goruyoyrum ama mudahale olmuyor in foya basyıgımda bişe gozukmuyor yeni bir server aldıgımda nasıl kayıt edecez ben iki server kullanıyorum haliyle ilk sıradaki daha hızlı çalısıyor sak diye acıyo hemen bunların sırasını nasıl degiştiririz.ben bu cihazı aldım ama basınızı cok agrıtıcam heralde yada ogrenene kadar iki üç tane cihaz yakacam ilk defa linux kullanıyorum suan sadece kanal degiştiriyorum izliyorum uydu vedayzek baglantı ları nı yapmam bile bi gunumu aldıoda anlatımlara baka baka
      Selamlar ;

Evde tahminimce laptop ve vu+ cihazınızı aynı ağ üzerinde kullanıyorsunuz ?

Cihazınız internete ethernet yolu ile bağlanıyorsa yada kablosuz adaptör ile,cihaz ile pc arasında bağlantı kurmak için başka herhangi bir kabloya ihtiyacınız yok,zaten aynı ağ üzerinde olduğunuz için cihazın ağ ayarlarından IP nosuna bakıp gerekli bağlantıyı ağ yolu ile sağlayabilirsiniz.

Cihaza genelikle iki bağlantı yolu ile bağlanılıyor .

1) FTP ile bağlantı

2) Telnet yolu ile bağlantı

En çok FT:P ile bağlantıyı kullanacaksınız.
      Yapmak istediğiniz işlem CCcam ayarları ise FTP ile bağlantı sağlayıp buradan linkteki işlemleri takip edip etc içerisinde bulunan CCcam.Cfg adlı dosya ya ulaşabilir buraya yeni server bilgilerinizi kaydedebilir yada düzenleme yapabilirsiniz. Cihazda bulunan CCcam İnfo eklentisinden de aktif olan server bilgilerinizi görebilirsiniz. bunlarda düzenleme yapmak isterseniz Dream-Explorer eklentisini kullanarak pc ye gerek kalmadan cihaz üzerinden etc/CCcam.cfg dosyasını görüntüleyip buradan server bilgilerinizin tamamını görüp kumanda ile düzenleme yapabilirsiniz.
      aklınıza takılan takıldığınız bir konu olduğunda bildirirsenizi bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışırız,alıştığınızda herşey daha kolay gelmeye başlayacaktır gerek yeni çıkan imajları gerek arkadaşların hazırlamış oldukları backup'ları yükleyerek pratik yapacak ve cihaza daha da alışacaksınız. ( bu arada cihaza her yüklediğiniz imaj yada backup'ta server bilgilerinizi silinir ve kanal ayarlarınızı yeniden yapılandırmanız gerekir yani ilk işiniz server bilgilerinizi yedeklemek ve kendi hazırlamış olduğunuz kanal listeniz var ise bunların yedeğini almak olmalı )

Kolay gelsin.
      [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
      www.next.com.tr

Yorum yap

Karbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Selamlar ;

Evde tahminimce laptop ve vu+ cihazınızı aynı ağ üzerinde kullanıyorsunuz ?

Cihazınız internete ethernet yolu ile bağlanıyorsa yada kablosuz adaptör ile,cihaz ile pc arasında bağlantı kurmak için başka herhangi bir kabloya ihtiyacınız yok,zaten aynı ağ üzerinde olduğunuz için cihazın ağ ayarlarından IP nosuna bakıp gerekli bağlantıyı ağ yolu ile sağlayabilirsiniz.

Cihaza genelikle iki bağlantı yolu ile bağlanılıyor .

1) FTP ile bağlantı

2) Telnet yolu ile bağlantı

En çok FT:P ile bağlantıyı kullanacaksınız.
        Yapmak istediğiniz işlem CCcam ayarları ise FTP ile bağlantı sağlayıp buradan linkteki işlemleri takip edip etc içerisinde bulunan CCcam.Cfg adlı dosya ya ulaşabilir buraya yeni server bilgilerinizi kaydedebilir yada düzenleme yapabilirsiniz. Cihazda bulunan CCcam İnfo eklentisinden de aktif olan server bilgilerinizi görebilirsiniz. bunlarda düzenleme yapmak isterseniz Dream-Explorer eklentisini kullanarak pc ye gerek kalmadan cihaz üzerinden etc/CCcam.cfg dosyasını görüntüleyip buradan server bilgilerinizin tamamını görüp kumanda ile düzenleme yapabilirsiniz.
        aklınıza takılan takıldığınız bir konu olduğunda bildirirsenizi bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışırız,alıştığınızda herşey daha kolay gelmeye başlayacaktır gerek yeni çıkan imajları gerek arkadaşların hazırlamış oldukları backup'ları yükleyerek pratik yapacak ve cihaza daha da alışacaksınız. ( bu arada cihaza her yüklediğiniz imaj yada backup'ta server bilgilerinizi silinir ve kanal ayarlarınızı yeniden yapılandırmanız gerekir yani ilk işiniz server bilgilerinizi yedeklemek ve kendi hazırlamış olduğunuz kanal listeniz var ise bunların yedeğini almak olmalı )

Kolay gelsin.
        çok teşekkür ederim şu an cihazla her turlu baglantıyı gerçekleştirebiliyorum hatta şu an filme alt yazı eklemeye çalışıyorum bu forumda olmasaydım hayatta beceremezdim tekrar teşekkürler bitek su yedeklemeyi yapamadım server bilgilerini falan

Yorum yap

vusoloyu scartla bagledıgımda ses var ama hdmı ıle bagladığımda hiçses gelmiyor goruntu var sorun ne olabilir acaba

Yorum yap

fmberg Nickli Üyeden Alıntı
            vusoloyu scartla bagledıgımda ses var ama hdmı ıle bagladığımda hiçses gelmiyor goruntu var sorun ne olabilir acaba
            Başka bir HDMI kablosu ile deneyiniz..Kablo arızalı olabilir,Tvdeki başka bir HDMI girişine de takıp deneyiniz.
            www.next.com.tr

Yorum yap

usb adptör olarak airties 2040 çalıştıramadım uygun deilmi acaba suan accesspoit kullanıyorum kablosuz ağımdan odaelektrik kesildiginde veya bağlantıkoptugunda tekrar geldiği zaman bağlanması 1saati buluyor oda dns ye ip adrsini yazıp tekrar cihazı açıp kapattıgım zaman geliyor normalmi acaba

Yorum yap

ya benim ağ ayarlarında iki tane ağ noktası oldu lan conection 1 ve 2 diye acces point kullanıyorum kablosuz ağımdan ikisinden de internet var kabloyu laptopumla denedim ama servere baglaanamıyorum yada cihaz internete girmiyor agı test ettiğimde hepsi okey basta bitaneyken ag servere ve intrernete baglanıyodumkabloyu laptopa takıyorum internete giriyor kafayı yiyecem nasıl düzeltebiliriz

Yorum yap

serverda bi problem var desem cihaz internetede girmiyor internet ayarlarınızı kontrol edin diyor eternet kablosunu pc ye takıyorum bağlantı var

Yorum yap

ya bu türksatta ntv sporu izleyemiyorum maç yayınlarında soylemesi ayıp izleyemediğim kanal yok bunun dısında butun ligleri çatır çatır izliyorum turksatta macsaatlerinde ntv sporu izleyemiyorumaslında hiç gerek yok ama sinirim bozuluyo açılmayınca 8000xcamplusla izliyodum onumu taksam geri napsam) bu cihazlarda sadece server lamı kanallar açılıyo emu falan yokmu ntv sporu acan

Yorum yap

fmberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      ya bu türksatta ntv sporu izleyemiyorum maç yayınlarında soylemesi ayıp izleyemediğim kanal yok bunun dısında butun ligleri çatır çatır izliyorum turksatta macsaatlerinde ntv sporu izleyemiyorumaslında hiç gerek yok ama sinirim bozuluyo açılmayınca 8000xcamplusla izliyodum onumu taksam geri napsam) bu cihazlarda sadece server lamı kanallar açılıyo emu falan yokmu ntv sporu acan
                      Selamlar Sn @fmberg ;

CCcam kullanarak Biss şifreli kanalları seyretmek için öncelikle buradan güncel emu kéy dosyalarını indirip herhangi bir ftp programı ile cihaza bağlanıp dosyaları adlarının bulunduğu ilgili bölümlere (kéys klasöründeki dosyaları :var/kéys içine, scce yazan klasörün için deki dosyaları: var/scce içine) gönderip bu dosyaları sağ tıklayıp dosya izinlerinden 755 yaparak kaydedin.

Daha sonra CCcamCfg. uzantılı dosyanızda bulunan( server bilgilerininizin olduğu dosya (etc/kéys içinde)da ufak bir ilave yaparak en alt satıra aşağıda yazdıklarımı girip kaydedin.
                      SOFTKEY FILE : /var/k.eys/SoftCam.k.ey
                      AUTOROLL FILE : /var/k.eys/AutoRoll.k.ey
                      STATIC CW FILE : /var/k.eys/constant.cw
                      Kırmızı ile yazdığım yerlerdeki k.eys ve k.ey yazan kısımlardaki noktaları dosyaya yazarken silin.
                      Daha sonra Ntvspor kanalını seyretmek için feed kanalına gidip 2-3 sn bekledikten sonra tekrar bu kanala geri döndüğünüzde kanal açılacaktır,diğer biss şifleri kanallarda bu işlemi yapmanıza gerek yoktur kanallar direk açılır.

Kolay gelsin.
                      www.next.com.tr

Yorum yap

Can you explain in English

Yorum yap

bu altyazı olayını yapamadım ya bi o kaldı yapamadıgım
                          orjinal sitedeki denilenlari yaptım yanlış bişemi var acaba programı pc ye indirdim ftp ile tmp klasorune attım sonra telnetle baglandım ip noyu yadım root yazzdım logine cd /tmp yaptım :/tmp#cıktı orda kaldı mavi tusa bastıgımdada ccamla ilgili bilgiler cıkıyor blu panel falan yada siz ustaların yaptıgı baska bi yontem varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim

Yorum yap

basit bi soru olacak ama benim cihazdaki saat yarım saat geri nasıl düzeltebilirim bulamadım bi türlü yeni server bilgileri yükledim ondan sonra oldu geci pek onemi yok ama sunu farkettim epg bilgilei film başlama bitiş zamanları bilgisi hatalı gosteriyo bide altyazılı film izlerken sekranizasyonu tam ayarlıyorum bi iki dakika sonra bozuluyo saat doğru iken cok güzel izliyodum altyazılı oolarak bununlamı alakalı acaba?

Yorum yap

bende vu solo aldım..3D desteklermi acaba bilin ustalar yardımcı olursa sevinirim

Yorum yap

cumhur83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                bende vu solo aldım..3D desteklermi acaba bilin ustalar yardımcı olursa sevinirim
                                Tüm HD cihazlar 3D yayınların formatını destekler burada marifet Tv'de dir,eğer TV 3D desteklemiyorsa bu yayınları sadece 2 parçaya bölünmüş olarak görebilirsiniz.
                                www.next.com.tr

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X