• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 Super HDTV 1.5.2008 Test Yazılımı

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

arkadaşlar modemim us robatix aynı sorun bendede var portları görmüyor.eski yazılımı yükledim düzeldi...

Yorum yap

sevigili arkadaslar , ben hep eski yazılımdaydım,,ve server hic port buılmuyo 3 gündür...özen uydudan sevgili dostum yurtdısında bi yapım asaması oldugunu söledi..yani bu sorun kopmalar , karısıklık bencede genel...yeni yazılımın sucu degıl...

Atlanta HD BOX PVR
      Next 2000 HDTV
      Next 2000 CIS Super Plus
      Digitürk Plus
      Philips 42'' 9603 LCD

Yorum yap

mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        sevgili şampiyon. boot menüden yeniden yükledım.bilgileri defalarca elle girdim.olmuyor maalesef. inca 4 portlu modem kullanıyorum. modemdendir diye düşünmeye başladım. eski yazılımı galiba yüklemekten başka seçenek kalmadı galiba?
        yardımlarınız için sağolun,hoşçakalın
        ya çok ilginç ben cihazzın birine reset attım yeni yazılımı ve verilen keyi yükledim ne server bilgileri silindi nede kanallar diger cihazada direk üstüne attım onada hiç birşey olmadı çok garip bi durum ama

Yorum yap

sampiyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          ya çok ilginç ben cihazzın birine reset attım yeni yazılımı ve verilen keyi yükledim ne server bilgileri silindi nede kanallar diger cihazada direk üstüne attım onada hiç birşey olmadı çok garip bi durum ama
          boot menu den atınca zaten cihaz bilgileri resetleniyor.tüm bildiğim yöntemleri denedim.maalesef.
          yurtdışı dönüşü işe gitmedim o sitresle gün boyu oğraştım. usb olmadı rs232 boot dan attım.cihazı defalarca fabrıka ayarlarına getirdim. olmuyor. tek irdeto port var. diğer portları görmüyor.ping atınca ip yi görmüyor. şimdi kapatım sizlere dert yanmak için forumdayim. belki biryerde bir çözüm vardır diye forumları akrıştırıyorum.
          hoşçakalın

Yorum yap

arkadaşlar aynı sorun bendede vardı
            ağ ayarlarında
            sabit
            yapın
            dns
            208.067.220.220
            yazınca kaydedin
            ping de oluyor port ta
            burda yazıyodu uyguladım sorun bitti

Yorum yap

ping
              url
              yahoo.com
              basla
              hep goruyor

Yorum yap

ozcanhbs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                arkadaşlar aynı sorun bendede vardı
                ağ ayarlarında
                sabit
                yapın
                dns
                208.067.220.220
                yazınca kaydedin
                ping de oluyor port ta
                burda yazıyodu uyguladım sorun bitti
                yardımlarınız için teşekür ediyorum.onuda deniyelim

Yorum yap

mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  yardımlarınız için teşekür ediyorum.onuda deniyelim

mamoste sorunun devam ediyorsa eyer eski yazılıma dön server bilgilerini elle gir serverini aç yayınları gor sonrada serveri kapat bunlar eski yazılım için geçerli arkadaşım bu dediklerimi yaptıktan sorada cas bölümünden hem serveri kapalı yap hemde emunu bunları kapattıktan sonra yeni yazılımı direk at ve verilen keyide sadece yazılımla verileni at sonra server ve emunu aç bilgilerin silinmez hazır listede var formda atatarsın sorun olmaz

Yorum yap

sampiyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    mamoste sorunun devam ediyorsa eyer eski yazılıma dön server bilgilerini elle gir serverini aç yayınları gor sonrada serveri kapat bunlar eski yazılım için geçerli arkadaşım bu dediklerimi yaptıktan sorada cas bölümünden hem serveri kapalı yap hemde emunu bunları kapattıktan sonra yeni yazılımı direk at ve verilen keyide sadece yazılımla verileni at sonra server ve emunu aç bilgilerin silinmez hazır listede var formda atatarsın sorun olmaz
                    18.04 yazılımındada serverin bir kısmı ancak açılıyor?
                    ozcanhbs arkadaşın yöntemini uyguladım.birkaç kanalda olsa nihayet oldu.teşekür ediyorum sizlere. hordbırdde nova ve wiewler açıldı. gerisi galiba serverdeki problemden kaynaklanıyor.
                    hoşçakalın

Yorum yap

• mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      18.04 yazılımındada serverin bir kısmı ancak açılıyor?
                      ozcanhbs arkadaşın yöntemini uyguladım.birkaç kanalda olsa nihayet oldu.teşekür ediyorum sizlere. hordbırdde nova ve wiewler açıldı. gerisi galiba serverdeki problemden kaynaklanıyor.
                      hoşçakalın
                      server şuan çalışıyor

Yorum yap

• sampiyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        teşekür ediyorum yardımlarınız için, verdiğiniz bilgileri uyguliyarak nihayet yeni yazılımla şu an tüm açılan kanalları patır patır izliyebiliyorum.
                        her alanda başarılar diliyorum.iyi akşamlar

Yorum yap

• Arkadaşlar, biraz zahmetli de olsa ben de başka şekilde çözüm ürettim.

Forumda gösterilen çeşitli yollardan cevap alamayınca başka çözümler aradım.

Kullandığım DVB ( 2000 HD )ile, rakam olarak İP adreslerine ping atınca hatalı davrandığını tespit ettim. testlerimde Örn:

192.168.2.1 ( cihazla modem arasında iletişim test ettiğimde) ping alması gereken adresin yanlış olduğunu fark ettim yani 192.186.2.1.

Bu durum Ağ Ayarları menusunde geçerliydi.

Ne kadar saçma gelsede, Alan Ayarları menusunde durum farklı:

burada server bilgilerini URL olarak girdiğimde serverle iletişim kuramıyordum.
                          serverin gerçek İP adresini girince sorun ortadan kalktı.

serverin İP adresini öğrenmek için şunlar yapılmalı:

1) bilgisayarınızda çalıştır komutuna cmd yazmalısınız.
                          2) açılan dos penceresine : ping (serverin tam adresi )

örn: ping newcamd1.org.cx

(abone olduğunuz server adını girmelisiniz, yukarıdaki adres hayalidir)

işlem başlayınca bir İP adresi belirecek.
                          İşte onu not edip DVB cihazınıza tanımlamanız yeterli olacaktır.

Tek dezavantaj şu: Serverin İP adresi statik değilse, server tarafından kullanılan modem her kapatıldığında yeni bir İP adersiyle bağlanacaktır, bu yüzden durumu her fark ettiğinizde, dos ortamında yeni İP adresini bulup tanımlamanız gerekecektir.

Yorum yap

• arakdaslar yenı yazılımı sorunsuz yukledım ama softcam dosyası atamıyorum yukleme yapmıyor error yazısı cıkıyor bendemı bır sorun var anlamadım yazılımı comporttan attım ama softcamı atamıyorum hata verıyor yardımcı olursanız sevınırım saygılar...
                            YÜRÜYOR
                            yürüyor yalnız gidiyor
                            hayatı vermedi can, ona
                            kalbini dinledi gel dedi, ona
                            dağ, deniz ve nehir
                            düşündü gideyim
                            mutlu etmedi bu dünya beni
                            bulacakmıyım acaba bir yer
                            ağrısız içine yatacağım
                            bir toprak gitsem mi acaba
                            olsam mı acaba toprağa yem...

Yorum yap

• hakhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              arakdaslar yenı yazılımı sorunsuz yukledım ama softcam dosyası atamıyorum yukleme yapmıyor error yazısı cıkıyor bendemı bır sorun var anlamadım yazılımı comporttan attım ama softcamı atamıyorum hata verıyor yardımcı olursanız sevınırım saygılar...
                              arkadaşım yazılımla verilen keyi yükle sadece başka *** yüklemene gerek yok tps absat polsat au zaten

Yorum yap

• sampiyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                arkadaşım yazılımla verilen keyi yükle sadece başka *** yüklemene gerek yok tps absat polsat au zaten
                                sampiyon arkadasım yazılımla verılenıde denedım olmadı yıne aynı hata verıyor bende onu cozemedım zaten yuklemeye calısdıgım zaman eror hatası verıyor sonra cıhazın on ekranındakı dısplay dakı kanal ısımlerı olsun haften yanıp sonuyor sorun burda zaten saygılar...
                                YÜRÜYOR
                                yürüyor yalnız gidiyor
                                hayatı vermedi can, ona
                                kalbini dinledi gel dedi, ona
                                dağ, deniz ve nehir
                                düşündü gideyim
                                mutlu etmedi bu dünya beni
                                bulacakmıyım acaba bir yer
                                ağrısız içine yatacağım
                                bir toprak gitsem mi acaba
                                olsam mı acaba toprağa yem...

Yorum yap