• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

digitürk eutelsat ayarları

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• digitürk eutelsat ayarları

binamızda merkezi sistem kanak anteni kuurulu ve ayrıca digitürkte var . Ben digitürk'ün 19.90 paketini almak istiyorum bana eutelsat ayarlarını yapmamı söylediler ama bi türlü dieseg ayarlarını da yapıyorum ama bi türlü başaramadım .Ne yapmam hakkında bi bilgisi olan varsa sevinirim.

Arkadaşım SANTRAL hakkında bilgi verebilirmisin:! yani hangi model ve marka.!!!
    MACHİNA - 3-D
    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

next 2000ye cı plus cihazım santral dediğini anlamadım

Yorum yap

Şimdi arkadaşım cihazının markasını değil SANTRALİN modelini sormuştum fakat hiç bir şey
        bilmeden yardımcı olmak zor yinede ben binanızda 3 çanak anten olduğunu farz ediyorum
        eğer PLUS serisi santral varsa bu durumda ayarlar: TÜRKSAT: A + HOTBİRD: B +
        EUTELSAT W3: C olarak seçilir ayrıca uydu seçimi menüsünde:Lnb ayarı MDÜ 1 olarak seçilmeli ve
        hafızaya alınmalıdır..
        MACHİNA - 3-D
        8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
        PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
        TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Şimdi arkadaşım cihazının markasını değil SANTRALİN modelini sormuştum fakat hiç bir şey
          bilmeden yardımcı olmak zor yinede ben binanızda 3 çanak anten olduğunu farz ediyorum
          eğer PLUS serisi santral varsa bu durumda ayarlar: TÜRKSAT: A + HOTBİRD: B +
          EUTELSAT W3: C olarak seçilir .

Buraya kadar problem yok LNb ayarı yerine MDÜ 1 nasıl seçilecek.

ayrıca uydu seçimi menüsünde:Lnb ayarı MDÜ 1 olarak seçilmeli ve
          hafızaya alınmalıdır..
          Buraya kadar problem yok LNb ayarı yerine MDÜ 1 nasıl seçilecek.

Yorum yap

lnb ayarı mdü seçmek demek dar band lnb modu demektir.
            onun değerleri nextte sen lnb frekasına alçak band:10 000 y-üksek band:10450 yap dene ama bak birde şu var arkadaşım merkezi sisteme 7 dereceyi genelde ben bile kurduğum yerlere disek 1 yaparım çünkü olurda adamın disek seçme modu olmuyan dsx 6010 tipi eski dtboxı varsa direkt elektriğe takınca 1.girişi görsün ve ordan dt 7 derece çalışsın diye öyle yaparım bunuda dikkate al bence arkadaşım kolay gelsin
            olmazsa tekrar yaz yardımcı olalım
            BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

lnb tipi DUal Universal
              LO hing 10450
              lo low 10000
              disegc c

nerede yanlış yapıyorum çok merak ediyorum. Ayrıca ilgine teşekkür ederim.

Yorum yap

lnb ayarın doğru yapılana göre ama disek ayarı doğrumu acaba?
                başka kullanan komşu varmı acaba dtyi ?
                normal universal lnb olarak denedinmi 09750-10600?

Yorum yap

diseg ayarlarını hepsini denedim

Yorum yap

acaba eutelsat w3 değilde başka mesela w1 w2 gibi

Yorum yap

yok onunla alakası yokta sen disek 3 yada diğerlerini tek tek deneyim otomatik arattınmı eutelsat w3 uydusunu?

Yorum yap

valla en hepsini on kere denedim. bir yerlerde hata yapıyorum ama nerde

Yorum yap

yukarıdan eğerki universal lnb ve disek 1-2-3-4 bunlardan birinden geliyorsa eutelsat w3
                          mutlaka çıkması lazım.yada mdü lnb olabilir ama onuda denemişsin 10.000-10450 olarak mutlaka gelmesi lazım.bence sistemi kuran arkadaşa telefon aç bir sor disek kaç eutelsat 3 diye sor ve lnb modu üniversalmi diye sor!
                          bunlara emin oluruz en azından arkadaşım yoksa başka bişey yok bu sistemde yani

Yorum yap

bu uyduda sadece 11 kanal çıktı .Diğer kanallar üye olduktan sonra mı gelecek yoksa hala yanlış birşeylermi var.

Yorum yap

kanalı aratıp bulmak listede görmek abonelikle alakalı değildir.
                              ancak buldugunuz kanalı göstermezse abonelikle alakalıdır

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X