• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 9000 CI-FTA 22.8.2007 Yazılımları

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

kullanılan ve geçerli olan şekıl budur ancak muammer abnin dsediği gibi farklı yollarda var o kendine gore başarıya ulaşmış olan yolu anlatmış.kım denemek isterse serbesttir.

Yorum yap

ellerinize sağlık

[QUOTE=tako 2000;236643]Öncelikle yazılımda emegi geçen sayın mach1 hocama ve ekibine teşekkür ediyorum.

Laykın kardeşim senin bahsettigin sorun şu an benim cihazda yok.kumandadan ok tuşuna bastıgımda tv ekranın solunda kanallar,sag tarafta küçük karede izlemekde oldugum kanal,onun altındada kanal ismi,uydu ismi,frekansı ve hangi şifre türünde oldugunu belirten yazı var.[/QUOTE

emeği geçen herkese teşekkürler

Yorum yap

Emeğinize Sağlık.
        Fakat tek bendemi yapıyor bilemiyorum ama,
        9000 FTA cihazıma bu yazılımıda attım daha önceki yazılımlarıda attım fakat bir önceki yazılımdan itibaren cihazımda teletexe girdiğimde devamlı ekranda kalıyor ve hiç gitmiyor.
        Kanal değiştiriyorum kanallar değişiyor fakat bir süre sonra tekrar teletex ekrana geliyor.
        Dolayısıyla cihazımı kapatıp açıyorum düzeliyor. Nedenini bilen arkadaşlarım varsa cevaplarını bekliyorum. teşekkür ederim.
        iyi çalışmalar.

Yorum yap

Ruhmuc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Emeğinize Sağlık.
          Fakat tek bendemi yapıyor bilemiyorum ama,
          9000 FTA cihazıma bu yazılımıda attım daha önceki yazılımlarıda attım fakat bir önceki yazılımdan itibaren cihazımda teletexe girdiğimde devamlı ekranda kalıyor ve hiç gitmiyor.
          Kanal değiştiriyorum kanallar değişiyor fakat bir süre sonra tekrar teletex ekrana geliyor.
          Dolayısıyla cihazımı kapatıp açıyorum düzeliyor. Nedenini bilen arkadaşlarım varsa cevaplarını bekliyorum. teşekkür ederim.
          iyi çalışmalar.
          menu+osd ayarlarına gir teletex ve altyazı seçeneğini kapalı yap bi sorun kalmaz.

Yorum yap

yazılımlarda emeği geçenlere teşekkürler ellerinize sağlık...

Yorum yap

elleriinize sağlık teşekkür ederiz yazılım için

Yorum yap

İlgine Teşekkür Ederim takdogan

Yorum yap

Ruhmuc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  İlgine Teşekkür Ederim takdogan
                  rica ederim bilgi paylaştıkça güzeldir..eminim bizim bilmediğimiz bir çok konuda da sen bize yardımcı olacaksın

Yorum yap

Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.... Bu işin piri Mach hocaya sonsuz saygılar....
                    Bayrakları bayrak yapan, üzerindeki kandır! Toprak, uğrunda ölen varsa VATAN dır

Yorum yap

7.9.2006 yazılımı (uyd. güncellemeli) tıkır tıkır çalışan bi yazılım versiyonuydu ne zaman tps ler sürekli key deyiştirmeye başladı işte bundan sonraki versiyon yazılımlarında bana göre sorunlarla karşılaştım.Birinci ve en önemlisi ses seviyesindeki azalma vulume'yi en sona dayıyorum eskisine göre yarısı kadar çıkıyor.Ben motorlu çanak kullanıcısıyım 31 tane uyd. 5750 tane TV kanalım vardı cihazın maksimum 8000 kanal desteği var (6000TV,2000 Radyo) 7.9.2006 tarihinden sonra çıkan ve günümüze kadarki en güncel versiyon yazılımlarında sırf TPS'ler auto olsun diye cihazın bazı özelliklerinden feragat edilmiş. Kanal kapasitesi toplamda 5000'ne düşürülmüş,birçok uyduyu silmek zorunda kadım anten ayarlarına girildiğinde normalde seyetmekte olduğun uydu,menü listesinde en başta görülürdü şimdi görülmüyor.Normalde bilgi barını pek kullanmadığım için devredışı bırakıyorum şimdi bırakamıyorum sebei ise eğer devredışı bırakırsam teleteks yayını olan bi kanalda teleteks kendiliğinden açılıyor(deneyin görürsünüz) yukarıda Ruhmuc arkadaşın bahsetmiş olduğu şikayet bundandır. Kanal kapasite
                      si sınırlı diye 7.9.2006 yazılımı ile yola devam ediyordum modül kulanıyordum fakaat taaki TRT EPG yayınına başlayınca donma sorunlarıyla karşılaştık mecburen bizde son versiyonu yüklemek zorunda kaldık.Benim ricam şu 7.9.2006 tarihli versiyonun donmalara karşı olan zaafının girerilip verilmesi Tps Multivizyon olmasada olur benim için modülle idare ediyoruz işi.Yinede emeği geçen herkese seviler saygılar.

Yorum yap

7.9.2006 yazılımı (uyd. güncellemeli) tıkır tıkır çalışan bi yazılım versiyonuydu ne zaman tps ler sürekli key deyiştirmeye başladı işte bundan sonraki versiyon yazılımlarında bana göre sorunlarla karşılaştım..Ben motorlu çanak kullanıcısıyım 31 tane uyd. 5750 tane TV kanalım vardı cihazın maksimum 8000 kanal desteği var (6000TV,2000 Radyo) 7.9.2006 tarihinden sonra çıkan ve günümüze kadarki en güncel versiyon yazılımlarında sırf TPS'ler auto olsun diye cihazın bazı özelliklerinden feragat edilmiş. Kanal kapasitesi toplamda 5000'ne düşürülmüş,birçok uyduyu silmek zorunda kadım . Belkide en önemlisi ses seviyesindeki azalma vulume'yi en sona dayıyorum eskisine göre
                        yarısı kadar çıkıyor
                        anten ayarlarına girildiğinde normalde seyetmekte olduğum uydu,menü listesinde en başta görülürdü şimdi görülmüyor.Normalde bilgi barını pek kullanmadığım için devredışı bırakıyorum şimdi bırakamıyorum sebei ise eğer devredışı bırakırsam teleteks yayını olan bi kanalda teleteks kendiliğinden açılıyor(deneyin görürsünüz) yukarıda Ruhmuc arkadaşın bahsetmiş olduğu şikayet bundandır. Kanal kapasite
                        si sınırlı diye 7.9.2006 yazılımı ile yola devam ediyordum modül kulanıyordum fakaat taaki TRT EPG yayınına başlayınca donma sorunlarıyla karşılaştık mecburen bizde son versiyonu yüklemek zorunda kaldık.Benim ricam şu 7.9.2006 tarihli versiyonun donmalara karşı olan zaafının girerilip yeniden verilmesi Tps Multivizyon olmasada olur benim için modülle idare ediyoruz işi.Yinede emeği geçen herkese seviler saygılar.

Yorum yap

sıvacı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          7.9.2006 yazılımı (uyd. güncellemeli) tıkır tıkır çalışan bi yazılım versiyonuydu ne zaman tps ler sürekli key deyiştirmeye başladı işte bundan sonraki versiyon yazılımlarında bana göre sorunlarla karşılaştım..Ben motorlu çanak kullanıcısıyım 31 tane uyd. 5750 tane TV kanalım vardı cihazın maksimum 8000 kanal desteği var (6000TV,2000 Radyo) 7.9.2006 tarihinden sonra çıkan ve günümüze kadarki en güncel versiyon yazılımlarında sırf TPS'ler auto olsun diye cihazın bazı özelliklerinden feragat edilmiş. Kanal kapasitesi toplamda 5000'ne düşürülmüş,birçok uyduyu silmek zorunda kadım . Belkide en önemlisi ses seviyesindeki azalma vulume'yi en sona dayıyorum eskisine göre
                          yarısı kadar çıkıyor
                          anten ayarlarına girildiğinde normalde seyetmekte olduğum uydu,menü listesinde en başta görülürdü şimdi görülmüyor.Normalde bilgi barını pek kullanmadığım için devredışı bırakıyorum şimdi bırakamıyorum sebei ise eğer devredışı bırakırsam teleteks yayını olan bi kanalda teleteks kendiliğinden açılıyor(deneyin görürsünüz) yukarıda Ruhmuc arkadaşın bahsetmiş olduğu şikayet bundandır. Kanal kapasite
                          si sınırlı diye 7.9.2006 yazılımı ile yola devam ediyordum modül kulanıyordum fakaat taaki TRT EPG yayınına başlayınca donma sorunlarıyla karşılaştık mecburen bizde son versiyonu yüklemek zorunda kaldık.Benim ricam şu 7.9.2006 tarihli versiyonun donmalara karşı olan zaafının girerilip yeniden verilmesi Tps Multivizyon olmasada olur benim için modülle idare ediyoruz işi.Yinede emeği geçen herkese seviler saygılar.
                          Sevgili dostum 9000 lere verilen hangi yazılım olursa olsun şu ana kadar hepsini cihazıma attım vede kontrollerini yaptım gayet sorunsuz bir şekilde çalıştı vede çalışmaya devam ediyor.tabiki her yazılımdan sonra mutlak suretle cihazıma reset attım vede kanalları yeniden tarattım.Burda tek bir kişiye özel cihaz yazılımı çıkmaz.sadece sorunlar belirlenerek yetkililere iletilir ve bir sonraki yazılımlara eklenir.geriye dönecegimize durmak yok daima ileri gitmeliyiz.5700 tane tv kanalının içindeki bir çok fuzuli kanalı siler atarsan cihazında rahatlamış olur.
                          Bu Günü Düşünürüm,Dün Geçti,Yarın varmı? Gençligime'de Güvenmem,Ölen Hep İhtiyarmı?

TAKO 2000 DEN FORUM DOSTLARINA SEVGİLER

Yorum yap

Öncelikle yeni yazılımda emeği geçen herkese teşükkerler.
                            Artık donma olayı falan yok. Fakat eskiden yeni bir tp girilince aynısı varsa aynı tp var diyordu ve kanalı taratınca aynı kanallar varsa listeye almıyordu. yoksada en sona yeni kanalları atıyordu. en çok sevdiğim özelliklerden biriydi. şu an tp giriyorum ilk başta bi şey demiyor aynısı varsa kanal tarama gösteriyor ve aynı kanalları yine en sona atıyor yani liste kabarıp gidiyor. fakat otomatik taramada bunları yapmıyor. bunu düzeltemenin bi yolu var mı? yoksa üstadlar ilgilenebilirlermi. birde tavsiye ettiğimiz arkadaşlarımıza bazı uydu satıcıları next-9000 lerin üretimi durdu fabrika geri toplatıyor arıza varmış gibi şeyler söylüyorlarmış. ama fiyattada hiç düşüş olmamış. bunun aslı varmıdır bilgilendirirseniz çok seviniriz.

Yorum yap

merhaba.
                              cihazım next 9000CI.01.02.2007 yazılımı yüklü(22.08.2007).son yazılımı yükleyeceğim.bu yazılım üstüne güncel saftcam atabilirmiyiz.(örneğin 19.10.2007 softcam dosyasını)

Yorum yap

ersin1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                merhaba.
                                cihacım 9000CI.01.02.2007 yazılımı yüklü.son yazılımı yükleyeceğim.bu yazılımüstüne güncel saftcam atabilirmiyiz.(örneğin 19.10.2007 softcam dosyasını)
                                tabi arabilirsin birşey olmaz

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X