• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Gelin, gerdek gecesinde ’kırmızı boya’yla yakalandı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Gelin, gerdek gecesinde ’kırmızı boya’yla yakalandı

Mahkeme, gerdek gecesinde kocası tarafından yatakta kırmızı boyayla yakalanan kadını ağır kusurlu buldu ve kocanın açtığı boşanma davasını kabul etti. Ancak Yargıtay, olaydan hemen sonra dava açmak yerine, 3 ay bekleyen kocayı, karısını affetmiş sayarak mahkemenin kararını bozdu.

ANKARA’da yeni evli bir çift, gerdek gecesinde yatakta bulunan kırmızı boya ve bekaret şüphesi nedeniyle mahkemelik oldu. Yatakta kırmızı boya bulan damat, neye uğradığını şaşırırken, henüz 19 yaşındaki gelin A.Y. düğün sabahında alelacele bekaret kontrolünden geçirildi. Boşanma davası açan koca S.Y. gerdek gecesinde olanları şöyle anlattı:

YASTIĞIN ALTINDA

Evlendiğimiz gece birlikte olduk. Karım, bana boya döktüğü bir bezi gösterdi. Ben de bunun boya olduğunu söyledim, ama ısrarla reddetti. Sonra bir ara elimi, yastığın altına attığımda sert bir şey hissettim. Bir de baktım ki içinde kırmızı boya bulunan bir tüp. Neye uğradığımı şaşırdım.

BEKARET KONTROLÜ

Karım, boyayı kendisinin koymadığını söyleyip yalvardı. Odaya ağbimi ve yengemi çağırdım, onlar da boyayı gördüler. Daha sonra hastaneye gittik, bekarete ilişkin bir teşhis koyamadılar, kızlık zarının elastik olabileceğini söylediler. Ertesi gün başka bir hastaneye gittik, bize rapor vermediler, ancak bakire olduğunu söylediler. Bir tartışmamızda eşim beze boya döktüğünü bana itiraf etti.

Davacı koca S.Y. yaşanan olaydan sonra psikolojik sıkıntıya girdiği gerekçesiyle eşinden 10 bin YTL tazminat da talep etti. Kumaş ve tahta boyama işleriyle ilgilenen davalı A.Y. ise duruşmalar boyunca gerdek gecesi boya kullandığını reddetti.

BOYACI EŞ KUSURLU

Davaya bakan mahkeme sonuçta şu karara vardı: "Olayların gelişiminde davalının, davacının güvenini sarsacak şekilde yastığın altına boya kutusu koyup beze de bu boyadan sürmesi nedeniyle ağır kusurlu olduğu anlaşıldığından manevi tazminat talebinin reddine; yaşanan olay, davacının da kişilik haklarına saldırı sayılamayacağından davacının tazminat talebinin de reddi ile tarafların boşanmasına karar verilmiştir."

AFFETMİŞ SAYILIR

Ancak davalı A.Y’nin temyiz başvurusu üzerine davayı inceleyen Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, mahkemenin boşanma kararını bozdu. Dairenin kararında şöyle denildi:

"Boşanmaya neden olarak kabul edilen olaydan sonra evlilik birliği 3 ay daha devam etmiştir. Bu durumda eski olaylar hoşgörüyle karşılanmış sayılacağından bu sebeplere dayanılarak boşanma kararı verilmesi doğru olmamıştır." GARİP AMA GERÇEK ALINTI HABER HÜRRİYET

tövbe tövbe bilgi için sağol.
    next ye 2000 cx süper plus usbsiz
    dreambox 500s

Yorum yap

bunun temeli cahillik başka bişey değildir....

Yorum yap

Her zaman derim ne varsa eskide var diye bu zamanda evlenmekte zor yahu...

Yorum yap

yav çok garip bi olay hayret yawww

Yorum yap

beyler garip ma gerçek anlamak zor insanları

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X