• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

gülme komşuna

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• gülme komşuna

Evet arkadaşlar gerçektende gülme komşuna. Next olarak ilk 9000 ultra, sonrada 2000 hdtv kullandım. 2000 hdtv kullanırken (ki çok yazmam ama forumdaki hemen hemen herşeyiş okurum) arkadaşların bir çok şikayetini okuyordum. Bende ise gerçekten hemen hemen (beni rahatsız edecek) hiç bir sorunla karşılaşmadım. Geçen ay içerisinde kardeşimin aldığı 19500 ü kendi evimde kurup ayarlarını yaparken ekran görüntü kalitesinin 2000 e göre müthiş daha iyi olduğunu gördüm. Bunun üzerine yaklaşık 2 hafta önce 19500 ü aldım. Aldım aldım ama alan elerim kırılsın deyisim geliyor. 2000 hdtv için şikayet yazan arkadaşlara acayip kızıyordum adamlar beceriksiz her türlü şeyi makineye atıyorlar diye. Al sana cevap allahın sopası yok ki. Nereden başlasam bilemiyorum 1- Motorlu çanak kullanıyorum motor ile uyduları bulmak müthiş zor. milim milim anteni döndürüp sinayalin gelip gelmeyeceğini 3-5 saniye bekleyip daha sonra anteni yeniden hareket ettirmeniz gerekiyor yoksa uyduları bulmanız imkansız. 2- Cihazınız kitlendi arka düğmeden açıp kapattınız ya da elektrikler kesildi işte bunda sonra cihaz artık kafasına göre hareket etmeye başlıyor. Bazen hiç bir sorun yok bazende en son seyrettiğiniz uydunun tüm kanallarını, bazen herhangi bir uydunun kanallarını bazen iki üç uyduyu siliyor. 3-Kanal taratmalarında eski kanallar silinsinmi diye soruyor ancak sormasına rağmen sizin evet yada hayır demenizin pek önemi yok (bazen her zaman değil) çünkü o kafasına göre takılıyor. Aynı şeyler network arama içinde geçerli onda da pek evet ya da hayır demenizin önemi yok. 4-Ya arkadaş bunlarla ne uğraşıyorsun al usb ne yedekleri bir şey olursa yeniden yükle olsun bitsin diyenleriniz muhakkak vardır. ama kazın ayağı öyle değil. Aldığın yedekleri makine ye yükledim onuda denedim fakat oda diğer özellikler gibi fos geriye alıyormuş gibi yapıyor, resmen gibi, çünkü kesinlikle işe yaramıyor. 5- en stabil çalışan özellik media player özelliği onda da 1080p çözünürlükte cihaz kitlenebiliyor ve birde altyazı dosya ismi film ile aynı değil ise kesinlikle dosyadan çağırıp altyazı filme ilave edemiyorsun.
    Şimdi bunlar aklıma ilk gelenler. Herhangi bir satış sistesini açın ve 19500 ün özelliklerini okuyun ve nasıl pazarlandığını görün. Bazı arkadaşlar bana kızacak bende böyle olmuyor diye. Gerçekten de olmayabilir. 2000 hdtv de başıma gelenleri yazmıştım. Zaten bu cihaz aynı hatayı iki kere yapmıyor ki her seferinde kendi kafasına göre takılıyor. (2.33 versiyon yüklü 2.51 betayı bir türlü yükleyemedim oda çok ilginç sanki bu işi ilk defa yapıyorum herşey normal gözüküyor ama sonuç sıfır) Al sana bir sorun daha yazdıkça çıkıyor. Hem yazılımı yükleyemedim hemde yüklenmiş gibi yapıp açılıp kapandıktan sonra yine kanallar gitti.

Aynı makineyi bende kullanıyorum ve sizin yazdıklarınızı okudukça neredeyse dehşete kapıldım. Bence cihazı fazla kurcalamadan yetkili bir servise gönderin, cihazınız iyice incelensin muhtemelen donanımsal bir hata var gibi gözüküyor.

Yorum yap

az önce servis listesini gözden geçirdim en yakın zamanda servise yolluycam inşallah düzeltilebilr bir sorun vardır. Çünkü gerçekten görüntü kalitesi 2000 hdtv ye göre çok güzel. HD olmayan kanalların bile bir çoğunda çok kaliteli görüntü almak mümkün.

Yorum yap

evet ben de yukardaki yazdıklarınızın hepsine katılıyorum, bende motorlu çanak kullanıyorum uyduları bulmak cok zor sinyal göstergesi maalsef (2000 hdtv gibi degil ) benden bu yönde sıfır, ama görüntü kalıtesi cok mükemmel,bende en son yazılımı yüklemek istedim ama sizin de dediginiz gibi yüklmedi yükler gibi yaptı üzerinde ki 2,33 yazımılmı var,bu cihaz zaten beni fazlasıyla yordu .

Yorum yap

ben 900 ultra drembox 600 pvr kullanıyordum yakın zamanda next 19500 d smart cihazı hediye geldi müthiş bir cihaz görüntüsü mükemmel arasıra cihazın üstündeki yazılar rakamlar gidip geliyor arıza nedir bilemiyorum biraz yavaş d smart tan kaynaklanyor sanırım 30. kanalda bırak dediler güncelleme yapıyormuş bakalım deniycem
          :tr:

Yorum yap

inanın anlamış değilim ben bu makineyi CIS olanını tam 3 aydır bekledim geldi 10 gündür kullanıyorum 2.33 versionunu kullanıyorum herşeyini kendi elimle ayarladım düzenledim kanalları listeledim vs vs .. ne cihazda bir kitlenme oldu elektrik gidip geldi ne kanallarım silindi nede düzeni bozuldu bilgisayarımda olan 1080p çözünürlükte full hd alt yaz film izledim ayrıca cccam kullanıyorum bu yazdıklarınızın 10/1 sorunla karşılaşmadım.nasıl ourda böyle güzel bir makineyi yerden yere vuruyorsunuz anlamış değilim.yazılım hatalrı bulunmakta buna bişey demiyorum buda zaten belirlendikce yazılımla zaten güncelleniyor ve hata gideriliyor.

Yorum yap

Sevgili diab, Tasarım hocanın tavsiyesi üzerine cihazı servise yollayıp oradan da bir cevap gelinceye kadar herhangi bir şey yazmayı düşünmüyordum ancak beni iki günlük next kullanıcıları ile karıştırınca ve sanki yalan söylüyormuşum gibi itham edince dayanamadım. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle cihazı daha servise yollayamadım. Bu yüzden istersen eğer tasarım hoca da kabul ederse onun aracılığı ile cihazlarımızı değişmeye hazırım hemende yollayabilirim. Gönlün rahat edecekse al kendin kullan test et. Yukarıda yazdığım gibi hem ultra, hemde 2000 hdtv kullandım bak bakalım foruma millet tonlarca şey yazarken benim bir tane şikayet yazım varmı. Lütfen bilip bilmeden ve herkesi aynı kefeye koyarak yazı yazmayalım.

Yorum yap

Evet arkadaşlar 11 Kasım da cihaz Bursa servisine teslim edildi. Olmayınca (ki anladığım kadarıyla sadece yazılım atıldı) 14 Kasım itibarı ile İstanbul'a yollandı. Bakalım bekleyip görücez.

Yorum yap

casper 11 bendede next 19500 sorvior cıs var hemde 2052 yazılımını çok rahat attım yazdıklarını yüzde ellisi doğru ama yeni yazılım yüklendikten sora ohataları vermiyor makina filim kaydettik seyrettik uydu hayarlarınıda rahat yaptım bende kayılı 22 uydu var bende bursalıyım bilgi edinilmesi teşekkürler

Yorum yap

Evet arkadaşlar 14 Kasım'da İstanbul'a giden cihaz 10-15 gün sonra geldi. Cihazı açtım D smart modülü taktım. D smart kanallarının hepsinde (hem SD hem HD) görüntü var ses yok. Tam ne oldu yine modundayken sinyal bir gitti gidiş o gidiş. Aynı gün Bursa servisine iade, yeniden İstanbul yolları, bugün 7 Aralık hala cihazdan haber yok. Cihaz evimde geçirdiği zamandan daha çoğunu serviste geçirdi bakalım ne olacak.

Yorum yap

arkadaşım olacağı bir şey yok cihazı aldığın yere geri verip paranı iade alacaksın başka markalara yöneleceksin ben olsam senin yerine böyle beklemezdim kolay gelsin

Yorum yap

15 aralık perşembe günü cihazım 2. İstanbul seyhatinden döndü. Aldığım kısıtlı bilgiye göre ana kartı değişmiş. Heman söyleyeyim değişen hiç bir şey yok. Birçok arkadaşın da söylediği gibi arkadan açıp kaparsanız (ne nedenle olursa olsun) kafasına göre istediği bir uyduyu veya istediği kanalları yine siliyor. Kanal arama yine aynı diseqc motor kullanmak bir işkence. Kanal aramalarda daha öncede yazdığım gibi network arama evet ya da hayır seçmek hiç önemli değil, aynı uyduyu birdaha taratırken eski kanallar silinsinmi diye sormasının hiç bir önemi yok. Altyazı dosyası çağırmak bir felaket. Yani resmen dökülüyor. Az kaldı 5. kattan aşağı atıcaktım. Yarın paradox_35 in dediği gibi aldığım yere götürüp geri vermeye çalışıcam bakalım ne olacak.

Yorum yap

götür arkadaşım geri almak zorundalar müşteri memnuniyeti önce gelir başka yenisi ile değiştirirler değişim yapmazsalar bana gönder ben değiştiririm kolay gelsin

Yorum yap

Daha öncede de yazdığım gibi cihaz iki sefer İstanbul'a gitti geldi. Baktım olmayacak Next'e şikayet mail i yoladım ve cihazımın değişmesini talep ettim. İnanın çok hızlı bir şekilde cihazın değişim ile ilgili onay çıktı. Ancak fabrikanın taşınmış olması ve bazı iletişim sorunları yüzünden yeni cihazıma ulaşmak biraz zaman aldı. Ancak Next firmasında Kemal Bey'in hakkını yememek lazım çok nazik ve kibar şekilde elinde gelen yardımı sundu. Kemal Bey'e teşekkürlerimi sunuyorum ama ne yazıkki yine de 19500 hakkındaki düşüncelerim bir felaket. Hatta okadar kötü ki inanın yeni gelen sıfır cihazımı daha kutusundan çıkarmadım.

Yorum yap

Arkadaşlar akşam makinayı kapattım sabah açtığımda kanal listesi yok,transprter listesi yok,uydu listesi yok uyarısı ile karşılaştım.Fabrika ayarlarına döndüm ancak değişen birşey olmadı.Eski digital makinamı bağladım herşey normal.Sorunun swıch'ten olmadığı kesin.Açılışta ön panele BOOT'tan sonra önceden ---- gelirken şimdi 0000 geliyor.Sanırım servis yolu gözüktü.Makinam 19500 cıs versiyon 2.51

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X