• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

gbox share ?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• gbox share ?

Ustalardan rica etsem gbox konusunda bilgilendirebilirlermi bizleri?

organik81 hocamdan öğrendiğime göre Gbox newcamd nin aksine iki yönlü paylaşım protokolüdür. Peki gbox nasıl çalışır? hangi cihazlar gbox yapabiliyor hangi programlar kullanılmalıdır. Azda olsa alımızdaki soru işaretleri giderse sevinirim. Bu arada sharemax klasörü içinde SGbox klasörü içide cwshare.cfg dosyasının içinde aynı organik81 hocamın anlattığı satılar mevcut dolayısıyla sharemax gbox ı destekliyor diyebilirmiyiz?

I: { }
    W: { }1FFF
    X: { }
    N: { }
    M: { ............no-ip.org { ..........}
    D: { .............no-ip.org { ...........{ ........... { .........}}}}
    D: { ...............dyndns.biz{ ..............{ .............. { .........}}}}

Saygılar.

sorularıma yanıtları xplus bölümde buldum .

ancak bu seferde aklıma başka bir soru geldi.
    benim cihaz gbox ta üzerindeki kartı paylaşabilirmi?

saygılar

Yorum yap

aldıgınız paylaşıma baglı size dagıtma yetkisi verildiyse gboxu diger arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz tabi ki size gelen kart arkadaşınıza tam gitmez örnegin 200 kart geliyorsa size arkadaşınıza 100 falan gider
      ERASLAN
      NEXT D-SMART SATIŞ BAYİİ
      DREAMBOX 500S
      NEXT SUPER CX
      120 LİK MOTORLU ÇANAK

ücretsiz Cccam server için tıkla

Yorum yap

teşekkür ederim eraslan , benim amacım elimdeki kart ile bir paylaşım gurubuna girmek.Tabi gurubun diğer üyelerindeki kartlarıda almak, dolayısıyla aldığım kartları dağıtmak gibi bi isteğim yok. dağıtım olarak sadece benim kendi kartımı versem yeter.
        yazından yanlış anlamadıysam dağıtma yetkisi verildiyse benim cihaz ci slotunda takılı olan kartı paylaşabilir. yani hariçten bir kart okuyucu falan gerekmiyor değilmi?

saygılar

Yorum yap

siz nasıl bir paylaşım düşünüyorsunuz o önemli olan gbox mu? newcamd mı?
          ERASLAN
          NEXT D-SMART SATIŞ BAYİİ
          DREAMBOX 500S
          NEXT SUPER CX
          120 LİK MOTORLU ÇANAK

Yorum yap

newcamd paylaşım zaten yapıyorum. gbox yapmak istiyorum. gbox yapmaya başlarsam newcamd paylaşımını bıracacağım. Ancak her ikisi birden olabiliyomu bilmiyorum tabi.

Yorum yap

gbox çok yönlü bir paylaşımdır ve çok basittir
              ERASLAN
              NEXT D-SMART SATIŞ BAYİİ
              DREAMBOX 500S
              NEXT SUPER CX
              120 LİK MOTORLU ÇANAK

Yorum yap

eraslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                hımmm :iyyy:

Yorum yap

eraslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  peki tarif edebilirmisin? gboxcontrol için bahsedecek olursak kendi bilgilerin ile paylaşım yapacağın kişinin bilgilerini cwshare.cfg içine girerek gboxcontrol de start dememiz yeterli oluyormu? (tabi com port ta HSIC Gbox a ayarlı)

saygılar

Yorum yap

Arkadaşlar bu gbox ı denemeden edemeyeceğim. bu nedenle test amaçlı gbox paylaşımı için bir peer arıyorum. ilgilenen arkadaş yada arkadaşların benimle iletişim kurmasını rica ediyorum. Amaç sadece denemek ve öğrenmek. Kesinlikle bir server yada üyelik çağrısı değildir, bu nedenle gelenlere cevap vermeyeceğim şimdiden belirteyim.

saygılar.

Yorum yap

yalnizca1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      peki tarif edebilirmisin? gboxcontrol için bahsedecek olursak kendi bilgilerin ile paylaşım yapacağın kişinin bilgilerini cwshare.cfg içine girerek gboxcontrol de start dememiz yeterli oluyormu? (tabi com port ta HSIC Gbox a ayarlı)

saygılar

evet bende burasını merak ediyorum Çok güzel bir soru ?

Yorum yap

Dün akşam bi arkadaşla denedik. Onda dream var gbox yapıyor sorunsuz. bende bağlandım ama kanalları açamadım benim kartta ona gitmedi. teorik olarak kolay ama ayarları tuturmak için baya bir uğraşmak gerekiyr galiba umarım öğrenebiliriz bu işi.

saygılar

Yorum yap

hepsini anladım bi tek modemin ayarlarını öğrenmeye çalışıyorum

gerçektende uzun iş bu g-box.

Yorum yap

gbox tek anlamıyla kart cenneti

Yorum yap

mustafada Nickli Üyeden Alıntı
                              gbox tek anlamıyla kart cenneti
                              iyi hoş ama
                              bunun bazı handikapları var ama. ignore list düzenlemek gibi değilmi?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X