• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Machina 3D Eski Yazılımlar Arşiv

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Supneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka usb de HDD ön usb de usb bellek takılı iken backup aldığımızda i tuşundan istediğimiz ortamı seçerek backup kaydını o ortama kaydedebiliyoruz. Ancak film kaydederken ön usb yuvasına takılı olan belleği kayıt yeri olarak seçtiğimizde arka usb ye bağlı HDD ye kaydediyor. Atladığımız bir ayrıntı mı var acaba ?

Kayıt sırasında kayıt halinde olduğumuzu veya kaydın devam ettiğini gösterir bir uyarı olmaması eksiklik. Facia dediğimiz 19500 Superiror da bile vardı o özellik. Bunda da en azından ekranın bir köşesinde kırmızı bir rec ışığı kayıt süresince yanıp sönmeye devam edebilirmiş. Kayıt düğmesine bastığımızda sağ köşede kaydın başladığını gösteren bir info ekranı beliriyor ancak çok kısa kalıyor ve kayboluyor.
    arkadaşın dediği gibi kayıtta bir işaret olmalı.
    M3d+M3d Combo Super
    VU+Ultimo
    Gigablue HD QUAD PLUS
    T90 ile 4W-46E arası 19 uydu

Yorum yap

• Kayıt yaparken seyrettiğiniz kanal üzerinde İnfo tuşuna basın sağ köşede çıkan uyarı sizce yeterlimi bakmanızda fayda var. İnfo barının zaman süresini isteğinize göre uzatabilirsiniz saygılar.
      NEXT MACHINA 3D

Yorum yap

• Dün akşam enteresan birşey yaşadım.Cihazın sesi tamamen gitti.Ses açma kapama tuşuna bizim ufaklık art arda birkaç defa bastı ve bi baktım ki ses yok.Ses kumandadan kapalı olabilir diye aç kapa yaptım yine yok.Cihazı kumandadan açtım kapadım yine yok.Cihazı yeniden başlattım ve ses geldi.
        İkincisi cihazın d smart modül okuma işleminde bir sorun var arkadaşlar.Modül okunuyor yazısını görmekten bıktım.Modülde sorun yok.modül tam yerine takılmamış desek onda da sorun yok.Zira cihazı kumandadan kapatıp açtığımda sorun ortadan kalkıyor.
        Bir de şunu söyleyeyim.Cihazı arka düğmesinden kapatırsanız ve sonra açtığınızda d smart modülü kesinlikle okumuyor.
        Cihazın bu yazılımda görüntü kalitesi Hd yayınlarda kusursuz.Diyebilirim ki şu ana kadar kullandığım cihazların hepsinden çok üstün.Fakat sd kanallarda biraz daha iyileştirme gerekiyor.Bu sd görüntü kalitesi kötü anlamına gelmiyor.Bunu da unutmayalım.
        Cihazın performansı çok iyi.Ufak tefek düzeltmeleri bekliyoruz.

Yorum yap

• Ses olayı bir kerede bende oldu reset atınca düzeldi. D-Smart bende sorunsuz. Cihazdan cihaza bazı farklılıklar olabiliyor. modülü çıkartarak son yazılımı USB ile tekrar atın şikayeti olan bazı arkadaşlarda düzelmişti.
          NEXT MACHINA 3D

Yorum yap

• Ben bu ses gelmeme olayını farklı farklı cihazlarda yaşadım,hatta ses gelmediği zamanlarda TV de HDMI bağlantılarını kablolara falan dokunmadan Tv kumandasından başka bir girişi seçerek ardından tekrar aktif HDMI portuna getirdiğimde ses geldi...bu sorun sanki Cihazlardan değilde Tv ile alakalı gibi geliyor bana...
            [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
            www.next.com.tr

Yorum yap

• HDMI kablo veya tv den kaynaklanıyor olsa cihaz restart yapılsa bile ses sorunu devam eder.Zaten malumunuz cihazın ses ayarı bir türlü bizi memnun etmedi.0 ile 5 arası ses arttırma veya kısma etkinliği hiç ama hiç yok.Gece bu sorun rahatsız edici. Tv kumandasını yanından ayırmaman gerekiyor.

Sd ve şifresiz kanallardan herhangi birini seyrediyoruz diyelim.Bu kanaldan direkt Star tv Hd'yi açınca kanalın açılması baya zaman alıyor.Fakat Diğer hd kanallarda bu sorun yaşanmıyor.Bu da ilginç bir olay.

Bir kanalı seyretmek istiyorum ok tuşladığımda önüme liste geliyor ve kanalın yerini bilmiyorum. İşte burda kanal bul seçeneği eklenirse çok güzel olacak.

Cihazın tam randımanlı çalışmasını sağlamak adına eksikleri burada belirtelim arkadaşlar.Sonuçta Bir gerçek var ki Mach1 hoca sayesinde bu forum ve bu kullanıcı grubu cihazın her açıdan değerlendirmesini ve geliştirilmesini sağlamaya çalışıyor.

Yorum yap

• d-smart modülü gayet iyi çalışıyor Hız sd kanalda nasılsa Hd kanaldada aynı ,şimdiye kadar hiç ses sorunu yaşamadım,cccam stabil ,ip tv sorunsuz ,görüntü süper,hız süper daha ne olsun çift tuner kullanmıyorum onun için birşey diyemem ama izlemediğim birşey olursa you tube dan buluyorum

Yorum yap

• 19500 den sonra machina 3D uçak gibi geliyor

Yorum yap

• Supneli ile cihaza online destekten softcam güncellemesi yapalım dedik,
                    kablo netinde problem vardı,fakat yarıya kadar yükleme yaptı sonra cihaz boot etti.
                    SONY NX710 3D & NEXT MACHINA 3D & NEXT 2000 HD CX

Yorum yap

• Şimdi *** ve softcam indirdim boot olayı yok bende netinde sorun olmuştur ondan olabilir.
                      Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                      http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                      www.nextyazilim.com

Yorum yap

• akd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        mach1 hocam , loop bağlantı ve iki tunere lnb bağlayıp tarattım test için liste de ondan olmuş olabilir eklenen kanallar,fırsatım olmadı ,cihazı test edelim ,tunerleri test edeyim derken.

ilk mesaj gitmedi derken tekrar yazmıştım,mesajların ikiside gitmiş.
                        2ci kez aynı uyduyu tarama kaydetme tuner2yede kaydettin taktınsa yapar o normal zaten tarayıp 2ci kez dizecek T2 olarak sorun değil yani
                        Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

Depo

Next Yazılımları için
                        www.nextyazilim.com

Yorum yap

• dore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          HDMI kablo veya tv den kaynaklanıyor olsa cihaz restart yapılsa bile ses sorunu devam eder.Zaten malumunuz cihazın ses ayarı bir türlü bizi memnun etmedi.0 ile 5 arası ses arttırma veya kısma etkinliği hiç ama hiç yok.Gece bu sorun rahatsız edici. Tv kumandasını yanından ayırmaman gerekiyor.

Sd ve şifresiz kanallardan herhangi birini seyrediyoruz diyelim.Bu kanaldan direkt Star tv Hd'yi açınca kanalın açılması baya zaman alıyor.Fakat Diğer hd kanallarda bu sorun yaşanmıyor.Bu da ilginç bir olay.

Bir kanalı seyretmek istiyorum ok tuşladığımda önüme liste geliyor ve kanalın yerini bilmiyorum. İşte burda kanal bul seçeneği eklenirse çok güzel olacak.

Cihazın tam randımanlı çalışmasını sağlamak adına eksikleri burada belirtelim arkadaşlar.Sonuçta Bir gerçek var ki Mach1 hoca sayesinde bu forum ve bu kullanıcı grubu cihazın her açıdan değerlendirmesini ve geliştirilmesini sağlamaya çalışıyor.
                          Bende dsmart üyeliği yok starhdye bakamıyorumda onu geç açtı ise dsmarttaki hd başka kanallarda durum nedir modulden okurken mesela üzerine gelince kaç snde açıyor

Depo

Next Yazılımları için
                          www.nextyazilim.com

Yorum yap

• Ses sorunundan bahseden arkadaşlar olmuş..Kesinlikle bir problem var..Ben bu olayı youtube da video izledikten sonra yaşamıştım..Restart ile düzeltmiştim..Sadece kanalları izlerken sorun yaşamadım..

Yorum yap

• hocam teşekkürler

Yorum yap

• Şuan ip tv de gezinti yaptım..çıkış yapamadım direk kumandadan kapattım açtım ses gitti..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X