• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Çanak kurulumu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Çanak kurulumu

merhabalar arkadaşlar...bir kaç sorum olacakdı...cevablarsanız çok memnun olurum...şimdi benim oturduğum apatmanın terasında hotbird-turksat çanakları mevcut...birde boşda digitürk anteni var.....şimdi ben bu digitürk antenini astraya çevirip ccam paylaşımda kullanmak istiyorum...ama işte ev sahibi anten kablosu için başka bir duvar delinmesini istemiyor...bu arada digitürk anteni sabit...yani monteli şekilde duruyor...sadece apatman dışından sarkıtılan kablo ve kablonun eve girmesi için açılan bir delik istemiyor...bu boşdaki anteni hotbirdeki antene bi şekilde bağlayabilirmiyiz....rahatça astra izleyebilirmiyiz ccam kullanarak....birde bu anteni astraya çevirip gerekli ayarlarını ve bağlantılarını yapmak bana kaça mal olur ?
    ARMANIN PEŞİNDE ADANMIŞ HAYATLAR

penkyhenky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar arkadaşlar...bir kaç sorum olacakdı...cevablarsanız çok memnun olurum...şimdi benim oturduğum apatmanın terasında hotbird-turksat çanakları mevcut...birde boşda digitürk anteni var.....şimdi ben bu digitürk antenini astraya çevirip ccam paylaşımda kullanmak istiyorum...ama işte ev sahibi anten kablosu için başka bir duvar delinmesini istemiyor...bu arada digitürk anteni sabit...yani monteli şekilde duruyor...sadece apatman dışından sarkıtılan kablo ve kablonun eve girmesi için açılan bir delik istemiyor...bu boşdaki anteni hotbirdeki antene bi şekilde bağlayabilirmiyiz....rahatça astra izleyebilirmiyiz ccam kullanarak....birde bu anteni astraya çevirip gerekli ayarlarını ve bağlantılarını yapmak bana kaça mal olur ?
    Kardeş eğer yanlış anlamadım ise 2 çanak var elinde üçüncü çanagıda kurmak istiyorsun ama bunada ev sahibi evine başka kablo dışardan çekilmesini istemiyor.İstemeye dursun evsahibi.Sizde üçüncü çanagı kurarsınız sonrada ise piyasada bulunan 5 tl yada 8 tl'ye satılan 4'lü dayzekler var onlardan alısrsınız.Sonra ise diyelimki Dayzek 1 çıkışına türksat,dayzek 2 çıkışına hotbird,dayzek 3 çıkışınada yeni kurduğunuz Astra uydusunu bağlarsınız çıkışlara.Sonrasında ise uydu alıcısına tek kablo olarak evinize iner kablo.cihazdan ise dayzek sıralamasını aynen yukardaki dayzek sıralamasına göre sıralarsınız bu şekilde kullanırsınız yani size en fazla bir dayzek fiyatına mal olur oda dediğim gibi 5 yada 8 tl eder bununla işinizi halledersiniz.sonra ise server alır istediğiniz gibi izleyebilirsiniz.

Yorum yap

çok teşekkür ederim can...bende ifade edebildimmi acaba diye düşünüyordum...cevabın için çok teşekkür ederim...peki bu digitürk antenleri biliyorsun biraz küçük oluyor çanak çapı....astrayı ayarlatabilirsem rahatca izleyebilirmiyim ccam kullanarak ?yoksa biraz daha büyük bir çanak mesela 90 veya 120 lik çanakmı takmam lazım ?

Yorum yap

Çanakmı oda neymiş.....Evet evet yanlış duymadınız niçin çanak kurdurasınızki HOTBİRD merkezli antene YUKARDA ki mesajlada görünen APARATLARDAN taktırın bir tane ayrıca W3 + 9 Eurobirdi TEK LNB ile bile izleyebilirsiniz.Yani 2 çanak 5 uydu..... İllede 60 cm lik çanağı kullanacağım derseniz o zaman dayzek sviç olayı daha mantıklı...

1:Türksat
        2:Hotbird
        3:W3 + 9 Eurobird ( 2 Uydu )
        4:Astra

MACHİNA - 3-D
        8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
        PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
        TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

tamam..teşekkür ederim can cevabların için...çok makbule geçti...ellerine sağlık...

Yorum yap

dijitalci abi...o dediğin olay iyide çanaklar ev sahibinin olduğu için büyük bir ihtimalle izin vermez...benim kendime ait 1 çanağım var boşda onu değerlendirmek istiyorum sadece...

Yorum yap

penkyhenky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              dijitalci abi...o dediğin olay iyide çanaklar ev sahibinin olduğu için büyük bir ihtimalle izin vermez...benim kendime ait 1 çanağım var boşda onu değerlendirmek istiyorum sadece...
              O zaman Can kardeşimizin dediğini yapabilirsiniz.Çanak çapının 60 Cm olması sizi endişelendirmesin ben o çanak çapıyla 90 lık antenin sağladığı verimden sadece 5 puan aşağısını ayarlayabiliyorum...Örn:12188 90 lık çanakta KALİTE değeri 82 ise 60 lık çanakta bu seviye 78 yani farkeden bir şey yok ortada...Mevcut DT antenini iyi bir ayarla 19* ASTRA ya çevirin DAYZEK sviçe 3 nolu girişe takın cihazdada 3 nolu girişi seçin sonra CCcam olayına bakarsınız.
              MACHİNA - 3-D
              8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
              PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
              TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

tamam abi...teşekkür ederim yardımların için...

Yorum yap

Konu uygun alana kaydırıldı.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X