• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

100 Dolarlik Dizüstü Bilgisayar üretime Geçiyor..

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 100 Dolarlik Dizüstü Bilgisayar üretime Geçiyor..

100 DOLARLIK DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR ÜRETİME GEÇİYOR.. :mzk:

100 dolarlık laptop geliyor.

Sanal Âlem sayfasında yıllardır takip ettiğimiz her çocuğa bir dizüstü bilgisayar vermeyi amaçlayan proje, MIT'de geliştirilen Linux tabanlı ve sadece 100 dolarlık etikete sahip özel bir bilgisayarı temel alıyor.

Son olarak Birleşmiş Milletler Bilgi Toplumu Forumu'nda tanıtılan bu modelin üreticisi de belli oldu. Hemen her büyük bilgisayar şirketinin dizüstü modellerini üreten Tayvanlı Quanta firması, on milyonlarca adet üretilmesi beklenen bu ucuz bilgisayarları da üretecek. Ürünün önümüzdeki yılın son üç ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Beş yıldır üstünde çalışılan projenin sadece araştırma maliyeti 20 milyon doları geçmiş durumda. Ucuz dizüstü bilgisayarın ilk 15 milyonu Çin, Brezilya, Hindistan, Arjantin, Nijerya, Tayland ve Mısır'a gidecek. (laptop.media.mit.edu)

www.havadis.net 'ten alıntı olup, bu konuda topik altında bilgi ve görüşlerini yazabilecek arkadaşlara sunuyorum.
    Next 2000X CIS Plus - Diseqc Motor
    Next 5000X CI - Turksat, Hotbird

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır."

"Nice insanlar gördüm, üstünde elbisesi yok; nice elbiseler gördüm, içinde insan yok." Mevlana

"Sevap kazanmak iyilik yaptığının hayır duasıyla, günah kazanmak zarar verdiğinin bedduasıyla olur."

[email protected]

www.konyahasanseyh.com (Lütfen tıklayınız!)

www.pagosking.com (Lütfen tıklayınız)

Spartakus benim laptopum yoktu banada bir tane 100 dolarlık laptop ayarlasana..
    Vu Duo2- Next Machina 3D

Yorum yap

turkıyeye gelırse mukemmel bır haber herkes alabılır. o zaman masa ustuler ne olacak onu merak edıyorum...tesekkurler spartakus 35...
      Next&Nextstar Satellite Systems
      İyiye değil en iyiye sahip olmak için!

Yorum yap

İzmirli uyducu dostum biz siparişi neye şimdiden verdik...
        Vu Duo2- Next Machina 3D

Yorum yap

hemen verelim siparişi
          (¯`'•.¸¯`'•.¸, ________________ , .•'´¯) .•'´¯)
          (¯`'•.¸¯`'•.¸««««««««««»»»»»»»»»¸.•'´¯).•'´¯)
          ----==>>>>--->Kaon Sunny Team TR & Ar/ge Club Turkey<---<<<<==----
          (_¸.•'´_¸.•'´««««««««««»»»»»»»»»`'•¸_)'•.¸_)
          (_¸.•'´(_¸.•'´¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯ `'•.¸_)`'•.¸_)

Teknik konularda pm atmayın foruma yazın birlikte çözüm bulalım..!

Yorum yap

abi bana 2 adet ayaarlayınız)))))))

Yorum yap

Sipariş veren dostlar, sipariş listeme adlarınızı yazıyorum, mal tesliminde herhalde % 25 kar marjıma hayır demezsiniz (!) ...

Eeee, ne de olsa 100 $'a mal vercez demi...
              Next 2000X CIS Plus - Diseqc Motor
              Next 5000X CI - Turksat, Hotbird

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır."

"Nice insanlar gördüm, üstünde elbisesi yok; nice elbiseler gördüm, içinde insan yok." Mevlana

"Sevap kazanmak iyilik yaptığının hayır duasıyla, günah kazanmak zarar verdiğinin bedduasıyla olur."

[email protected]

www.konyahasanseyh.com (Lütfen tıklayınız!)

www.pagosking.com (Lütfen tıklayınız)

Yorum yap

100 Dolarlik Dizüstü Bilgisayar? Bu olanaksız. Öyleyse bir şaka olmalı içinde bulunduğumuz başlık!

Yorum yap

sadece galiba kasa ve monit&#246;r fiyatı bu heee...
                  İYİYE DEĞİL,EN İYİYE SAHİP OLMAK İÇİN!

Yorum yap

Massachusetts Institute of Technology (MIT) Media Laboratuvarı Başkanı Profes&#246;r Nicholas Negroponte, tarafından tasarlanan 100 dolara diz&#252;st&#252; bilgisayar (Laptop) projesine T&#252;rkiye'de katılmak istiyor. Ge&#231;tiğimiz hafta Tunus'ta Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan ile &#252;r&#252;n ilk kez tanıtılmıştı. T&#252;rkiye ancak 2007 yılından itibaren bu projeden faydalanacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitim Teknolojileri Daire Başkanı Nizami Akt&#252;rk Tunus'taki toplantıları takip ettiklerini ve projeyle yakından ilgilendiklerini s&#246;yledi. Akt&#252;rk projenin yepyeni konsepte sahip olduğunu belirterek, "Biz projeye dahil olmak istediğimizi belirttik. MIT yetkilileri bu &#246;nceliğin az gelişmiş &#252;lkelerle başlayacağını 2. aşamada T&#252;rkiye gibi &#252;lkeleri dahil edeceklerini belirtti. Yani 2007 yılına kadar beklememiz gerekiyor. Proje &#231;ok heyecan verici. Bu &#231;alışma dışında da Microsoft ve Intel gibi firmaların da bu konuda &#231;alışma yapacağını d&#252;ş&#252;n&#252;yoruz. Fuarda Microsoft'unda 200 dolarlık bilgisayar projesi vardı. Bizim &#214;ğretmenler i&#231;in diz&#252;st&#252; bilgisayar projesinde fiyatları aşağı &#231;ekmeyi başardık ortalama 900 dolara mal ettik" dedi.

ELEKTRİĞİNİ &#220;RETİYOR
                    Televizyon, internet ve oyun i&#231;in kullanılabiliyor. 500 Mhz işlemci bu uygulamaları sorunsuz &#231;alıştıracak şekilde tasarlanmış. Bu y&#246;n&#252;yle diğer diz&#252;st&#252; bilgisayarlardan tamamen farklı. &#220;stelik geri kalmış &#252;lkelerdeki elektrik problemi d&#252;ş&#252;n&#252;lerek mobil &#231;&#246;z&#252;m geliştirilmiş. Yanındaki kolu elinizle birka&#231; defa &#231;evirdiğinizde yaklaşık 10 dakika kullanılacak kadar elektrik &#252;retiyor.
                    (¯`'•.¸¯`'•.¸, ________________ , .•'´¯) .•'´¯)
                    (¯`'•.¸¯`'•.¸««««««««««»»»»»»»»»¸.•'´¯).•'´¯)
                    ----==>>>>--->Kaon Sunny Team TR & Ar/ge Club Turkey<---<<<<==----
                    (_¸.•'´_¸.•'´««««««««««»»»»»»»»»`'•¸_)'•.¸_)
                    (_¸.•'´(_¸.•'´¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯ `'•.¸_)`'•.¸_)

Teknik konularda pm atmayın foruma yazın birlikte çözüm bulalım..!

Yorum yap

yok baba kalsın ben masa&#252;st&#252; pc lerimle daha mutluyum

saygılar...
                      BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X