• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Eutelsat W4/W7 (36.0E) Uydusundaki Güncel Kanal ve Frekans Değişiklikleri.

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Eutelsat 36/C (Express AMU1 ) 50 dBW ile Karadenizden yurdumuza giriş yapıyor ..inşallah sinyaller bıcak gibi kesmezde alırız

Yorum yap

uçuş testi sona erdi yaklaşık bir buçuk saat önce uydu 70.2 dogu dereceye sabitlendi testler 51 derece deniyordu ama degişmiş 69.5 dogu derecede test yayınlarına başlaması bekleniyor Rusların bayram tatili pazartesi bitiyor.belkide bayram sonrasına kalacak test sinyalleri

Yorum yap

Burayida bilgilendirmeye basladigin icin tesekkur ederiz. Insallah Kirsehir den 36C yi alirsin kardes.

Yorum yap

byagli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Burayida bilgilendirmeye basladigin icin tesekkur ederiz. Insallah Kirsehir den 36C yi alirsin kardes.
          sagolasın kardeş ,bilgi paylaştıkca deger kazanır .36/B alamıyoruz 36/C de alınmazsa çok kötü olacak ..

Yorum yap

Şuan 9 tp ile 13 tv kanalı aldım.

Yorum yap

Sinyaller gelmeye başladı yer Ukrayna donbas bölgesi hem 36/A hem 36/B deki TP degerlerinin aynısı sadece bir fark var R..olan L --- L..olan R şeklinde

Yorum yap

Forumda bu türden yayınları crazyscan programı ve DVB tv kartı ile alabilecek arkadaşlar varmı? 69.5 E de uydu test yapıyor

Yorum yap

Bir tanede net görünen resim yapıştırayımda iyi anlaşılsın

Yorum yap

Ntv+ resmi sayfasında 20-21 ocak 2016 tarihinde saat 02-10 arası Moskova saati ile Rusların prafilaktika dedikleri bakım çalışması olacagından ..yayınlarda kesilme olabilir, bu aynı zamanda Trikolor içinde olacaktır haberiniz olsun !!!

Yorum yap

volk99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Ntv+ resmi sayfasında 20-21 ocak 2016 tarihinde saat 02-10 arası Moskova saati ile Rusların prafilaktika dedikleri bakım çalışması olacagından ..yayınlarda kesilme olabilir, bu aynı zamanda Trikolor içinde olacaktır haberiniz olsun !!!
                      iyi akşamlar,diğer tarafta "bazid"
                      sana ve byagli arkadaşa çok teşekkür ediyorum.tavsiyen üzerine 36 ve 56 tricolorlar konusunda çok yardımcı oldular.
                      asil konuya gelelim,bu bakımın 36c ile bir ilgisi olbilir mi? 36c nın faaliyetleri konusunda bir haber var mı?

Yorum yap

mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        iyi akşamlar,diğer tarafta "bazid"
                        sana ve byagli arkadaşa çok teşekkür ediyorum.tavsiyen üzerine 36 ve 56 tricolorlar konusunda çok yardımcı oldular.
                        asil konuya gelelim,bu bakımın 36c ile bir ilgisi olbilir mi? 36c nın faaliyetleri konusunda bir haber var mı?
                        36/C ile bir baglantısı yok sanıyorum çünkü mts ve sibiryaya yönelik kontinet tv ile vostochniy Express platformlarındada bakım çalışması var ..36/C sinyal testleri sürüyor Rus sitelerinden ve Rus arkadaşlardan bilgi alıyorum gelişme olunca yazarım ,şubat ayı başında sanırım uydu yayına başlar

Yorum yap

Bende 36 dereceye ince ayar lazım. 36C geldiğinde çatıya çıkayım diye bekliyorum. Haberlerini bekliyoruz.

Yorum yap

byagli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Bende 36 dereceye ince ayar lazım. 36C geldiğinde çatıya çıkayım diye bekliyorum. Haberlerini bekliyoruz.
                            sizin çanakta ince ayar gerekebilir? ben her şeyi denedim,maalesef bu uydu garip,birkaç yıl önce normal lnb ile bile bazı tp leri alırken,şimdi 120 lık circular lnb ile önemli bir kısmı,sınırda gündüz alırken,akşamları yok olup gidiyor? bana göre kapsama alanına daha uzak yerler daha güçlü sinyal alabiliyor? bunun için 36c yı merak ediyoru. 36c avantaj getirmezse,150 lık çanak almayı planlıyoru.

Yorum yap

Bende 36B de şu an dışarıda şiddetli yağmur olmasına rağmen kırılma bile olmuyor. Ama 36A da sadece dvb-s TP leri dışında ( onlarda sizdekinin tam tersi akşamları geliyor) gelmiyor.
                              Yer İzmir. Çanak 170 cm mega parabol.
                              İnce ayar bana şöyle lazım. inverto circular takılı. black ultra kart takılmış halinde sanki gündüz kırılma olayı biraz daha azdı 36A da. Bu nedenle.
                              36A ise Volk99 da çok iyi geliyor. Kırşehirde yaşıyor. 36b den ise 150 lik parabol ile sinyal alamıyor. 36C inşallah hepimizi sevindirir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum yap

120 lık çanak ile 36a ve36b yı full ancak bazı frenkaslar sadece gündüz geliyor.örneğin 11881 L 27500 3/4 frenkası kışın gecelerı sınırda gelirken,mayıstan sonra sadece gündüz gelirken,sinyal düzeyı enyüksek %45. %35 kırılma başlar, buna karşılık 12073 L/8PSK 27500 3/4 gündüz %75 sinyala rağmen akşam 21 sıraları birden yok olup gidiyorlar.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X