• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kumanda iyi çekmiyor

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

aaakilic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben kaliteli pil kullanıyorum ama yinede kumandayı cihazın üzerine tutmazsan almıyor.
    şarj edilebilir pil kullanmayı dene. ben 750 mAh pilleri takınca kumandayı 180 derece ters tutsan bile alır konuma geldi. ama itiraf etmek gerekirse tüplü arçelik televizyonunun kumandası uyduruk pillerle daha iyi çekiyor.

Yorum yap

receiver'ın alıcı gözü montaj sırasında ters dönmüş olabilir,yani kumandayı tam göremiyo olabilir

Yorum yap

arkadaşlar sizler bu kumanda problemini çözmüşe benziyosunuz ? Ben çözemedim. Da önceki cihazım ye8000 di ondan önceki ye5000cı hiçbirinde kumanda poblemi yokdu. Pilleri değiştirsemde istediğim sonucu alamadım.sorunu çözenler yazarsa sevinirim.

Yorum yap

kumanda pillerini değiştirdim en kaliteli pili aldım ve kumandayı test ettirdim kumanda çalışıyor fakat makinaya tuttuğum zaman kanal yükseltme ve ses çalışıyor başka hiç bir şey çalışmıyor acaba neden bileniniz var mı

Yorum yap

kumandada şarjlı pil kullanmak pek iyi bir fikir gibi gelmedi bana. Normal piller 1.5 volt iken şarjlı piller 1.2 volttur bu fark kumandanın led parlaklığını etkileyebilir. Bu da kumanda mesafesinin azalmasına neden olur. Ayrıca şarjlı pilleri tamamen boşaltmak pillere zarar verebilir. Kumandalar da pilleri baya bir boşaltana kadar kullanıyor. (şahsi fikirlerimdir.)

Yorum yap

ben sorunu hallettim kumandada sorun varmış akşam kumandayı eve götürdüm evdede dükkanımdada aynı makina var evdeki makinadada aynı sorun yarattı evdeki makinanın kumandası çalışıyordu yani yeni kumanda gerekiyor ilginize teşekkürler

Yorum yap

Arkadaşlar,kumandada taze pil kullanmak önemli aldığınız pilin son kullanma tarihine bakın derim (genelde taze pillerde 2012 yazar) bence rafta duran piller zamanla amperleri düşüyor.dolayısıyla pil tam performanslı olamıyor.birde arkadaşlar kumandanın onündeki letin ellerden yağ veya toz bulaşabiliyor orayıda temizleyin ve ledin içeriye doğru kaçmadığından emin olun.

Yorum yap

infrared sistemlerle yağ toz el kiri hiç bir şey alıcı göz ile verici göz olayını etkilemez saygılar
                  Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
                  Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

Geçenlerde başıma geldiği için yazıyorum. Abimin kumandasında da benzer bir durum vardı. Hatta kumanda ne yakın ne de uzaktan çalışmıyordu. Kumanda test cihazında kumanda sağlam gibi görünüyordu. Yinede kumandanın ledini (kızılötesi led'den bahsediyorum) değiştirdim. Şu anda kumandayı ters tarafa bile çevirsen alıyor. Bilginize.

Yorum yap

tebrikler arkadaşlar.neler neler üretebilmişsiniz.yok şarjlı pil şöyle, yok kutunun içinden çıkan piller zayıf, yok durasel piller şöyle falan filan.dandik marka uydu alıcılar 25 kuruşluk pillerle her yerden alırken, nextin böyle bir sorununun olması düşündürücü.güzel bir beyin fırtınası koymuşsunuz ortaya.
                      ama sorunun makinanın ön panelinde bulunan, üzerinde next yazan siyah camın kalın oldugundan kaynaklandığını kimse söyleyememiş.bırakın piller 25krşluk olsun, ön bölümde bulunan siyah camı çıkartın birde sonucu öyle görün.deneyin farkı göreceksiniz.ben bir yerden ince camı buldum ve taktım.şu anda makinanın tam önünden tutma gibi bir sorunum yok.pillerimde 1.2volt şarjlı.saygılar

Yorum yap

alperen544 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        tebrikler arkadaşlar.neler neler üretebilmişsiniz.yok şarjlı pil şöyle, yok kutunun içinden çıkan piller zayıf, yok durasel piller şöyle falan filan.dandik marka uydu alıcılar 25 kuruşluk pillerle her yerden alırken, nextin böyle bir sorununun olması düşündürücü.güzel bir beyin fırtınası koymuşsunuz ortaya.
                        ama sorunun makinanın ön panelinde bulunan, üzerinde next yazan siyah camın kalın oldugundan kaynaklandığını kimse söyleyememiş.bırakın piller 25krşluk olsun, ön bölümde bulunan siyah camı çıkartın birde sonucu öyle görün.deneyin farkı göreceksiniz.ben bir yerden ince camı buldum ve taktım.şu anda makinanın tam önünden tutma gibi bir sorunum yok.pillerimde 1.2volt şarjlı.saygılar
                        sayın doktor hocom kumanda konusunda yukarıda yazdıgın gibi ön paneldeki platigi cıkardım kumanda tesine yan duvara saga sola tutarak denedim plastıksiz super calişıyor plastıgı takınca belirli bır acıdan tutmayınca almıyor bu konuya nasıl cozüm bulabiliriz bazen sıkıntı yaşıyoruzı
                        Düzenleyen Şükrü40 : 17-05-2006 at 18:56. Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi doktor
                        kumanda ile ilgili sorunu olan arkadaşlar için üretimden araştırma yaptırttık..
                        ilk serideki bazı cihazların ön panel boyaları olması gerekenden siyah....pil değişiminde gine sorunu devam eden arkadaşlara önümüdeki haftadan sonra bayiilere yedek ön panel camları bırakılacak,kimse merak etmesin forumdan şikayeti olan arkadaşlarada ben bizzat iletebilirim..cihazı sökmeden önden takılabilir..

hocam verdiginiz haber icin cok teşekkürederim bayagı sıkıntı yasiyordum haftaya inşallah hallolucak üzrindekileri geri verecekmiz sagolun varolun hocam sizin vereceginiz bir adrese biz gelir alırız hemde sizinle tanışmış oluruz
                        ....BİZLER bu konuyu cıhazın ilk üretıldigi zaman işlemiştik arkadaşlar
                        Sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma

Yorum yap

şükrü kardeş bu mesajı doktor üstat ne zaman yazmış ben bulamadım da nerede geçiyor.
                          teşekkürler
                          Next 2000 CIS Super Plus

Yorum yap

http://www.turkeyforum.com/satforum/...d.php?t=189980 bu linkte yani kardeş forumda baştan sona incelerse görürsün
                            Sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma

Yorum yap

sağol kardeş
                              Next 2000 CIS Super Plus

Yorum yap

Ben sadece 2000 süper plus satıyorum herşeyiyle mükemmel cihaz, tek sorunu kumanda algılama zayıf, tam cihaza tutmazsan algılamıyor, bu sorun giderilirse çok daha mükemmel olur,selamlar.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X