• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Dreambox 7020 HD OE2.0 a upgrade etme

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Dreambox 7020 HD OE2.0 a upgrade etme

Dreambox 7020 hd aletimi 1.6 imagelerle kullanıyorum. 2.0 yazılımlar yüklenemiyor.r
    Ne yapmam gerekir (76 yaşındayım) açık bir şekilde anlatırsanız memnun olurum saygılar.

Dreambox kullanmıyorum ama Vu lardan hatırladığım kadarı ile 1.6 dan 2.0a geçerken güncel bootloader vs ile güncelleyip sonra 2.0 image lara geçmiştik dreamboxtada öyledir sanırım google da biraz araştır illa bulursun..
    Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
    www.nextyazilim.com

Yorum yap

cihazına önce dreambox-secondstage_86-r0_dm7020hd.ipk indirip yüklersiniz.
      sonra OE_2.0 image yüklersiniz.
      ipk ve image yüklemede sormak istediğiniz bişey olursa yazın yardımcı oluruz.

Yorum yap

hakkiusta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Dreambox 7020 hd aletimi 1.6 imagelerle kullanıyorum. 2.0 yazılımlar yüklenemiyor.r
        Ne yapmam gerekir (76 yaşındayım) açık bir şekilde anlatırsanız memnun olurum saygılar.
        hadi bakalım inşallah başarırsınız kolay gele

önemli not : bu anlatım open pil tabanlı yüklü olarak anlatıyorum verdiğim image değildir ipk dosyasıdır ilk önce bunu yükleyiniz

burdan indirin
        inecek olan dosya : dreambox-secondstage_88-r12.0_dm7020hd ipk

http://s4.dosya.tc/server/1tmbtw/dre...020hd.rar.html

1 adım : vereceğim dosyayı ftp ile tmp gönder
        2 sonra eklentiler
        3 medya tarama
        4 hafıza tmp
        sonra ok tuşu bırakın kursun

önemli not : (yukardakini anlatımı yapmadan) aşağıdaki anlatımı yapmayın yapmayınız

(gelelim image yüklemeye : önce türkçe açıklamasını okuyunuz )

DM7020HD yanıp tarayıcı

Eğer flaş gerekenler

Sen flaş istediğiniz görüntü dosyasını gerekir. Görüntü dosyaları uzantısı * NFI var. Sen * .img dosyaları gibi otherimages flaş olamaz. denemek etmeyin - işe yaramaz.

Bir DHCP sunucusu, yapılandırılmış bir bootloader veya bir seri kablo ve bir terminal programlike HyperTerm ya ihtiyacımız var.

Bir tarayıcı ve bir ağ kablosu gerekir. PC'ye doğrudan Dreambox bağlayın Eğer normal bir (non-cross) kablo gereken bir anahtar / hub / yönlendirici yalak bağlarsanız, sen bir çapraz kablo gerekir.

yeni bir resim yanıp, ikinci aşama yükleyici kullanabilirsiniz. Mevcut değil kırık olmalı.

Aşağıdaki adımlar bir DHCP sunucusu var varsayalım.

- Güç Dreambox aşağı ya "kapatma" seçeneğini kullanarak (derin bekleme moduna girmek için) ya da güç anahtarını kullanarak. Bekleme yeterli değildir!

Basın ön panelden düğmesine (1) basılı tutun.
        derin bekleme modunda dreambox üzerinde, ya PowerSwitch kullanarak açın veya güç düğmesine basın (4). Yine, düğmesini (1) basılı tutun.
        Bir metin "*** DUR ***" (3) görünmelidir. "/ Flaş" .. gibi bir şey görürseniz, sağ düğmesini basılı tutun vermedi. Şimdi düğmeyi serbest bırakabilirsiniz. Bootloader "bekleme" moduna girdi.
        "*** DUR ***" metin üzerinde, bir IP adresi (2) (arasında bir nokta ile dört ondalık değerler) orada görünmelidir. string "dhcp" Orada görünüyorsa bunun yerine, kutu hala bir DHCP sunucusu arar. Biraz bekle. o değişmez, bir şey DHCP sunucusu ile çalışmaz. ağ kablosu Hava kontrol vb takılı

- Now, open a browser on your PC.

(1.) enter in the address line "http://ip/" (where ip must be replaced with the value in the LCD).

(2.) on the bottom of the page, there's a link called "firmware upgrade". Click it.

- Bir sonraki sayfada, Eğer flaş istediğiniz flaş görüntüyü seçebilirsiniz. o "NFI" uzantısına sahip olduğundan emin olun. Diğer görüntüleri (.img) gibi flaş olamaz!

- Tıklayın "FLASH!" ve bekle. Bu yükleme ve görüntü flaş biraz zaman alabilir.

- Tekrar tekrar kutusunu kapatın ve. Yeni görüntü parladı ve çalışma olmalıdır.

şimdi resimlerde göreçeksiniz onlara göre yüklemek istediğiniz image yükleyiniz

unutmadan yüklüyeceğiniz image nifi uzantılı olacak

imag yüklendikten sonra çihaz kendini yeniden çalıştıracak

::::::::::::::::::::: iyi seyirler::::::::::::::::::::::::::::::tr::tr::tr:: tr:
        dm 8000 hd, dm 800 hd se , dm 500 s , focus 8500 pvr, sky olımpia , next 2000 cx usb :tr: :tr:
        uydular : 14 sabit çanak, 1 usal Diseqc Motor : sabit uydular, 1 türksat, 2 hatbort, 3 eutalsat w3, 4 astra 19.2, 5 astra 31.5, 6 astra 23.5, 7 thor 1 w, 8 hispasat 30.w, 9 hellasat 39 e, 10 eutalsat 16, 11 eurobord 9, 12 sirus 4.8, 13 astra 28.2, 14 AzerSpace 1 / Africasat-1A 46.0°E :tr::tr:

Yorum yap

teşekkür ederim rahat image yüklüyorum sorun yok jpg dosyasınında hakkından geleblirsem alet kurtulur

Yorum yap

yusufturgut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            cihazına önce dreambox-secondstage_86-r0_dm7020hd.ipk indirip yüklersiniz.
            sonra OE_2.0 image yüklersiniz.
            ipk ve image yüklemede sormak istediğiniz bişey olursa yazın yardımcı oluruz.
            sağolasın arkadaş

Yorum yap

mach1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Dreambox kullanmıyorum ama Vu lardan hatırladığım kadarı ile 1.6 dan 2.0a geçerken güncel bootloader vs ile güncelleyip sonra 2.0 image lara geçmiştik dreamboxtada öyledir sanırım google da biraz araştır illa bulursun..

hocam teşekkür ederim

Yorum yap

hakkiusta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                teşekkür ederim rahat image yüklüyorum sorun yok jpg dosyasınında hakkından geleblirsem alet kurtulur
                jpg dosyası derken usta resimlerdenmi bahsediyorsunuz?

::::::::::::::::::::::iyi seyirler:::::::::::::::::::tr::tr::tr:
                dm 8000 hd, dm 800 hd se , dm 500 s , focus 8500 pvr, sky olımpia , next 2000 cx usb :tr: :tr:
                uydular : 14 sabit çanak, 1 usal Diseqc Motor : sabit uydular, 1 türksat, 2 hatbort, 3 eutalsat w3, 4 astra 19.2, 5 astra 31.5, 6 astra 23.5, 7 thor 1 w, 8 hispasat 30.w, 9 hellasat 39 e, 10 eutalsat 16, 11 eurobord 9, 12 sirus 4.8, 13 astra 28.2, 14 AzerSpace 1 / Africasat-1A 46.0°E :tr::tr:

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X