• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

İki kişilik hayat yaşadı, 84'ünde öldü

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• İki kişilik hayat yaşadı, 84'ünde öldü

Ünlü aktör 60 yıl boyunca oyunculuk yaptı.

BBC - LOS ANGELES - 'Ben-Hur', '10 Emir' ve 'Anthony ve Cleopatra' gibi filmlerin Amerikalı oyuncusu Charlton Heston 84 yaşında Beverly Hills'deki evinde hayatını kaybetti. Heston'ın ailesi, ünlü aktörün önceki gece öldüğünü duyurdu. Açıklamada, kimsenin Heston'dan daha dolu yaşamadığı belirtilerek, aktörün "Şahane bir hayat yaşadım. İki kişiye yetecek kadar yaşadım" sözü hatırlatıldı.
    2002'de Alzheimer teşhisi konan oyuncu evinde tedavi görüyordu. Heston, üç yıl ABD Hava Kuvvetleri'nde görev yaptıktan sonra 1952'de 'The Greatest Show' adlı gösteride rol almış, 1956'da '10 Emir'de dünya çapında tanınmasını sağlayan Musa rolünü canlandırmıştı. 50'li ve 60'lı yıllarda birçok epik filmde Michalangelo'dan El Cid'e çeşitli kahramanları canlandıran Heston, 1959'da 'Ben-Hur'daki rolüyle en iyi erkek oyuncu Oscar'ının sahibi olmuştu. 'Maymunlar Cehennemi'nin başarısının ardından Heston tiyatroya ağırlık vermişti. Heston 60 yılını oyunculuk yaparak geçirmiş, sonradan muhafazakârlaşsa da, 60'larda Matin Luther King ve yurttaşlık hakları hareketinin savunucusu olarak da tanınmıştı.

alıntıradikal)

çok büyük bir aktördü özellikle ben-hur filmi tam bir başyapıttır,toprağı bol olsun ....

Yorum yap

fani dünya kimleri götürmediki cok iyi bir aktördü

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X