• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Lütfen Yardım edin.. NExt YE-2000X CI Plus

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Lütfen Yardım edin.. NExt YE-2000X CI Plus

Receiver ıma yuazılım attım fakat attığım andan beri türkseat sinyallerini alamıyorum bağlantılarda herhangi bir sıkıntı sorun yok eminim ne varsa cihazda saklı çözümü ama nasıl olacak yardım edermisiniz.. Hangi frekansı denediysem olmadı.. Bu arada cihazım Next YE-2000 CI PLUS:help:

Selamlar size elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım....Yazınızda cihaza yazılım attığınızı yazıyorsunuz cihaz bu şekli ile FABRİKA AYARINA döndüğü için bazı ayarları sizin yapmanız gerekmektedir.Bunları aşağıda size sıralıyorum.

1:Menü tuşuna basınız.
    2:Uydu seçimi menüsüne ses açma yada kısma tuşlarını kullanarak geliniz.
    3:Şimdi yukarda uydu isimleri göreceksiniz ses açma yada kısma tuşuna basınız ve karşınıza gelen tablodan 42*TÜRKSAT olanı bulunuz.
    4:Burada SAĞ köşede DİSECG yazan bir yer göreceksiniz işte oraya kanal eksi yada artı tuşu ile geliniz.
    5:Şimdi orayı A yada 1 olarak değiştiriniz.(Şu hali ile YOK )yazar.(NOT:Türksat genelde 1 ci sıradadır sizde kaçıncı girişte olduğunu bilemediğimden öyle yazdım)
    6:Ve bu yaptığınız işlemi şimdi hafızaya alınız.
    7:Şimdide kanal ekleme yada sanırım manuel arama satırı vardı MENÜ de oraya geliniz.
    8:Karşımıza gelen pencerede TP EKLEME bölümüne gelin. ( YENİ TP EKLE )
    9:Frekans yazan yere 12015 Symbol yazan yere 27500 yazınız Polarite yazan yere ise H ( YATAY) yapıp HAFIZAYA alınız.
    10:NETWORK aramayı ON konumuna alınız ve aramayı başlatınız....

Kolaygelsin.
    MACHİNA - 3-D
    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Öncelikle yardımcı olmaya çalıştığını ilgilendiğiniz için teşekkür ederim..

Ben kısaca açıklayayayım.

1)ch+ tuşuna basarak 0030 çıkacak şekilde cihazımı boot ettim.
      2)yazımı pclink 2.2 ile ampulden yükledim
      3)cihazımı prizden çıakrıp tekrar taktım ve kuruluma başladım
      4)uydu seçimi bölümünde turksat 3a-2a 42.00 dererce olarak sectim ve devam ettim.
      5)Fakat şöyle bir problem ile karşılaştım. Türksat dışındaki herhangibir uydudan arama yaptırınca yapıyor ve buluyor fakat turksatta hiç kımıdamıyor sinyal yok diyor nasıl aşacağım ben bu sorunu hata nerede olabilir...

Yorum yap

Size özelden yazdım orda yazdıklarımı dikkatlice okuyunuz lütfen.Sıkıntı sizin dayzek yapılandırma ayarlarında olmalı yoksa cihaz diğer uydulardaki kanalları bulmazdı...A deneyin olmazsa B deneyin Olmazsa C deneyin olmazsa yine D deneyin muhakkak yayınlar gelecektir..
        MACHİNA - 3-D
        8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
        TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Size özelden yazdım orda yazdıklarımı dikkatlice okuyunuz lütfen.Sıkıntı sizin dayzek yapılandırma ayarlarında olmalı yoksa cihaz diğer uydulardaki kanalları bulmazdı...A deneyin olmazsa B deneyin Olmazsa C deneyin olmazsa yine D deneyin muhakkak yayınlar gelecektir..

Teşekkür ederim çözüme ulaştım sayenizde şuan buldu ve arıyor sağolun.

Yorum yap

onlyblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Teşekkür ederim çözüme ulaştım sayenizde şuan buldu ve arıyor sağolun.
            Rica ederim o zaman size kolay gelsin...
            MACHİNA - 3-D

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Rica ederim o zaman size kolay gelsin...
              Allah razı olsun sağolun iyi forumlar dilerim. :bravo:

Yorum yap

onlyblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Receiver ıma yuazılım attım fakat attığım andan beri türkseat sinyallerini alamıyorum bağlantılarda herhangi bir sıkıntı sorun yok eminim ne varsa cihazda saklı çözümü ama nasıl olacak yardım edermisiniz.. Hangi frekansı denediysem olmadı.. Bu arada cihazım Next YE-2000 CI PLUS:help:

çanaktan gelen eleminin a veya b hangisi seçili

Yorum yap

ankibrahimank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  çanaktan gelen eleminin a veya b hangisi seçili
                  Sorun çözülmüştür ilginiz için teşekkür ederim iyi forumlar dilerim. LNB A seçiliydi zatenn cihazı fabrika ayarlarına döndürdüm yazılım attıkltan sonra daha sonra tekrar uydu seçip TP leri aratınca çözüm ulaştım .

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X