• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

TVHeadend kurulumu için yardım

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Türksatı taratıyorum fakat bir türlü fox tv hd sd çıkmıyor sorun nedir çözemedim diğer bir durumda tandberg açılıyormu kıı pro cihazım tvheadend pvr 4.2.5 libreelec 8.2.3.1 birde usta özkaradağın 02.08.2017 tarihli backupı kurulu yardımcı olursanız sevinirim

Yorum yap

• Arkadaşlar, tvheadend arayüzüne bağlandığımda sinyal gücü göstergesi desibel cinsinden çıkıyor. Ben yüzde olarak göstersin istiyorum. Bunun bir ayarı var mı? Buradaki gibi oluyor: https://resmim.net/f/uJ564A.png

Yorum yap

• Evet, konuyu araştıracağım. k:

Sevgiler...

Yorum yap

• ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı
          Evet, konuyu araştıracağım. k:

Sevgiler...
          Evet ben de sordum. Driver problemi olduğunu söyledi bir arkadaş. Akşam Kernel driver güncelleme uygulamasını çalıştırdım. Görünüm yüzdelik şekle dönüştü. Ama maalesef cihazın kumandası etkisiz hale geldi. LG TV nin kumandası simplink özelliğiyle işe yaradı. Uygulamayı iptal edince eskiye döndü. Kumanda çalıştı, görünüm yine desibele döndü. Üç dört kez denedim. Her seferinde aynı sonuç.. Sevgiler..

Yorum yap

• Kumanda tamamen mi etkisizleşti baba?

Sevgiler...

Yorum yap

• Evet. Kendi kumandasına hiç tepki vermedi. Bereket simplink üzerinden TV ninki çalıştı da geri dönüş yapabildim. Kumanda sorunu çıkmasa mükemmel olmuştu.

Yorum yap

• Hocam çok hoş universal, WiFi ile çalışan kumandalar var.

Çok daha verimli kullanacağına inanıyorum.

Sevgiler...

Yorum yap

• Uygulamayı etkinlestirmeyince kumanda çalışıyor. Sorun etkinlestirince başlıyor. O yüzden ben de iptal ettim. Bu arada wp-2 oscam çalıştıramadim bir türlü. Tvheadend arayüzünde işaret yeşil olmuyor. Sürekli turuncu.

Yorum yap

• Hangi Oscam kurulu?

Ve hangi TVHeadend sürümü kurulu?

Sevgiler...

Yorum yap

• Kralex in wp-2 oscam. Tvheadend 9.0116 sürümü. Sanırım tvheadend uyumsuz. Çünkü oscam web arayüzünden bakınca tvheadend Off görünüyor.

Yorum yap

• Ayarları şu şekilde yap bakalım baba.

Sevgiler...

Yorum yap

• Tvheadend ayarını, önce üstten seçmeye başladım. En son bu ayara geldim. Oldu. Çalışmaya başladı. Yalnız 8888 değil de 9000 yaptım. Diğer ayarlar aynı. Denemek için cccam girdim. Çözdü. Çok teşekkürler ilgine.

Yorum yap

• Demek ki varsayılan iletişim portu 9000 muş.

Geribildirim için teşekkürler.

Sevgiler...

Yorum yap

• Sn. Özkaradağ,
                              Hafta sonu başka bir driver dosyası vardı coreelec depo içinde, onu yükledim. Hem tvheadend sinyali yüzdelik göstermeye başladı; hem de kumandada problem oluşmadı. Aynı şekilde infobarda da sinyal ve kalite oran olarak görünmeye başladı. Mükemmel oldu. Bu arada coreelec son sürümü otomatik indi ve kuruldu. Bu sefer kumanda tamamen gitti. Sitesinden kontrol ettim, benim cihazlar için ssh üzerinden bir komut gönderince oluyormuş. Onu yaptım. Kumanda tekrar çalışmaya başladı. Biraz meşakkatli de olsa en sonunda sorun çözülmüş oldu. Saygılar...

Yorum yap

• Valla baba bu ELEC ne E2 gibi hantal ne de Droid gibi kullanışsız.

ELEC'in eksiği yok mu?
                                Çok var, ancak alıştın mı başkası çok yavan geliyor.

Ayrıca Yiğitcan abi; seni kutluyorum ELEC'i yani KODI'yi çözmüşsün. Aynı dilden konuşanlar arttıkça seviniyorum doğrusu.

Sevgiler...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X