• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

DM800 HD yeni aldım.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• DM800 HD yeni aldım.

Makinayı yeni aldım.Paylaşım için internet bağlantısında sorun yaşıyorum.Modemden ip almıyor.
    Modem ile DB arası 15 metrelik düz eternet kablosu var.Çalışmıyor.
    Deneme için başka bir arkadaşın evinde 5 metrelik kablo ile çalıştı.15 metrelik kablo ile çalışmıyor.Sebebi nedir.
    Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.teşekkürler...

Eternet kablonda kopukluk var kablonu bir kontrol et.
    Vu Duo2- Next Machina 3D

Yorum yap

Sayın Ozonder35 ilginiz için sağolun.Kablodan şüphelenmiştim,yenisini aldım.Kablo tester ile denedim.kablo sağlam.Modemide taşıyamıyorum.Wireless olurmu...

Yorum yap

Ben yine de kablonu değiştir derim.Eğer modemin Viraless ise acces point kullanmanı öneririm.....
        Vu Duo2- Next Machina 3D

Yorum yap

Modem wireless değil ama,çalışacağından emin olursam kablosuz modem alırım.

Yorum yap

Modeme ilave DB için ethernet portuna wireless adaptör almak lazım.Emin olsam..Deneyen ve çalıştıran arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.Boşuna masraf yapmayalım..

Yorum yap

Cihazın orjinalmi yoksa klon mu ....
              Vu Duo2- Next Machina 3D

Yorum yap

Orijinal diye aldım.Forumda biraz araştırdım.Klon ile orj. farklarını reimlerden anladım.En önemli fark modemin olduğu yerde.

Yorum yap

saygen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Makinayı yeni aldım.Paylaşım için internet bağlantısında sorun yaşıyorum.Modemden ip almıyor.
                  Modem ile DB arası 15 metrelik düz eternet kablosu var.Çalışmıyor.
                  Deneme için başka bir arkadaşın evinde 5 metrelik kablo ile çalıştı.15 metrelik kablo ile çalışmıyor.Sebebi nedir.
                  Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.teşekkürler...
                  kabloda sorun var mesafe normaldir
                  next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Yarın başka bir kablo alıp deneyeceğim.Ama wirelesi ciddi ciddi düşünüyorum..Kabloyu geçici olarak yerden çektim.Kablo derdinden de kurtulursam süper olur..

Yorum yap

Yarın başka bir kablo alıp deneyeceğim.Ama wirelesi ciddi ciddi düşünüyorum..Kabloyu geçici olarak yerden çektim.Kablo derdinden de kurtulursam süper olur..
                      kablo almana gerek yok elindeki kablonun giriş ve çıkşlarını değiştir ve orada ölçtür daha az ödersin
                      next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Kablonun uçlarındaki RJ45 konnektörleri kesip yeni konnektör çaktım.ölçtüm,normal.Ama yine çalışmadı.Kafayı yiyeceğim..

Yorum yap

Kablonun uçlarındaki RJ45 konnektörleri kesip yeni konnektör çaktım.ölçtüm,normal.Ama yine çalışmadı.Kafayı yiyeceğim..
                          sevgili arkadasim cıhazın fabrika ayarlarina dın tekrar dene olamsı lakin olamdimi imageyi deyiş hazir backup imageşler mevcut backup image bulmaasan ban pm at ok kolay gelsın
                          dreamboxdestek

Yorum yap

Sayın Servet birinci mesajda belirttiğim gibi kısa kablo ile çalıştı.Önerdiğin şeyler için,yapabileceğimden emin değilim.Server vs.bilgileri gidermi.uygulamaya çekiniyorum.saygılar..

Yorum yap

dreamboxları iyi bir bilgisayar bilgisi olmayan arkadaşlar zor kullanmakta
                              dreambox kullanımı karışık ve zor bir cihaz!!!!
                              Atlanta HD-Box Pvr/Dreambox 500 S/110Triax OffsetÇanak/StabHH-120DisecgMotor/Dıavola 0.1db Inb

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X