Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Dijital Uydu Alıcıları (Receiver) > Next - NextStar > Next YE-5000-5500-6500-7500-8500

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Eski 28-03-2009, 15:56   #1
ALFA73
Katılımcı Üye

ALFA73 kullanıcısının avatarı

Üye No: 659
Giriş: 08-11-2005

Uydu Alıcısı: NEXT - KAON - HUMAX

Exclamation YE 7500 CI ( XPA CHIP'li ) Kanal Bulmuyor

YE YE 7500 CI ( XPA CHIP'li ) Tum TUNER VOLTAJ'ri var tum sinyallari taniyor ama gel gelelim taramaya gectiğinde kanallari bulmuyor.

Denenenler.

TIP 42 C'ler Değişti Olumsuz

LM 317 Değişti Olumsuz.

Tuner Değişti Olumsuz.

Bu arada calişan cihazdan ( bord'dan ) tunerini sökup denediğimdede aynı olay oldu kanal bulmadı tekrar calişan cihaza ( bord'da ) taktim yanı calişan cihazdan söktuğum tuneri geri taktım bu seferde calişan cıhazımda aynı olay oldu yanı kanal bulmadi işin acıkcasi şuanda iki cıhazımda aynı derten yatmakta şimdiden yardimlarinizi ve önerilerinizi bekliyom.

Saygilarimla.

Düzenleyen : ALFA73 - Tarih : " 28-03-2009 " - Saat : 16:24
ALFA73 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-2009, 13:02   #2
tahirelektronik
Yeni Üye

Üye No: 23906
Giriş: 14-07-2006

Uydu Alıcısı: next 2000plus

ustam az önceaynı arızadan bende uğraştım. herşeyidenedim olmadı.
03,haziran.2008 yazılımı attımdüzeldi.amaondan önce çalışan cihazınıbaştan bir konturol et görünmez bir hatta yapmış olabirsin umarım faydası olur .
KOLAY GELSİN.
tahirelektronik is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-2009, 17:11   #3
ALFA73
Katılımcı Üye

ALFA73 kullanıcısının avatarı

Üye No: 659
Giriş: 08-11-2005

Uydu Alıcısı: NEXT - KAON - HUMAX

@ tahirelektronik Önerin için teşekkurler yazılımlarıda denedim malesef onda da olumsuz.
ALFA73 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-11-2010, 16:28   #4
cenkss
Yeni Üye

Üye No: 3034
Giriş: 06-12-2005

Varsayılan kanal sorununa çözüm

Alıntı:
ALFA73 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
@ tahirelektronik Önerin için teşekkurler yazılımlarıda denedim malesef onda da olumsuz.
Arkadaşlar ben 8500 cı kullanıyorum. Cihaza kanal tarama diyorum. Yeni kanal bulmuyodu. Hatta manuel (TP) taraması da yaptım. Gene de yeni kanalları bulamadı. Ararken şunu keşfettim. Bu cihazlarda bir sorun var. Girmiş olduğumuz frekansı kabul etmiyo. Çözüm ise frekans örneğin:11962 ise birkaç sayı büyüterek 11965 yaz mesela frekansın yükseldiğini ve kanalı yüklediğini göreceksiniz. Forumlardan günce hazır listeyi bilgisayara indirin ve cihazınıza yükleyin. Açılmayan kanalları manuel tarama ile dediğim gibi üzerine 2 veya 3 sayı ekleyin. ve kanalınızı seyredin.
cenkss is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık