• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Super Plus 01.07.2010 Via2 Yazılımları

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ( dostum evimde pc yok işyerindeyim şuan cihaz evde. ama çok canım sıkılıyo bu olaya. çok mühim bir durumsa hemen arabaya atlayıp gidip bakıp gelirim.

Yorum yap

• serperataman Nickli Üyeden Alıntı
      ( dostum evimde pc yok işyerindeyim şuan cihaz evde. ama çok canım sıkılıyo bu olaya. çok mühim bir durumsa hemen arabaya atlayıp gidip bakıp gelirim.
      Ok. şimdi yazacaklarımı not alın o zaman eve gittiğinizde uygularsınız;

Son yazılım uyduda da olduğu için size (güncel yazılımın cihazınızda yüklü olmadığı ihtimaline karşı) yazılımı uydudan güncellemeyi anlatacağım,çünkü son yazılım yüklü değilse dediğim absat(bis) paketindeki kanalları izleyemezsiniz.

- Uydudan yazılım güncelleme :
      Menü - cihaz bilgileri - yazılım güncelleme - Türksat uydusu 12729 H 30000 frekansı üzerinden OTA başlat dediğinizde uydudan güncelleme yapıyor. Yukarıda söylediğim frekansa gelip uydudan güncelle butonuna basmanız yeterli. 5-6 dk boyunca güncelleme devam edecek bittiği zaman cihaz kendiliğinden kapanıp açılacak. bu işlemler bitene kadar kesinlikle cihazınıza müdahale etmeyiniz,kapatmayınız.

Menü - cihaz bilgileri - yazılım güncelleme - Türksat uydusu 12729 H 30000 frekansı üzerinden OTA başlat dediğinizde uydudan güncelleme yapıyor

Sadece Türksat uydusunda 12729 H 30000 frekansından yazılım güncelleme yapılıyor,bunun dışında hiçbir uydu ve frekanstan yazılım güncelleme yapılmıyor.

Daha sonra cihazınızda Emu yu aktif edeceksiniz.
      -Emu aktif etme :
      Menü tuşu-Girişler-kırmızı tuş-şifre 1234-çıkan CAS menüsüne gir-EMU Açık yap- aşağıda SAVE yap çık emu aktif olur.

Bu işlemden sonra cihazda : menü - girişler - Emu Kéy bölümüne girip sarı tuş ile ''reset'' yapacaksınız.

bu işlemeleri yaptığınızda Absat(Bis) paketini seyredebilir hale geleceksiniz.Daha önceki yukarıdaki mesajlarımda bu paketin frekansları ve de açılan kanallarının olduğu link vermiştim. onlarıda not alıp açıp açmadığını kontrol edersiniz..

ve Son olarak en son güncel softcam yükleyip cihazınızı güncel tutabilirsiniz.

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=48468

Kolay gelsin.
      [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
      www.next.com.tr

Yorum yap

• hocam valla eline emeğine sağlık çıktısını aldım yazdıklarının. gidince tek tek uygulayacağım. bu dediğin işlemleri yaptığımda hangi uydudan hangi kanalların açılması lazım sana zahmet onları da yazıver de yapıp yapamadığımı o şeklide kontrol ederim. hakkını helal et hocam çok uğraştırdım senide..

Yorum yap

• birde son bir soru. dün fabrika ayarlarına dön demiştim belki işe yarar diye şifre istedi 1234, 0000, 1111 tarzında biriki denemem oldu hiçbirini kabul etmedi. cihazı 2, el aldım acaba şifre değiştirmiş olabilirler mi? emu aktif ederken de aynı olay başım gelmesin diye sordum...

Yorum yap

• Hotbrid uydusunda,(başka uydunuz olmadığı için diğerlerini yazmaya gerek yok)
            http://www.flysat.com/bis.php

buradaki linkte yazılı olan tüm frekans ve yayınları izleyebilirsiniz.
            www.next.com.tr

Yorum yap

• serperataman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              birde son bir soru. dün fabrika ayarlarına dön demiştim belki işe yarar diye şifre istedi 1234, 0000, 1111 tarzında biriki denemem oldu hiçbirini kabul etmedi. cihazı 2, el aldım acaba şifre değiştirmiş olabilirler mi? emu aktif ederken de aynı olay başım gelmesin diye sordum...
              Fabrika ayarlarına dönmek için şifre 8503 ,bu nu yaptığınızda tüm kanallarınız silinir haberiniz olsun.
              www.next.com.tr

Yorum yap

• discovery, national falan izleme şansım yok yani

Yorum yap

discovery, national falan izleme şansım yok yani
                  Onlar Hellassat uydusu Bulsatcom paketinde
                  http://www.flysat.com/bulsatcom.php
                  www.next.com.tr

Yorum yap

• evet karbon hocanında dediği gibi uydudaki yazılım güncelleyin ve softcamı atın hotbird uydusu ve hellesat uydusu açıyo denenmiştir

Yorum yap

• Hadi ya nekadar çok kanal varmış ve hep işe yarayacak kanallarda orda ozaman ben uyducuyu çağırıp hotbird yerine hallasat ayarlatayım. benim cihazım hellasat destekler değil mi? birde verdiğiniz bu şifreler ve taktikler hellasat içinde geçerli olur mu?

Yorum yap

Hadi ya nekadar çok kanal varmış ve hep işe yarayacak kanallarda orda ozaman ben uyducuyu çağırıp hotbird yerine hallasat ayarlatayım. benim cihazım hellasat destekler değil mi? birde verdiğiniz bu şifreler ve taktikler hellasat içinde geçerli olur mu?
                        Evet destekler,başka hiçbir işlem yapmanıza gerek yok.Bulsat paketi için verilen softcamleri takip edersiniz 1 - 2 haftada bir değişiyor,güncel softcam yüklediğinizde tekrar açılır kanallar.
                        www.next.com.tr

Yorum yap

• peki sizin şahsi tercihiniz nedir? tavsiyeniz benim için çok önemli! birde bi dünya para verip tv aldık ama hd yayın yapan hiç kanal yok. çok garip oldu bari bi görseydim hd yayın ı hiç kısmet olmadı!

Yorum yap

peki sizin şahsi tercihiniz nedir? tavsiyeniz benim için çok önemli! birde bi dünya para verip tv aldık ama hd yayın yapan hiç kanal yok. çok garip oldu bari bi görseydim hd yayın ı hiç kısmet olmadı!
                            Benim tercihim Hellassat uydusu olurdu, bu uydu da daha çok kanal ve daha fazla içerik var.şöyle bir durum var bu kanalların ne kadar süre şifrelerinin kırılarak izlenmeye devam edeceğinin garantisi yok,bulsat paketi için şifreleme sisteminin değişeceğinin söylentisi var ama dediğim gibi ne kadar süre bu yayınları izleyebiliriz bilmiyorum.

HD yayın olayına gelince kullandığınız cihaz HD yayınları desteklemiyor. yani bu uyduda HD yayın olsa bile siz bu uydu alıcı ile izleyemezsiniz.HD yayın seyretmeniz için Hd destekli uydu alıcınız olması gerekir.
                            www.next.com.tr

Yorum yap

• anladım karbon hocam çok saol.ozaman akşam şu hotbird olayını bi çözeyim. bir süre kullanayım baktım hoşuma gitmedi hellasat a geçerim. zaten bundan sonra sizi sürekli takip edeceğim için içim rahat. birşeyler değişirse de sizden haber alırım artık..

Yorum yap

• ellerine saglik üstad.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X