• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

MediaPortal

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• olabilir.haklısın sonucu bildir.sen daha detaylı anlatırsın umarım.

Yorum yap

• ATV Tabanlı imajlarda Menü kurulum sistem ağ yapılandırma VTI Addons,dan indirip eklentilerden bölümünde yada Blackhole 2X Mavi Tuşdan Openvpn Panelden kırmızı tuşdan başlatın ve cihazı yeniden başlatınız FTP ile/etc/openvpn/içinedeki dosyalari komple silin altda verdiğim lingdeki dosyaları atın ve cihazı restartgui yapın

openvpn içerisindeki dosyaları /etc/openvpn/içine FTP ile gönderin ve tekrar Openvpn panelden başlatın
      ve dns ayarlarını 8888 8844 olarak girmeyi unutmayınız.

etc/Openvpn/login.txt dosyasında şifre vardır yenisi çıkarsa Haftada bir değişir zaten Free VPN Accounts • 100% Free PPTP and OpenVPN Service lingden alıp girersiniz ( login.txt ) dosyasına
      Username:>> vpnbook
      Password: >> 5NCB6yn
      Kolay gelsin..

Open Pli OpenVPN kurmak mutlaka bu imajda muzdalip olan vardır biraz araştırma yaptım ve çözüme ulaştırdım

Openvpn eklentisini Ne ağda neden eklentilerde nede vpn eklentisi ile kurmak için aramaya kurmaya çalışmayın

Pc sinde telnet olmayan VUCC ile cihazıyla bağlantı kurup altdaki komutlar verilmeli

opkg update (enter yapın )

opkg install openvpn (enter)

Ve FTP ile Cihaznıza bağlanıp ilk mesajdaki OpenVPN klasörünü /etc/init.d/ içine atınız Login.txt içindeki Pasword,u güncel tutunuz

Ağ dns ayarları 8888 8844 olacak unutmayın

Ve tekrar Openvpn Eklentisini aktif yapmak için VUCC editör Telnet İLE bağlanıp /etc/init.d/openvpn start Enter yapınız yani kullanmak her cihaz açılışında kullanmak için telnetten aktif duruma getirmeniz gerekir.

SatdreamGR imajda aynı metod yanlız Openvpn Yolu Etc/altı ve telnet,den aynı komut ile çalışıyor farklı metod çalışan imaj çıkarsa paylaşırım.

Kolay gelsin....

Yorum yap

• cok teşekkürler üstad.güzel bir calışma.

Yorum yap

• Eline sağlık memorist.
          Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
          http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
          www.nextyazilim.com

Yorum yap

• Media Portal 7.6.6

Update 14.10.2016

Thx @ all Dev's

http://wetektr.com/WeTek/index.php?d..._7.6.6_all.ipk
            Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
            http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
            www.nextyazilim.com

Yorum yap

• yav yeşilken mdiaportala girip çıktımmı kırmızı oluyor ne yapmam lazım

Yorum yap

• oto başlama aktifmi sadem ?

Yorum yap

• ok memedim başardım sağolasın

Yorum yap

• halledıldı ustadlar sayenızde.lakın bendekı 2.sorun ccam off oldu.ağ bölımunde lan 1 ve lan2 mevcut oluyor.eskı ccam ağ bağlantı altta ve usttede vpn ayarlı lan1 bağlantı degerlerı mevcut.
                    sızden soracagım mevcut ccam aktıf ve vpn ıle medaportalda aktıf ne şekılde duzenleme yapmamız gereklı.cıhaza verdıgım ip numarasını vpnde nerelerde aktıf etmemız gerekecek.veya ya ccam mı ya vpn ıle medaportalmı çalışacak sadece.
                    önerı ve bılgılerınızı beklıyorum..
                    WETEK Play 2 4K
                    Android *ELEC *ENİGMA 2

b@rett@ port@l

Yorum yap

• bazı eklentilerde sorun yaratabiliyor.ben işim bittikten sonra vpn yi kapatıyorum.şimdilik böyle care buldum.

Yorum yap

• arkadslar vpn kurdum ag ayrdan vpn giryorum ayralar tamam ondan sonra medyapotal gidiyorum hemen hepsi calisiyor ha ondan sonra 10 15 dakkikan
                        flime bakıyorsun ondan sonra kesiliyor hic bir yere giremiyorsun ne yaptımsa medya poral artik acilmiyor tekrar ag giyorum vpn kapatıyorum medya portal aciliyor ama cogu gene acilmiyor ustalarda sorunu çözen varmi cihaz gigablueguad plus atv ımaj yuklu

Yorum yap

• evet bendede bu sorunlar yaşanıyor ama yinede değiyor

birde pc için olanı varmıdır vpn ücretsiz olan xp kullanıyorum

dün deneme amaçlı kurdum 1 saatlik verdiler çok güzeldi herşeyi açıyordu 1saat sonra tak kapandı birdahada bulamadım kolay gelsin

Yorum yap

• sorun internet kesiyor 1nolu vpn kesiyor ccam 2 nolu internet sorun yok bu sorunlari yasayan arkadslar var cozum ne

Yorum yap

• Vpn turkvod ve benzerı eklentılerın çalışmasında sıkıntı yok lakın.ccam off olması harıcı deger doğrusu
                              WETEK Play 2 4K
                              Android *ELEC *ENİGMA 2

b@rett@ port@l

Yorum yap

• mediaportalı izlemek istersem atv ye geçiyom diğerleri için openhdf ye çok seri hdf sevdim

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X