• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Machina 3D'de Timeshift Nasıl Çalışır

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Machina 3D'de Timeshift Nasıl Çalışır

Diyelim bir dizi seyrediyorsunuz yada film o an acil bir işiniz çıktı telefon geldi süresi ister 1-2 dk ister daha uzun olsun işiniz bittiği zaman diziye kaldığınız yerden devam etmek istiyorsunuz yapmanız gereken işlem şu şekilde hdd niz linux formatlı olmalı ext3 olmalı Ntfs vs ise çalışmaz timeshift menusu silik gelir menude ve hdd içinde yeriniz olmalı tabii kanal kalite vsye göre kayıt boyutu değişir çünkü timeshift yapılan süreye görede..
    Menu
    Ayarlar
    Kayıt ayarlarına girin
    Timeshift kapalı ise ordan 1 yada 2 saati seçin kaydedip çıkın
    Sonra kanal üstünde pause dondurma tuşuna basında timeshift başlar işiniz bitip döndüğünüzde play tuşuna a basın tam o kaldığınız yerden oynama başlar durdurmak içinde stopa basmanız yeterli

Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
    www.nextyazilim.com

4 gb flaş bellek ile olmazmı. başka cihazlarda olduğunu duymuştum

Yorum yap

bruswils Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      4 gb flaş bellek ile olmazmı. başka cihazlarda olduğunu duymuştum
      Flash belleği cihaz üzerinden ext3 olarak formatlarsanız olur.

Yorum yap

Ufak boyutlu bellek takarsanız kapasitesi yetmeyebilir ama uzun süre timeshift yapmasına süresi azalır her zaman kayıt vs bu özellikler için büyük boyutlu sd kart usb yada hdd takmak en doğrusu olur
        Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

Depo

Next Yazılımları için
        www.nextyazilim.com

Yorum yap

Hocam 320 Gb 2,5 '' harici disk taktım ancak machina stdby konumunda bile diskin enerjisini kesmediğinde sürekli disk çalışıyor ve ses yapıyor. Buda diskte zamanla bozulmaya yol açabilirmi? Bunun için stdy da usb giriş voltajını kesmenin bir yolu varmıdır. Bu endişemden dolayı flash disk (ext3) kullanıyorum.

Yorum yap

Yazılıma menuye hdd sleep timer vs özelliği koyun diye bildirmiştim ama henüz konmamış sökmek daha mantıklı hddyi işiniz bitince şu an için..

Depo

Next Yazılımları için
            www.nextyazilim.com

Yorum yap

usb den formtladım ext3 e ama hala tımeshıft özelliği etkinleşmedi sebebi nedir
              Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

mach1 hocam yada tasarım üstadım bana bir yol gösterin lütfen

Yorum yap

İlk mesajdaki ayarları ayrıca cihazda yaptınızmı.?
                  MACHİNA - 3-D
                  8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
                  PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
                  TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

evet sayın digitalci çalışmıyor

Yorum yap

Diskiniz EXT3 formatlı ve en az 20GB boş alan olmalı diskinizde...

Yorum yap

sayın digium hocam sen ne yaptın 20 gb abartma bu kadar olur mu 8 gb niye olmuyor sanki 24 saat kayıt yapıcam tımeshıft alt tarafı 1 saatlik zaman kaydırma olur sonuçta normal kayıt usb den yapılıyor.
                        Eğer sistem bu şekilde ayarlandıysa yeni yazılımla bu derhal düzeltilmeli 20 GB ne yuh diyorum başka bir şey demiyorum yani

Yorum yap

Bende 24 GB boş alan olmasına rağmen çalışmıyor.Ayrıca 20 GB kota koymak çok saçma

Yorum yap

Maalesef ben de çalıştıramadım. Şu an moviesmart platin üzerinde denedim. Pause oluyor fakat play tuşuna basınca siyah ekran oluyor sağ üst köşede başlıyor yazıp ardından saniyeler yazıyor ve cihaz üzerimde playing yazıyor ama bir türlü film başlamıyor. Ne zaman Stop'a basarsam o zaman film başlıyor ama normal yerinden benim durdurduğum yerden değil.

Yorum yap

sinanali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Maalesef ben de çalıştıramadım. Şu an moviesmart platin üzerinde denedim. Pause oluyor fakat play tuşuna basınca siyah ekran oluyor sağ üst köşede başlıyor yazıp ardından saniyeler yazıyor ve cihaz üzerimde playing yazıyor ama bir türlü film başlamıyor. Ne zaman Stop'a basarsam o zaman film başlıyor ama normal yerinden benim durdurduğum yerden değil.

32Gb ext3 formatlı sd card ile aynı sorunu tam anlattığınız şekilde yaşıyorum.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X