• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Beko siesta 51 ekran vertikal çizgi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Beko siesta 51 ekran vertikal çizgi

Beko siesta 51 ekran vertikal çizgi

arkadaşlar merhaba benim arızam vertikal çizgi

degişen parçalar esm 740 tea 2029cv vertikal potları üçüde degişti 2029 devresindeki kondansatörlör soguk lehim geçildii ne olur olmaz diee saptırmaya da baktım vertikalı yanıksaa diee saptırmadaa saglam yardımını esirgemeyecek arkadaşlara şimdididen tşk ederim ....

herkesee hayırlı işler .

Vertikal çizgi dediğiniz ekranda yatay duran bir çizgi olmalı.
    Yatay olup düz ise osilator arızasıdır.
    Vertikal osilator devresinde iki adet seri bağlı 1 MOhm direnç var, bunları kontrol edin.
    Aynı zamanda 503KHz kristali değiştirin .
    Yatay ve dalgalı bir şekilde olan Vertikal saptırma devresinde açık devre ifade eder.
    Dikey çizgi ise Horizontal çıkış katında değer kaybetmiş kutupsuz kondansator veya soğuk lehim

Yorum yap

tkantar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Vertikal çizgi dediğiniz ekranda yatay duran bir çizgi olmalı.
      Yatay olup düz ise osilator arızasıdır.
      Vertikal osilator devresinde iki adet seri bağlı 1 MOhm direnç var, bunları kontrol edin.
      Aynı zamanda 503KHz kristali değiştirin .
      Yatay ve dalgalı bir şekilde olan Vertikal saptırma devresinde açık devre ifade eder.
      Dikey çizgi ise Horizontal çıkış katında değer kaybetmiş kutupsuz kondansator veya soğuk lehim
      yatay çizgi arızamız diger tabiriyle vertikal çizgii

1 m ohm seri baglı direnç denendi saglam 503 kristal denendi saglam BA 157 diyot denendi esm 740 tea 2029 denenmişti saglam ustam bu tv beni çok ugraştırıyor başka aklına gelen bir şey var mı rht trafoda vertikal çıkışıdaa saglam trafodada sorun yogg gibi gözüküyor omaj görünüyorr .... yardımlarınızı bekliyorum ... herkese hayırlı işlerr

Yorum yap

Bu şasede osilatorla ilgili bir arıza olduğunda genel olarak çizgi ekranın dışına çıkmaktadır ve gökkuşağı gibi bir görüntü oluşmakta.
        Çizgi ekranın ortasında olduğunda Vertikal saptırma devresinde açık devre olduğunu ifade etmekte.
        Böyle durumda DST de arızalı çıkabilir.

Yorum yap

trafonun vertikali besleyen bobini olçün saptırmayı ölçün birde esm 740 tan trafoya bağlantı arasında bobon var onu lehimden geçin
          zaten diğer arızalanacak yerleri arkadaşlar yazmış..
          kolay gelsin..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X