• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kumanda ve ön panel değişimi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Abi be bune ya bizi bayilerle uğraştırmayın.Bunun montasını bizde yaparız sadece ilgili slotlara bunları takacagız bunda ne varki bizim burdaki bayiye tel:açtım adamın hiçbir şeyden haberi bile yoktur.Yarın yanına tekrar gideceğim.bakalım ne yapacagız adamla.Ben bayiye dedimki şu cihazın ön panel siparişini ver şimdiden.Next bayisinin Next Machina 3D modelinden haberi bile yoktur.Neyse yarın tekrar gidelim bakalım yanına.Yada İstanbuldaki ana merkez bayiler tel ile uyarsınlar.Net ile mesaj atmasınlar çünkü bunlar okuma yazma bilmiyorlar maillerine bakmıyorlar.

Yorum yap

Kumanda güzele benziyor TURBO HD 2 nin kumandasına benziyor.

Yorum yap

sayın karbon panelin ön görünüşü yokmu . yada siyah panelli bişr cihaz resmi varsa çok iyi olurdu

Yorum yap

bruswils Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          sayın karbon panelin ön görünüşü yokmu . yada siyah panelli bişr cihaz resmi varsa çok iyi olurdu
          Cihazın kasasında bir değişiklik olmayacak,sadece resmini eklediğim iç kısımdaki PSB değişimi olacak.
          [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
          www.next.com.tr

Yorum yap

yeni cihazlar siyah kasa değilmi ?

Yorum yap

Karbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              yeni panel ve yeni kumanda.

Resimlerden anladığım kadarı ile YENİ PANEL deki ALICI GÖZ kısmı SAĞ taraftan SOL tarafa geçmiş....Bakalım bu işi yaptırıp sonucu ne olacak.!!!!

Bu da ESKİ ÖN PANEL RESMİ.!!!!!!

Keşke bize KARGO ile yollasalardıda önce biz TEST etseydik.!!!
              MACHİNA - 3-D
              8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
              PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
              TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

sn: karbon bu yeni cihazlar ön tarafı tamamen siyah panel olacak diye söylendi . eski cihazlar gri kasa ve onlarıda siyah kasa ile değiştiririz denildi yani dış görünüm tasmamen siyah olacak diye biliyoruz

Yorum yap

yeni cihazlar siyah kasa değilmi ?
                  Evet yeni gelen partide siyah kasa seçeneği de olacak, yeni yeni cihaz satın alacak kullanıcılar siyah kasa tercihinde bulunabilecek ama ilk parti cihazlardan satın almış ve kumanda sorunu yaşayan kullanıcılara eski kumanda ve PSB servis tarafından teslim alınıp yerine yeni kumanda ve PSB değişimi yapılacak, cihazlarda kasa ile ilgili bir değişim olmayacak.
                  [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
                  www.next.com.tr

Yorum yap

Valla bu iş biraz sıkıntılı olacak gibime geliyor bu düşünce tabii beni bağlar...YUKARDAKİ resim şimdiki KASADA alıcı gözünün kapladığı yeri göstermektedir..( D yazısının hemen ALT ÇAPRAZINDA )
                    Sn.Karbon kardeşimin çekip koyduğu resimde ise ALICI göz DİSPLAY EKRANIN hemen altında SOL tarafında yer alıyor...İyice bakıldığında şimdiki ALICI GÖZ mesafesi bana biraz ilginç geldi KASANIN alt tarafı nerdeyse hani derlerya CUK diye oturmuş diye öyle olacak gibi görünüyor...YUKARI koyduğum alıcı göze bakıldığında etafında belli olan ÇENTİKLİ bir yer mevcut ama şimdikinde olmayacak görünüyor çünki şimdiki PSB de ALICI GÖZ ancak oturur gibime geliyor...Neyse hayırlısı olsun tekrar ama ben beklemekte fayda görüyorum bu hali ile görüntü bana pek GÜVEN vermedi açıkçası inşaallah YANILIYORUMDUR....
                    MACHİNA - 3-D
                    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
                    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

sn: dijitalci bu yeni siyah kasalı cihaz resimi yokmu

ayrıca senin tespitine güvenirim burada sıkıntı olabilir diyorsan bu iş biraz çelişkili

Yorum yap

sn: dijitalci bu yeni siyah kasalı cihaz resimi yokmu

ayrıca senin tespitine güvenirim burada sıkıntı olabilir diyorsan bu iş biraz çelişkili
                        Maalesef Arkadaşım bende yok SİYAH KASA CİHAZ keşke olsada seve seve paylaşsam....Dediğim gibi inşaallah ben YANILIRIM....Zamana bırakmayı düşünüyorum benim şahsen anlayamadığım NEXT firması en azından bu işten anlayan bir kaç arkadaşa ki bunlardan biride benim bir ön panel birde kumanda yollasa idi (KARGO parasınıda biz verirdik) önce kendimiz TEST ederdik ne görüyorsak YAZARDIK...Daha önce bu KUMANDA ile ilgili SIKINTIYI bir nebze gideren ÇALIŞMA da yapıp FORUMDA resim hariç PAYLAŞMIŞTIM...Yapacak bir şey yok maalesef BEKLEYİP göreceğiz....Hatta dün AKŞAM firmaya MAİL atıp istedim ama bu SABAH illede bu iş SERVİSLERDE olacak denilince bizede yapacak bir şey kalmadı. Saygılar sevgiler....
                        MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Kesin bilen yok gibi
                          Hiremco TurBo4K

Yorum yap

ne için değişiyor arkadaşlar cihazın panelinde sorun mu var ki
                            bilgilendirirseniz sevinirim
                            NEXT 2500 DPCIS KIYATO 8550 DAPCI DREAMBOX 500S
                            DREAMBOX 800 HD+PVR NEXT 2010 TİGER NEXT 19500 SÜPERIOR
                            1 ADET 150 CM MOTORLU CANAK 2 ADET NEXT DAYZEK MOTOR 4 ADET SABİT ÇANAK
                            :iyyy::iyyy::iyyy::iyyy:

Yorum yap

Doktorun aylar önceki eski yazısı kumadan panel yeni panelle ilgili

Orijinal Mesaj Sahibi doktor Mesajı Göster
                              ARKADAŞLAR sağır duymaz uydurur lafı yerine duyanlar daha fazla uydurur lafı geçerli galiba..herkes bişeyler yazıyor,çiziyor
                              ben doğruları yazıyım beğenemek beğenmemek farklı,istek farklı benim istediğim olsun farklı...

1)eski 2000 serilerinin kumandası daha iyi diyen arkadaşları biraz teste davet ediyorum..istenilen yerde istenilen sahada teste hazırım...kimse kötü amaçlı yazmıyor ama aynı konuyu 50 kere yazmanın manasıda artık kalmadı..
                              2)ilk test partisi 1000 li rakam bile değil,zaten sorunlar görülsün diye tekrar ediyorum kumanda sorunu yazan arkadaşlar 2000 daha iyi derse kusura bakmasınlar ..ben burada alıcı gözleri ayrı cihazlarla asla karşılaştırmam
                              ama mevcut 23 değişik markadan açı olarak farkı yok,mesafe olarak 3. sırada diğerlerinden fazla..
                              3)cihazı küçük mekanlarda yakından kullanan arkadaşlar için göz alanı konumu itibarıyla bir sorun olabilir bu farklı bir konu zaten çözümleriz amaç gönül rahatlığıyla kullanın tv arkasına takılan gözlü cihazlarda alıcı göz kullanım alanına göre istenilen yere yapışıyor,sabit bir cihazla bunu karşılaştırmak için el insaf gerek kalkıp RF kumanda gibi çalışan INFRARED kumanda istemek sadece işgüzrlık..limitler belli..ama kalkıpta ben tv kumandasını arkama tutuyor çalışıyor bu cihazda böyle olsun dendimi kusura bakmasın kimse .bu sadece hayal..bu asla olmaz .her cihazın bir alıcı ve verici göz açısı var kumanda panele tutulacak bunu dışında tartışmak sadece saçmalık..
                              4) kumandalar yeni partide mevcut kalıp üreticisi yüzünden değişiyor MENZİl VB için değil..tek FARK YENİ KUMANDA VERİCİ GÖZÜ açık olduğundan kullanılan konuma göre bazı alanlarda daha iyi bazı alanlarda daha kötü olabilir,bu tüm uydu alıcıları için geçerli yada tv ler için..asla bir standart yok herkesin kullndığı oda mesafe vb aynı değilki neye göre standart olsun öyle olsa tüm dünyada standart bir alıcı ve verici göz olurdu..
                              şayet kullanım alanında yeni kumanda eskisinden daha iyi çalışıyor diyen olursa madur edilmez kumanda yenisiyle değiştirilir BU 50 KERE YAZILDI kalkıpta yenisi eskiisnden iyimi çalışacak dedniğinde motormu değişiyor ,zaten tümünde aynı entegre ve verici göz var,sadece göz açık olduğundan yenisinde kullanım alanına göre daha farklı sonuç alınabilir ..ne denilecekki çok merak ediyorum..biraz insaf
                              5)farklı bölge satışları için tamamı siyah bir panel istendi ,ilk alan arkadaşların tek seçeneği olduğundan haksızlık olmasın diye bu paneli tercih edenler olursa onada yardımcı olucam,yeni paneli beğenen arkadaşlara eski panelle yeni paneli değiştirecem (cihaz değil) cihaz değişmiyor.....yani yeni bir model yada kalıp vb yok model ismi kutusu herşey aynı..bu özelliklerde bir cihazın konulacağı en ufak boyut bu aslında daha büyük olması gerek..minik cihaz isteyen gidip istediğini alsın boyutlar belli,bazı arkadaşlar kocaman vb yazmış,minik cihazlar tv arkasında ne kadar ısınıyor vb yazmamış..beni cihazın düzgün çalışması içişn gerekli min şase hesabı bağlar,cihazın özellikleri yerine boyutunu konuşanlar evine kitap alırken kitaplığına uygununu seçebilir ama kitabın içeriğine bakmasınlar .
                              2. panelde alıcı göz yeri farklı, sadece bu var,yani alıcı gözün konumundan dolayı açı sorunu olan arkadaşlar bu paneli deneyebilir,balki daha iyi sonuç alırlar .gerek estetik gerek kumanda açısı itibarıyla her 2 şekildede panel ve kumandanın ilk kullanıcılardan isteyenlere değişimi,hatta eskiye dönüşümü konusundada yardımcı olucam..isterseniz deneyip eskiye dönün.AMA asla herkesin hayali yada beklentisi değil,olası 2 seçenek olacak...
                              bunun için lütfen aynı konuyu 100 kere yazmadan yeni panel ve kumandayı bekleyin,test içinde yollarım,garantisinide sağlarım merak etmeyin..
                              LÜTFEN ARTIK CİHAZIN ANA ÇALIŞMALARINA DÖNELİM bu konuda yardımcı olun..biri yazmış 75 santimde kumanda etmiyor diye..biri arkaya tutuyorum almıyor,biri koluğum cihaza yandan bakıyor almıyor.önden çekiyor diye..buyrun siz cevaplayın..ama yazanların sorununu çözmek için herkese ayrı çözüm olmaz..20.000 kişi için ortak bir oda,açı.menzil yok..ama daha iyi olması için herkese yardımcı olucam HERKESİN KENDİ BEKLENTİSİ beni bağlamaz..dünyada hiçbir elektronik cihaz aynı açı ve menzilde çalışmaz...konuyu merak etmeyin diyerek bağlıyorum

5.maddede siyah panel isteyenlere panelde veririm yazmış isteyenler bildirsin.
                              Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                              http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                              www.nextyazilim.com

Yorum yap

leoleoman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                ne için değişiyor arkadaşlar cihazın panelinde sorun mu var ki
                                bilgilendirirseniz sevinirim

kumanda çekmeme sorunu vardı,Onun için cihazın içindeki ön panel slotu vede kumanda çekmeme sorunu olduğu için değişim yapılacak.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X