• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Tek bir noktadan butun 9000 ultra lara yazilim yuklenmesi ?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Tek bir noktadan butun 9000 ultra lara yazilim yuklenmesi ?

Dusunurken aklima geldi acaba olur mu diye ? Simdi butun 9000 ultra kullanicilarinda internet var degil mi ? hepsinin de bir IP si ve bir MAC adresi var , Bunlar MACH1 ustanin serverinda gozukuyor . Yani butun aletler oraya bagli , Peki yeni yazilim yuklemeleri bu server tarafindan otamatik yapilamaz mi ? Yani Mach1 usta bir tusa basar ( genelde ENTER tusu ) sonra bagli olan butun cihazlarda yazilim yuklenir ? Acaba olur mu ? cok mu Uctum ? Bu sekilde son kullanici noktasindaki hatalar ve cihaza zarar verme riski ortadan kalkar .....

Romanyadan sevgilerle ....

Ya kArSiyaK a olmasaydi .....

Oztan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dusunurken aklima geldi acaba olur mu diye ? Simdi butun 9000 ultra kullanicilarinda internet var degil mi ? hepsinin de bir IP si ve bir MAC adresi var , Bunlar MACH1 ustanin serverinda gozukuyor . Yani butun aletler oraya bagli , Peki yeni yazilim yuklemeleri bu server tarafindan otamatik yapilamaz mi ? Yani Mach1 usta bir tusa basar ( genelde ENTER tusu ) sonra bagli olan butun cihazlarda yazilim yuklenir ? Acaba olur mu ? cok mu Uctum ? Bu sekilde son kullanici noktasindaki hatalar ve cihaza zarar verme riski ortadan kalkar .....

Romanyadan sevgilerle ....
    güzel bir fantazi öztan kardeşim bigün olur belki:mzk:
    saygılar

Yorum yap

neden olmasınki mesela bir web adresi verilir ve bazı cihazlar gibi bizde 9000ultara ile o adresi gireriz olur biter....bize göre basit gibi geliyor ama bakalım ustalar ne diyecekler.

Yorum yap

@ POWERISTURK Fantazilerde yasanilmak icindir ....

@ SATWALKER evet evet ayni onu dedim , belki fuarda bunu dusunuyorlardir , kim bilir fuarin bitmesini bekleyelim .....

Yorum yap

neden olmasın fantaziler gerçeğe dönüşmüşlerdir her yeni icad fantazi ürünüdür saygılar
          Vu+ Solo SE V2+dreambox 500s+goldmaster 9600 cıp+infinity 2.65 loder

Yorum yap

@Oztan senin hiç işin yokmu kardeşim hiç durmadan fantazi kuruyorsun?

Yorum yap

@tasarım sende romanyada olsaydın çoktaaan sende fanteziler kurmaya başlardın.. hemde @Oztandan da önce...

Yorum yap

@ Tasarim , Yani isin aciksasi hic dusunmedim isim var mi yok mu ? canim SIKILDI hadi fantezi kurayim dedim ... Maksat vatana millete hayirli olsun
                @ Pride , Sabah sabah senin yuzunden 5 dakikadir guluyorum yazdigina , Beni bu kadar guldurdun ya Allah da seni guldursun .... Hem nerden biliyorsun buranin fantezi cenneti oldugunu ? Geldin mi ? Yok gelmedi isen beklerim beraber kurariz fantezileri

Saygilar .....

Yorum yap

9000 XCAm ultrada zaten toplu bir yerden yazılım yükleme var...

Menü > Yazılım Aktarımı > OTN girerseniz görürsünüz...

Nasıl yapılacağı hakkında bir bilgi yok ama yakında aktif olacaktır...

Yorum yap

Bakin ben dememis miydim ? ? Varmis ! Fantezi degilmis ... Beni karalayanlara duyurulur ....

Saygilarla......

Yorum yap

Oztan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Bakin ben dememis miydim ? ? Varmis ! Fantezi degilmis ... Beni karalayanlara duyurulur ....

Saygilarla......
                      9000CI ve 9000FTA da uydudan yazılım güncelleme var...
                      9000XCAM ultra ve 9000 PVR'da ethernet olduğu için uydudan güncelleme koymadılar aynı işlemi internetten yapıyor...

Fantazilik bir durumu yok bunun @Oztan Bu makine bir tek bulaşık çamaşır işlerini beceremez :ehehe:

Yorum yap

@ DIGIUM , Ben anlatamaidm galiba , yazilimi biz yuklemeyecegiz , Baglu bulundugumzu server da yani MACH1 in verdigi ve bizim cihaza bilgilerini girdigimiz serverdan otamatik olarak yukleyecek yeni versiyonu .....

PS: camasirdan vaz gectim , her aksam bu saatlerde bana bir kahve yapsin yeter bu alet ....

Yorum yap

Ağlamayan bebeğe meme verilmez, sen yatarken nasıl yapsın bunu bu işlemi başlatıcak bişey yapman lazım... Kumandada iki tuşa basıcaksın, yoksa başka birinin dışarıdan tüm cihazlara yazılım yüklemesi gibi bişey söz konusu olmaz, kimisi ister kimisi istemez isteyende kumandadan OTN bölümüne girer yükler...
                          @Oztan, üzgünüm ama çamaşır bulaşık kahve yemek gibi işlemler için hatun şart

Yorum yap

Digium Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            @Oztan, üzgünüm ama çamaşır bulaşık kahve yemek gibi işlemler için hatun şart
                            Hatunda @Oztan'ın bulunduğu memlekette çok. yakında İstanbul'a geliyor bir bakmışsın yanında iki tane hatun :ehehe:

Yorum yap

Demek ki actigim topic ise yaramis , ama benim getirmeyi dusundugum HATUN degil ki ? Onlar icin buraya gelin ......

@Digium Hatunda Var ama ben kahveyi 9000 ultra nin yapmasini istiyorum .....

Ps: Buranin cok kaliteli saraplari vardir ...... :P Istek uzerine Getirilir ...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X