• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 9000 Ultra 25.6.2008 Yazılımı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Merhaba,
    Güncel Tps Bin Dosyası diye bir dosya buldum,
    6 Eylül tarihli olduğundan çalışabilir diye düşünüyorum fakat;
    Ben bu dosyayla ne yapılacağını nereye nasıl atılacağını bilmiyorum.Sitede arattım ama next 2000 ler için bilgi buldum, flash bellekten falan söz ediyorlar.
    Next 9000 ultra'ya bin dosyasını nasıl atıyoruz? Bunu yazılım gibi düşünüp,KeyFly 1,72 ilemi atacağız?
    Birde soft-cam dosyası var bu nedir?Bunu nasıl atıyoruz cihaza?
    Bütün bu işlemleri, ethernet üzerinden mi, yoksa com port üzerindenmi gerçekleştiriyoruz? Makinaya reset atmak gerekiyormu?
    Tam bir muaamma? Yardımı dokunacak forumdaşlara teşekkürler.
    KARSIYAKA(35½)

Yorum yap

• pruva Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Merhaba,
      Güncel Tps Bin Dosyası diye bir dosya buldum,
      6 Eylül tarihli olduğundan çalışabilir diye düşünüyorum fakat;
      Ben bu dosyayla ne yapılacağını nereye nasıl atılacağını bilmiyorum.Sitede arattım ama next 2000 ler için bilgi buldum, flash bellekten falan söz ediyorlar.
      Next 9000 ultra'ya bin dosyasını nasıl atıyoruz? Bunu yazılım gibi düşünüp,KeyFly 1,72 ilemi atacağız?
      Birde soft-cam dosyası var bu nedir?Bunu nasıl atıyoruz cihaza?
      Bütün bu işlemleri, ethernet üzerinden mi, yoksa com port üzerindenmi gerçekleştiriyoruz? Makinaya reset atmak gerekiyormu?
      Tam bir muaamma? Yardımı dokunacak forumdaşlara teşekkürler.
      9000 Ultra'ya Tps.bin dosyası atılmaz arkadaşım. Bu özellik sadece 2000 Super Plus Usbli serilerde mevcuttur.

Kolay gelsin.

Yorum yap

• ben cihazı ilk aldıgımda okumadan atmıştım çihazın filaşını arzalanmıştı servise götürdüm aman kardeşim sende okumadan sormadan hocalara sakın yanlış yapma

Yorum yap

• dün akşam fener'in maçını izleyemedik yazılım çıkarılırken lütfen emu *** ve coftcam atılacak şeklinde yapılırsa seviniriz yoksa hiçbir anlamı olmaz yok eski yazilimi yükle arkasından yenisini tekrar yükle derken maç bitti zaten tps au'da yok bu konuda hocalrın yardımını bekliyoruz emeği geçen herkeze saygılar
          yeni sorunsuz yazılım çıkana kadar softcam atabileceğim bi yazılım önerebilirmisiniz

Yorum yap

• aydınay Nickli Üyeden Alıntı
            dün akşam fener'in maçını izleyemedik yazılım çıkarılırken lütfen emu *** ve coftcam atılacak şeklinde yapılırsa seviniriz yoksa hiçbir anlamı olmaz yok eski yazilimi yükle arkasından yenisini tekrar yükle derken maç bitti zaten tps au'da yok bu konuda hocalrın yardımını bekliyoruz emeği geçen herkeze saygılar
            yeni sorunsuz yazılım çıkana kadar softcam atabileceğim bi yazılım önerebilirmisiniz
            dostum enson yazılım 25-6-2008 dir ve sorunsuz çalışıyor sofcamda atabilirsin stara gelince istediği zaman şifre koyabilir buna kimsenin yapacağı birşeyde yok
            next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

• yenisayfa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              dostum enson yazılım 25-6-2008 dir ve sorunsuz çalışıyor sofcamda atabilirsin stara gelince istediği zaman şifre koyabilir buna kimsenin yapacağı birşeyde yok
              teşekkürler 25-6-2008 diye 04-06-2008 yükleniyor ve bu yazılımda softcam atamadım herhalde bihata yaptım sizin bu mesaj doğrultusunda gene deneyecem saygılar

Yorum yap

• hocalar, üstadlar bişey söyleyin ne olur

Sayın Tasarım üstad Mach1 hocamız ve tüm diğer next uzmanları

Şu yazılımda lig tv seyrederken çıkan bilgi çerçevesini yok etmek gibi basit bir problemi gideremiyorum,

ne olacak bunun sonu,

3 ay doldu bu yazılım çıkalı ama hala bu küçük problem maalesef giderilemedi yada ben eski yazılımlara döndüğümden ve foruma sadece yeni yazılım çıkıp ta bu problem giderildi umuduyla baktığımdan bu problemin çözülüp çözülemediğinin farkına varamadım, eski yazılımların da problemleri zaten biliniyor ama ligtv izleyenlerin hiçbirini bu yazılımı kullandığını sanmıyorum.

Sonuç olarak bu problemle ilgili bir çözüm olup olmadığını yada hayal ettiğimiz problemsiz ve polsat auto yapabilecek bir yazılımın gelip gelmeyeceğinin bilgiisini vermenizi rica ederim,

Bu vesile ile geçmiş bayramınızı da kutlar çalışmalarınıza devamlılık ve başarılar dilerim.

Yorum yap

• erman72 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şu yazılımda lig tv seyrederken çıkan bilgi çerçevesini yok etmek gibi basit bir problemi gideremiyorum,

ne olacak bunun sonu,

3 ay doldu bu yazılım çıkalı ama hala bu küçük problem maalesef giderilemedi yada ben eski yazılımlara döndüğümden ve foruma sadece yeni yazılım çıkıp ta bu problem giderildi umuduyla baktığımdan bu problemin çözülüp çözülemediğinin farkına varamadım, eski yazılımların da problemleri zaten biliniyor ama ligtv izleyenlerin hiçbirini bu yazılımı kullandığını sanmıyorum.

Sonuç olarak bu problemle ilgili bir çözüm olup olmadığını yada hayal ettiğimiz problemsiz ve polsat auto yapabilecek bir yazılımın gelip gelmeyeceğinin bilgiisini vermenizi rica ederim,

Bu vesile ile geçmiş bayramınızı da kutlar çalışmalarınıza devamlılık ve başarılar dilerim.
                  Lig TV izlerken oluşan problemin ne olduğunu, sizin cihazı kullanmadığım için bilemiyorum. Bir çözümü varsa bilen arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaktır.

Sizin kullandığınız cihazda veya başka bir seride (Super Plus) hariç Polsat Auto yapılabileceğini hiç sanmıyorum çünkü; Polsat'ı auto yapan en az 6-7 çeşit kéy kombinasyonu var ve 9000 serilerinde emu altyapısı değişikliği olmadan bunun mümkün olma ihtimali hiç yok.

Yorum yap

• erman72 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ne olacak bunun sonu,

dostum ağ ayarlarından nevcamı kapadınmı bilgibarı devredışı kalır senide rahatsız etmez
                    next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

• dostum bir şık daha var istersen onu uygula cihaz açıkken 2006 yaz oradaki bilgi barından da kapat ve kaydet de oda olur

Yorum yap

• 1: eğer lig tv yi modülle kullanırsan sorun olmaz (kart yuvası 4.6.2008 yazılımında çalışmıyor kullanılamaz iptal diyoruz bir yeri yaparken illaki başka yer hep bozulur bu cıhazın özelliği bu belki next firması bunu düşünüp yeni yazılım yaptırırsa bizde düzgün yazılıma kavuşmuş oluruz)
                        2:newcamd bilgi yazısı geliyorsa onuda ağ ayarlarına gir newcamd devre dışı yap en altta kaydet var ok le çık bilgi yazısı gelmez bir daha ama 2006 tuşlayıp yaparsan tekrar gelir 2006 çalışmıyor

Yorum yap

• yenisayfa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          dostum bir şık daha var istersen onu uygula cihaz açıkken 2006 yaz oradaki bilgi barından da kapat ve kaydet de oda olur
                          o sizin dediğiniz son yazılımda olmuyor ancak ağ ayarlarından kapatabilirsin 2006 var ama newcamd1 ordan kapanmıyor

Yorum yap

• dostum ben gerekmediği için kapatmadım ama denemek maksadıyla kapatıp tekrar açtım

Yorum yap

• herkese teşekkürler

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim,

yarın yazılımı yükleyip söylediklerinizi deneyeceğim

Yorum yap

• olmuyooooooor

arkadaşlar newcamd1-newcamd2 ve devredışı seçeneklerinden devre dışını seçip kaydet deyip çıktım ağ ayarlarından ama maalesef lanet bilgi barı ve cryptoworks yazısı sürekli çıkıyor, hatta kaydettikten sonra cihazı kapatıp açtım ama nafile olmuyooooooor

ayrıca kartı da görmemeye başladı, kart bilgisinde boş çıkıyor,

daha fazla sinir olmadan eski yazılıma dönüyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum

başka tavsiyesi olan varsa bekliyorum

teşekkürler.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X