• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

usb den led lamba

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• usb den led lamba

elimde üzerinde 24 adet led (seri baglantılı ) bulunan 4 adet kalem pille çalısan lamba var bunu usb den elektrik alıp çalıştırdım ama korkum hiçbir direnç ve diyot yok bunlardan çok anlamıyorum bu şekilde çalıştırmamın bir zararı olur mu laptop a ve led lere bunun için ne yapmalıyım ve nasıl yapmalıyım saygılarımla

RADYOLOJİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elimde üzerinde 24 adet led (seri baglantılı ) bulunan 4 adet kalem pille çalısan lamba var bunu usb den elektrik alıp çalıştırdım ama korkum hiçbir direnç ve diyot yok bunlardan çok anlamıyorum bu şekilde çalıştırmamın bir zararı olur mu laptop a ve led lere bunun için ne yapmalıyım ve nasıl yapmalıyım saygılarımla
    Seri bağlı 4 adet kalem pilin toplam voltajı 6V.
    USB girişte 5V var. Bundan dolayı ışık şiddeti biraz düşük olur.
    Kısa devre yapmadığınız sürece sorun yaşamazsınız.

Yorum yap

tkantar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Seri bağlı 4 adet kalem pilin toplam voltajı 6V.
      USB girişte 5V var. Bundan dolayı ışık şiddeti biraz düşük olur.
      Kısa devre yapmadığınız sürece sorun yaşamazsınız.
      yok süper yanıyoo ama içim rahat değil led ler zarar etmez de laptop a bişey olmaması için ne yapmalıyım acaba...

Yorum yap

nasıl yaptın yaa biraz açılayabillir misin kabloları nasıl bağladın usb ye nasıl bağladın foto falan koysan çok müteşekkir olurum

Yorum yap

önce elimde hazır seri bağlı 24 led olan 4 kalem pille çalışan bir lamba vardı ona bir usb kablosu alıp bir ucunu kestim ve kabloları açıp + ve - uçları pil çıkışlarına bağladım usb den 5 volt geliyo takınca süperr yandı ve aydınlattı ama unutmamak lazım ışıklar yanarken kabloyu çekmemek gerekirmiş basit bir devre ledler elektronikçilerden alınıp devre kartlarına istenildiği şekilde ve sayıda yapılabilir bu konuda internette çok bilgi var arıştırılabilir ben de ordan buldum resim yükleyemiyorum kusura bakmayın saygılarımla

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X