• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

18500 hd kendi kendine kapanıp acılıyor

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 18500 hd kendi kendine kapanıp acılıyor

bu cihazlar bellı aralıklarla kendine reset atıyor özellıkle hd yayınlarda daha falazla yapıyor yazılım atıyorum deyışme olmadı bılındıgı gibi bu cihazlar eternet baglantısı var paylaşım yapıyor ama hd yayınlarda sureklı sorun cıkarıyo galıba ali işlemcı kullanmışlar yetersız yada remi falanmı yazılım sorunumu var bılemıyorum ama pektat vermıyor....

Serverle seyrediyorsunuz galiba cihazı. Kullandığınız server yeteri kadar stabil değil. Cihazda son yazılımda stabil bir serverde reset atma olayı yok. Normal seyrederken reset olayı yapmıyor.
    Computer High Engineer
    Next YE-2000 Dobratech / D-SMART HD / Next 2000 HD / Dreambox DM 500 - 800 HD / 2000 X CI PLUS / Next 2000 Super DPCIS - 2.20mt Hareketli - 1.70mt Hareketli - 5 Ayrı 90-120 Lik / 2 X Wave Frontier T90 / Dragon 3.02 / Dragon 4.01 / Joker /Zeta/Xcam Angel ve Orion/ Matrix / Magic ve diğer Kart ve Moduller
    Türk insanı para gibidir . İçine ışık tut , Atatürk yoksa sahtedir.
    Bilinçsizce söz söylemektense otur , oku, düşün, anla, kavra öyle gel..

Yorum yap

aynı serveri başka cihazda kullanıyorum bırakın reset atmayı donma bıleyok marka belırtmım ama bu cıhaz emsalı cihaza com lada uydudan guncelleme özellıgı ilede yazılım yukledım deyişen bışey yok reset atıyo arada

Yorum yap

Forumda daha önceleri belirttim konu açmadan önce arama yapsaydınız konu açmanıza gerek kalmazdı zaten. Daha önceki yazdıgım konuda söyledigim gibi stabil serverde reset olayı yoktur. Ben deneyip görmesem kullanmasam incelemesem zaten cevap veremem. Muadil veya başka paylaşımlı cihazları 18500 le kıyaslamayın. Hangi serveri kullanırsanız kullanın diğer cihazlara donma olmadan kullanabiliyorsunuz.
        Computer High Engineer
        Next YE-2000 Dobratech / D-SMART HD / Next 2000 HD / Dreambox DM 500 - 800 HD / 2000 X CI PLUS / Next 2000 Super DPCIS - 2.20mt Hareketli - 1.70mt Hareketli - 5 Ayrı 90-120 Lik / 2 X Wave Frontier T90 / Dragon 3.02 / Dragon 4.01 / Joker /Zeta/Xcam Angel ve Orion/ Matrix / Magic ve diğer Kart ve Moduller

Yorum yap

server bilgilerinizde n satırı yoksa c olarak giriyorsanız ve gelen kart sayısı yüzler ise 18500 kilitlenir.bizzat kendi deneyimimdir

Yorum yap

donma sorunu

morhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            server bilgilerinizde n satırı yoksa c olarak giriyorsanız ve gelen kart sayısı yüzler ise 18500 kilitlenir.bizzat kendi deneyimimdir
            dostum biraz daha acik anlatsan iyiolur,c ve n nerelere koymaliyiz ki donmalar hallolsun.
            :mzk:

Yorum yap

Mrdp Nickli Üyeden Alıntı
              Forumda daha önceleri belirttim konu açmadan önce arama yapsaydınız konu açmanıza gerek kalmazdı zaten. Daha önceki yazdıgım konuda söyledigim gibi stabil serverde reset olayı yoktur. Ben deneyip görmesem kullanmasam incelemesem zaten cevap veremem. Muadil veya başka paylaşımlı cihazları 18500 le kıyaslamayın. Hangi serveri kullanırsanız kullanın diğer cihazlara donma olmadan kullanabiliyorsunuz.
              sayın Mrdp forumdaki next 18500 hd ile ilgili donma,restart ve yavaşlama gibi sorunlarda hep aynı cevabı veriyorsunuz.
              1-next kalitesine güvenip bu cihazı aldık yanıldık mı?
              2-server aldık belli bir para ödedik çöpemi atalım
              3-diğer cihazlarla next 18500'ü neden kıyaslamayalım
              4-en stabil çalışan yazılım hangisi
              5-bu sorunları çözecek yazılım yapılamaz mı?

Yorum yap

rsy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                sayın Mrdp forumdaki next 18500 hd ile ilgili donma,restart ve yavaşlama gibi sorunlarda hep aynı cevabı veriyorsunuz.
                1-next kalitesine güvenip bu cihazı aldık yanıldık mı?
                2-server aldık belli bir para ödedik çöpemi atalım
                3-diğer cihazlarla next 18500'ü neden kıyaslamayalım
                4-en stabil çalışan yazılım hangisi
                5-bu sorunları çözecek yazılım yapılamaz mı?
                Serverinizden gelen kart sayısı 90 ın uzerinde oldugu taktirde donma ve restart yapmaktadır. Son yazılımı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Serverinize ödediğiniz para için bişey diyemem. Stabil server bulmaya bakın. Bu sorunlar yazılımdan değil aksine serverinizden gelen kart bilgilerinden kaynaklanmaktadır..Yada serveri veren vatadaş ile görüşüp size gelen kart sayılarında kısıtlama yapmasını isteyiniz..
                Computer High Engineer

Yorum yap

Mrdp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Serverinizden gelen kart sayısı 90 ın uzerinde oldugu taktirde donma ve restart yapmaktadır. Son yazılımı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Serverinize ödediğiniz para için bişey diyemem. Stabil server bulmaya bakın. Bu sorunlar yazılımdan değil aksine serverinizden gelen kart bilgilerinden kaynaklanmaktadır..Yada serveri veren vatadaş ile görüşüp size gelen kart sayılarında kısıtlama yapmasını isteyiniz..
                  Teşekürler.server sahibi ile görüştüm.halledeceklerini söylediler.

Yorum yap

billy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    dostum biraz daha acik anlatsan iyiolur,c ve n nerelere koymaliyiz ki donmalar hallolsun.
                    serverinizle görüşün türkçe kanallar için n satırı verebiliyorsa cihaz daha stabil çalışıyor.yabancılar için yapacak bişi yok onlar c satırı mecburen

Yorum yap

hadi canım sizde yok şunu yapın yok bunu yapın insanlar bir cihaz alıyorki rahatlıkla sorunsuzca seyretsin diye madem server sorun yapıyor o zaman niye server lı cihaz yaptınız illede server hatası diyorsun ben serversızda kullandım sırf test için yine yaptı buna ne dersin servise tel açtık yazılımdan kaynaklanıyor yeni yazılım çıkacak dediler 10 gün oldu çıkar inşallah birde kanal listesi sorunu korkar oldukki güncelleyelim yeni yazılım atalım liste sıfırdan tarat sırala milletin işi yok sırf next markasına güvendi bu cihazı aldı diye bu eziyetlerimi çekecek bir arkadaşın dediği gibi başka cihazlarda bu sorun yok şimdi onla bu birmi diyeceksiniz hadi canım sizde birmi tabi bir değil o cihazlar donmuyor resetlemiyor adam gibi tv seyrettiriyor millete cihazı piyasaya sürüp milletin parasını söğüşleyeceğinize önce herşeyiyle test edin tam kullanıma hazırlayın öyle satın

Yorum yap

nutica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        hadi canım sizde yok şunu yapın yok bunu yapın insanlar bir cihaz alıyorki rahatlıkla sorunsuzca seyretsin diye madem server sorun yapıyor o zaman niye server lı cihaz yaptınız illede server hatası diyorsun ben serversızda kullandım sırf test için yine yaptı buna ne dersin servise tel açtık yazılımdan kaynaklanıyor yeni yazılım çıkacak dediler 10 gün oldu çıkar inşallah birde kanal listesi sorunu korkar oldukki güncelleyelim yeni yazılım atalım liste sıfırdan tarat sırala milletin işi yok sırf next markasına güvendi bu cihazı aldı diye bu eziyetlerimi çekecek bir arkadaşın dediği gibi başka cihazlarda bu sorun yok şimdi onla bu birmi diyeceksiniz hadi canım sizde birmi tabi bir değil o cihazlar donmuyor resetlemiyor adam gibi tv seyrettiriyor millete cihazı piyasaya sürüp milletin parasını söğüşleyeceğinize önce herşeyiyle test edin tam kullanıma hazırlayın öyle satın
                        Üslubunuza dikkat edin. Cevap almayı bile haketmiyorsunuz...
                        Computer High Engineer

Yorum yap

bendede d.smart modülünü takınca cıgaz kitlenip kalıyor anattardan acılıyo modülü söktüm donmuyor son versiyon var üzerinde

Yorum yap

hep aynı

18500 ile ilgili foruma genel bir bakış yapın hatta detaylı bir inceleme yapın ben bu cihazdan memnumum diyen bir vatandaş göremiyeceksiniz .

serverden gelen kart sayısı ne kadar fazla olursa çözülebilen kanal sayısıda o kadar çok olmakta

şimdi server satan adama benim cihaz 90 kartın üstüne çıkınca sapıtıyo bana 90 karttan fazla gönderme mi diyecek bu cihazı kullananlar ?

valla bana ister katılın ister katılmayın ben dm 800 hd kullanıyorum ağ bağlantısınıda kablosuz kullanıyorum. bir kere cihazı resetlemedim üstelik serverden gelen kart sayısı en az 140 ve üzeri

yazılım çıksın çıkmasın beni pek alakadarda etmiyo çünkü yazılıma ihtiyaç yok

kanal listesi kaygım hiç yok pc den cihaza bağlanıyorum maouse ile istediğim kanalı siliyorum taşıyorum yedek alıyorum

tercih sizin garantili fakat sorunlı bir cihaz mı yoksa garantisiz sorunsuz bir cihazmı tercih size kalmış

Yorum yap

alpgunalp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              18500 ile ilgili foruma genel bir bakış yapın hatta detaylı bir inceleme yapın ben bu cihazdan memnumum diyen bir vatandaş göremiyeceksiniz .

serverden gelen kart sayısı ne kadar fazla olursa çözülebilen kanal sayısıda o kadar çok olmakta

şimdi server satan adama benim cihaz 90 kartın üstüne çıkınca sapıtıyo bana 90 karttan fazla gönderme mi diyecek bu cihazı kullananlar ?

valla bana ister katılın ister katılmayın ben dm 800 hd kullanıyorum ağ bağlantısınıda kablosuz kullanıyorum. bir kere cihazı resetlemedim üstelik serverden gelen kart sayısı en az 140 ve üzeri

yazılım çıksın çıkmasın beni pek alakadarda etmiyo çünkü yazılıma ihtiyaç yok

kanal listesi kaygım hiç yok pc den cihaza bağlanıyorum maouse ile istediğim kanalı siliyorum taşıyorum yedek alıyorum

tercih sizin garantili fakat sorunlı bir cihaz mı yoksa garantisiz sorunsuz bir cihazmı tercih size kalmış
                              Demek ki server konusunda yeterli bilgi sahibi olmadığınız anlaşılıyor... Daha fazla yazamaya gerek olmayan bir konu haline geldi...Kart sayısı fazla olunca açtığı kanalda çoğalıyor... Gelen FAKE ler nerde kalıyor..
                              Computer High Engineer

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X