• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

next ye 7500 cı hakkında

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• next ye 7500 cı hakkında

arkadaşlar öncelikle forumda yeniyim ilk başta bu kadar konuyu görünçe karışık ve korkutucu geldi ama forumu baya inceledim ve bazı sorunlarıma cözümler bulamadım

1- Cihazım merkizi sisteme bağı 2 canak var biri türksat diğeri hotbir kanallarda gezindiğimde sadece türksat kanalları çıkıyor ayarlara giriyorum hotbiri kısa bır zaman taratıp çıkınca bu sefer kanal sıralamasında hotbir cıkıyor her iki uydu için bunu ayrı ayrı yapmaktan usandım bunu nasıl yapilirim

2- Bakıyorum genelde nextlerde güzel menü var ama benim cihazın menüsünü beğenmiyorum menüyü değiştirmek icin program varmı mesela yeni bir cihazdaki menü benim cihaza atılabilirmi

3- key girme işlemleri forumda bakıyorum güzel keyler var ama şimdi benim cihazda alt alta 3 satır halinde menü var hangisini nereye gireceğim mesela nba tv icin keyi key menüsünden nba tv üzerine gelipmi gireceğim o zaman ordaki key silinirmi nasıl olur

Kısacası her şey var burada ama herkes farklı ve dağanık konular yardımcı olursanız sevinirim unutmadan lütfen yönetici arkadaş mesajımı okuyup forumda var araştırın yazmazlarsa sevinirim var ama dağınık anlaşılmıyor sevgiler

Arkadaşlar anlayanlar bakarsa sevinirim

Yorum yap

Merhaba..

gaskiney Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Arkadaşlar anlayanlar bakarsa sevinirim
      1- Cihazım merkizi sisteme bağı 2 canak var biri türksat diğeri hotbir kanallarda gezindiğimde sadece türksat kanalları çıkıyor ayarlara giriyorum hotbiri kısa bır zaman taratıp çıkınca bu sefer kanal sıralamasında hotbir cıkıyor her iki uydu için bunu ayrı ayrı yapmaktan usandım bunu nasıl yapilirim ? diye sordun..

Menü+ ayarlar+otomatik tatramaya gir türksat üzerinde olsun orda altda anten ayarı diyor anten ayarına gir üniversal diseq 1 gösterince sinyal yeşil oluyorsa olmuyorsa diğer diseqleri göster hangisinde yeşilse orda otomatik tarama network on olarak tarat sonra ayni işlemi hotbird içinde yap senin cihazında diseq ayarları yapılmamış..

2- Bakıyorum genelde nextlerde güzel menü var ama benim cihazın menüsünü beğenmiyorum menüyü değiştirmek icin program varmı mesela yeni bir cihazdaki menü benim cihaza atılabilirmi ? dedin

Mutlaka cihazınla uyumlu başka bir cihaz menüsü var ama bence kendi cihazına bağlı güncel yazılım atarsan yanlış yapıpda üzülmezsin ben next 5000c1 mpa cihazıma botech 6000c1 yazılımı attım mennunum ama bu konuda tercübe şart kumanda uymaz yanlış yapmadan önce biraz piş..dunkes:

Yorum yap

teşekkür ediyorum anlayışın işin en çokta pişme konusunda haklısın ama çok zor bir menü bence hiç kullanışlı değil şimdi sen kendi cihazına başka yazılım atmışsın yazdın güzel ama bendede merak uyandırdı şimdi

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X