• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Bu virüs bulaştıysa yandınız...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Bu virüs bulaştıysa yandınız...

Korku salan zararlı Conficker tam da kontrol altına alınırken, hacker'lardan yeni sürpriz geldi. Conficker virüsü ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor. Halen tam olarak kontrol altına alınamayan virüs, tahminlere göre şu anda 10 milyondan fazla bilgisayara bulaşmış durumda. Güvenlik uzmanlarının halen kalıcı bir çözüm için uğraştığı, Microsoft'un yazarının başına ödül koyduğu virüsle mücadele için yakın zamanda birkaç önemli adım atılmıştı. Virüsün düzenli haberleştiği internet üzerindeki noktaların tespit edilmesi, bu sunucular ile virüsün iletişimini kısıtlamayı sağlamış, böylece virüs temizlenemese bile zararsız hale getirilmişti.

Fakat tam da bu esnada hacker'lar virüsün yeni bir sürümünü yayınladılar. Conficker B++ olarak adlandırılan bu yeni virüs ise uzmanlara göre öncekinden bile daha sofistike bir şekilde hazırlanmış. Microsoft'un işletim sisteminin açıklarını bulup yamaması gibi, hacker'lar da Conficker B++'ı virüslerinin engellemesini önleyecek bir yama mantığıyla hazırladılar. Yeni sürüm güvenlik uzmanlarının en güvendiği yöntem olan, sistemdeki virüsün dışarıdaki sunucularla haberleşme mantığını komple değiştirdiği ve dolayısıyla bugüne kadar alınmış önlemlerin büyük kısmının geçersiz hale gelmiş olabileceği tahmin ediliyor.

Güvenlik uzmanları, ilk olarak ne zaman ortaya çıktığı tam olarak bilinemeyen yeni sürümü virüsü hala yakından tanımaya ve önlem geliştirmeye çalışıyorlar.

Kaynak: Livehaber.com
    Next 2000X CIS Plus - Diseqc Motor
    Next 5000X CI - Turksat, Hotbird

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır."

"Nice insanlar gördüm, üstünde elbisesi yok; nice elbiseler gördüm, içinde insan yok." Mevlana

"Sevap kazanmak iyilik yaptığının hayır duasıyla, günah kazanmak zarar verdiğinin bedduasıyla olur."

[email protected]

www.konyahasanseyh.com (Lütfen tıklayınız!)

www.pagosking.com (Lütfen tıklayınız)
Hazırlanıyor...
X