• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

merkezi sistem kurmak istiyorum apartmana...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• merkezi sistem kurmak istiyorum apartmana...

mekan RİZE....

arkadaşlar merkezi sitemlerde hep 2 çanak antenli sistemler yaygın.
    apartmanda 32 daire var.

ben her daireye 2 hat çekmek istiyorum.(yani her evde iki cihaz kullanılabilmeli)
    hemde 4 çanaklı bir sistem kurmak istiyorum.
    kaç cm boyurunda çanak almalıyım?

aldığım çanaklarda bir antenden 2 uydu izlemek istiyorum..
    yani 2 çanaktan 4 uydu olacak.
    ben türksat+hotbird+digitürk uydusu+herhangibir uydu
    sizce nasıl bir konfigirasyon kurmalıyım. böle çoklu bir multisiviç var
    mı?
    sorularım ve şunlar cevap verirseniz çok sevinirim...

1. iki çanak almalıyım. boyutları ne olmalı?

2. çanaklar ofset mi parabol mü olmalı?

3. Wavefrontier Torodial T90 Çanak Anten(Çoklu Uydu Çanak Sistemleri) bu model anteni alsam merkezi sistemde verim alabilirmiyim.. yada yetersizmi kalır boyutu bu çoklu uydu sitemi? daha mı büyük olmalı? daha büyük olanı var mı bunların?

4. her çanakta 2 lnb kullanacam yani 4 uydu izleyecem. yani lnblerde hangi markayı önerirsiniz? lnb ler kaç çıkışlı olmalı? flanşlı lnbler var piyasada bunların özelliği ne? en fazla kaç çıkşlı olanı var bu lnblerin?

5. 4 uyduyu 32 daireye 2 şer hat olacak şekilde multisiviç var mı? varsa fiyatı nedir?

6. hangi marka multisiviç önerirsiniz?

7. piyasada 4 uydudan fazla merkezi sistem kurulumu yapabilen multisiviç görmedim varmı acaba?

8. RİZEDEN türksat+hotbird+digitürk+4.uydu(hangi uyduyu önerirsiniz?)
    ben 1. çanaktan türksat+hotbird
    2. çanaktan digitürk+telstar12 olarak düşünüyorum..
    sizce telstar12 dışında hangi uyduyu izleyebilirim rizeden?

9. böyle bir sistem mümkün mü?
    mümkünse daire başına maliyet ne olur?

cevaplarınızı bekliyorum.. şimdiden teşekkürler...

çanakların 120 ofset olsun lnbler santrale uyumulu qatro lnb olur başaksı olmaz next multiswıch kullan arkadaşım...
    MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

benim istediğim sistemin maliyeti ne olur ustam?

birde ustam 2 çanakla 4 uydu izlemek istiyorum apartmanda. her daireye iki cihazın izleyebileceği 2 hat çekmek istiyorum. apartmanda 32 daire var. yani 64 çıkış olmalı. bunu şema yaparak gösterebilecek bir arkadaş var mı?

Yorum yap

Öncelikle öneride bulunan arkadaşlara ÇOK teşekkür ederim... Anladığım kadarıyla gerekli olan ana malzemeler şunlar;

1. Çanaklar ofset 120 cm (4 tane){HANGİ MARKA ÖNERİRSİNİZ?}

2. Multisviçler kaskatlı 17/16[4 çanak+yerel anten+16 çıkış] (2 tane) {HANGİ MARKA ÖNERİRSİNİZ?}

3. 4 lü Quatro LNB(4 tane){HANGİ MARKA ÖNERİRSİNİZ?}

4. RG 6 kablo{DAHA İYİSİ VARMI?}

5. Uydu prizi (32 tane) {HANGİ MARKA ÖNERİRSİNİZ?}

---Arkadaşlar sadece bunları alsam yeterli olur mu?

---Sırasıyla yazarsanız hangi markaları önerirsiniz?

---SİSTEM 32 dairelik olacak ve her daire 1 uydu alıcı kullanabilecek..(her daireye 2 cihazdan vazgeçtim)

---kendim bir şema yaptım şema bu olmalı sanırsam:

Yorum yap

bunun fiyatı nereden baksan 2000 ytl,yi geçer fazlası var eksigi yok sadece uydu piriziz tanesi next 15 ytl
          Şarabın adı kötüye çıkmış, kendi hoş,
          Hele bir güzelle içersen daha bir hoş;
          Harammış şarap, olsun, bana göre hava hoş:
          Hem, bana sorarsan, haram olan herşey hoş.
          Ö.HAYYAM

Yorum yap

İşini bilen, güvenilir, teknik desteği verebilecek bir kişiye yaptırmak en ucuz ve güvenli yöntemdir bence...

Bursa Elektronikçiler Odası Duyurusu-Tüm ELEKTRONİKÇİLER Tıklayınız

Yorum yap

mutluelektronik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              İşini bilen, güvenilir, teknik desteği verebilecek bir kişiye yaptırmak en ucuz ve güvenli yöntemdir bence...
              kendimiz yapmayalımı? piyasada aynı işe bin bir türlü fiyat veren var? kimin ne kullandığını anlamam için en azından kullanılacak malzemenin kalitesinin ne olduğunu öğrenir ona göre hareket ederim en azından. soradan ahlanıp vahlanmak istemiyorum. esnaf kesiminede güvenim yok açıkcası. satmadığı ürün kaiteli dahi olsa demiyor ki böle bir ürün de var o benim sattığımdan daha kaliteli. benim elimde bu var bunu al diyor. sizce araştırmak gereksizse burda ne işimiz va? forumlar ne işe yarar? neyse sonuçta sizde bir öneride bulundunuz... öle bir esnaf bulursam buraya yazarım adını

Yorum yap

arkadaşım next&nextstar ın kataloğundan bak ve sana en uygun olanı al teknik desteğide forumda bu işi yapan arkadaşlar verecektir ürünler için tıkla

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır.":efferin: :efferin:
                ultra fan clup

Yorum yap

nextin 4 uyduluk kaskatlı multisiviçi yok malesef plus +1 serisinde en fazla 3 uydu girişi ve 24 eve çıkış var..

nexti aradım 4 uydulu sistem çıkaracak mısınız diye? beklemeniz lazım diyolar... ne zaman yaparlar belli bir tarih vermiyorlar...

Yorum yap

murat kardeşim malzemeyei alıcağın ve yaptırıcağın firmaya güvenmen lazım gerçekten next bayii olan bir firmadan alabilirsin ürünleri tabii next kullanıcaksan
                    MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

lazurat Nickli Üyeden Alıntı
                      kendimiz yapmayalımı? piyasada aynı işe bin bir türlü fiyat veren var? kimin ne kullandığını anlamam için en azından kullanılacak malzemenin kalitesinin ne olduğunu öğrenir ona göre hareket ederim en azından. soradan ahlanıp vahlanmak istemiyorum. esnaf kesiminede güvenim yok açıkcası. satmadığı ürün kaiteli dahi olsa demiyor ki böle bir ürün de var o benim sattığımdan daha kaliteli. benim elimde bu var bunu al diyor. sizce araştırmak gereksizse burda ne işimiz va? forumlar ne işe yarar? neyse sonuçta sizde bir öneride bulundunuz... öle bir esnaf bulursam buraya yazarım adını
                      sadece şahsım adına yönlendirmedir.karar size aittir...
                      sistem kurulumu ve sonradan çıkacak sorunlara teknik destek veren kişiye yaptırmanızı tavsiye ederim...
                      anlaşmalı çalışacaksınız,işçilik ve garanti süreleri var...
                      merkezi sistemlerde alışılagelmişin dışında sorunlar çıkabiliyor.bence profesyonel bir iş.
                      çanakları 120 cm kullanın
                      santral olarak next kullanın
                      kabloda RG6U4 kullanın (kaliteli tabi)next iyi
                      lnb santral arası kablolamayı RG6U6 kullanabilirsiniz
                      lnb2leri next tavsiye ederim
                      prizler biraz karışık,parasına göre değişiyor
                      10 ytl-60 ytl arası değişir
                      tek hatta birden fazla kullanmayacaksanız ucuz tercih edebilirsiniz (ben 2'den fazlasını tavsiye etmem,rf'de zayıflama olabiliyor)
                      karasal yayına uygun santral kullanın

biliyorsunuzki işin kalitesi ile fiyatı birebir orantılıdır
                      kolay gelsin...

sistemi kendinizde kurabilirsiniz,çözemediğiniz bir sorun olursa nette paylaşırsınız!!!işin içinden çıkamazsanız o zaman durum karışık olur,gidersiniz bir ustasına oda kim yaptı der?yapana gidin!ben gelirsem ŞU kadar para diyebilir...
                      (ör:santral arızalandı...satn dediki kullanıcı hatası!!??kolay gelsin...)

Bursa Elektronikçiler Odası Duyurusu-Tüm ELEKTRONİKÇİLER Tıklayınız

Yorum yap

kenan_citak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        murat kardeşim malzemeyei alıcağın ve yaptırıcağın firmaya güvenmen lazım gerçekten next bayii olan bir firmadan alabilirsin ürünleri tabii next kullanıcaksan
                        next kullanmak isterim ama 4 uydulu kaskatlı multisviçleri yok.. eğer next 4 uydulu 32 çıkışlı kaskatlı multisiviç üretirse alacam yani 18/32 kaskatlı multisviç üretirse neden next olmasın ama next böle bir multisviç üretir mi bilemem kısa zamanda

Yorum yap

@mutluelektronik çok sağolasin dostum önerin için..
                          kendim yapmayı düşünmüyorum zaten ama en azından kurulacak santralda hangi malzemeleri kullanırsam daha iyi verim alırım diye araştırma yapıyorum. mesela siz lnb ile sanral bağlantılarında rg6u6 kablo kullanın diye önerileriniz sayesinde ayrıntılarıda öğrenmiş oluyorum.. önemli olan sistem verimliliğinin düşmemesi. bunun için ayrıntıları bilmek önemli.. esnaf bu üründe işini görür der geçer. ben ne istediğimi bilirsem en azından soradan pişman olmam

Yorum yap

JAGOR 17-32NTK marka 4 uydulu ve 32 çıkışlı bir ürün buldum.. bu ürün hakkında bilgisi olan var mı?

Yorum yap

Kaskatlılar devamlı sorun çıkartır kablolu sistem kurdur rahat et önayak olduğun için kabak senin başına patlar her sıkıntıda kapına dayanırlar çok başın ağrır ya dört santral al 16 ve 16 daire sayısını ikiye ikiye böl 16 sı iki çanaktan diğer 16 sı başka iki çanaktan çanağı dörtle yada yada sekiz yap yada kablolu sistemi uygula tabiki karar sizin bir defa masraf yaparsın sorunsuz yıllarca izlersiniz burada aslolan biraz ucuz olup sorunlu olacağına pahalı olup başın ağrımasın ben kendi binama yaptırttım çatıya sistemi kurdurup sistemin parasını topladım isteyen birini bulup hattını alsın dedim sistem çok ucuza geldi
                              adam kendi birini bulup 50 lira veriyor gık yok sen 20 lira daire başı istedinmi
                              hemen 20 yi 32 yle çarpıyor ve bukadar pahalı ne var diyor sanki 32 daireyide kendi ödüyormuş gibi hesaba kalkıyor en iyisi ortak sistemi kurdur çağırtıp kablosunu kendileri çektirtsin

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X