Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Dijital Uydu Alıcıları (Receiver) > Next & NextStar HD (High Definition) Uydu Alıcıları > Next YE-2000 Super HDTV

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 10-06-2009, 00:51   #1
alis
Gelişimci Üye

Üye No: 6324
Giriş: 30-01-2006

Uydu Alıcısı: Next2000HD E-sata ,next YE2500XCl Plus, next YE2500Cl Plus (inf)

Lightbulb Next 2000 Super HDTV Cccam Protokolü Sorunları

Alıntı:
kgu45 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ya bende bi,şey sorayım 'conection success' nerde çıkıyor 2 tane ccam server aldım 2indede biğşey çıkmıyor.yardımlarınızı bekliyorum
Arkadaşım Alan bölümlerinden birine server bilgilerini girdikten sonra kaydet üzerinde ok tuşuna bas bekle connect success yazıp bilgiler kaydediliyor yazacak
ama bende daha hiçbir kanal açmadı daha server sağlam eminim bir yerde bisorun var ama anlayamadım daha.
iyi geceler.
alis is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-06-2009, 08:59   #2
gecelerinlordu
Yeni Üye

Üye No: 3424
Giriş: 12-12-2005

selamlar,

iki tane dns adresi denedim, yani benim kendi ağımda kendi kendime vermiş olduğum hesabı girdim sadece onu aktif yaptım açmadı, bunu girerken ip adresi olarak girdim. ikinci hesap ise bana verilen hesabı dns adresi girerek denedim. her iki denemede sonuç olumsuz. bende kanallar açılmadı.

benim bu başıma gelen sorundan başka arkadaşlarında başına gelmiş. sorunumuzun ortak bir noktası var. hesap bilgilerini girdikten sonra connect succes yazıyor ama kanalları açılmıyor, şimdi yeniden yazılım yükleyip reset atıp tekrar bilgileri gireceğim. açana kadar uğraşmaya devam....

eğer bu sorunu çözen arkadaşlar var ise yazarlar ise sevinirim,

cihazı yazılım atmadan 2 defa resetledim.yazılım attıktan sonrada 3 defa resetledim. power düğmesinden kapatıp açtım. olmadı. gece saat 2 civarında uyku mahmuruyla bir yerlere girmişim, gözlerimi bir açtım kanalları açmaya başladı. tamam dedim yaptım diye sevinirken 2 dk. sonra kanalları gene açmamaya başladı. menü deki CAS bölümünde @digium ustanın resimli anlatımına göre tekrar ayar yaptım. tekrar açılmaya başladı. ama gene 2 dk. içinde kapandı. ccam olarak 4 tane hesap denedim. olumsuz sonuç aldım. yazılımı usb üzerinden attım bu şekilde bir sorun mu oluştu anlam veremedim.

birde CAS bölümü cccam ile ilişkili bir bölümmü? ustalar bu konuda yardımcı olur sa sevinirim...

saygılar
gecelerinlordu is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-06-2009, 09:21   #3
fault123
IpTv Member

Üye No: 15652
Giriş: 14-05-2006

Uydu Alıcısı: Wetek PLay, Atlanta G4, Atlanta HD Box

Ben de kendi izlenimlerimi yazayım.
Yazılımı yükledikten sonra çok sağlam iki tane serverin ayarlarını girdim. Serverlardan ilki önce kesinlikle açılmadı, ancak server sahibi arkadaş, karşı taraftan bir takım ayarlar yaptıktan sonra açmaya başladı. Aynı paket içinde kanal değiştirirken çok süratli olarak açıyordu. Fakat başka uyduya veya pakete geçip yeniden aynı kanallara geçtiğinde, yine açmıyordu. Bu durumda tek çözüm, receiveri kapatıp açmak (anahtardan değil) veya alan ayarlarına girip, yeniden kaydet düğmesine basarak "Connec Succes" yazısını görmek oluyor. Yeniden çalışmaya başlıyor.

İkinci server ise connect success demesine rağmen, ve 6 adet c line ı olmasına rağmen bir türlü açmadı. Anladığım kadarıyla bunun da server tarafından nexte göre bir takım ayarlarının yapılması gerekiyor. Fakat bunu yaptırmak mümkün olmadı şimdilik.

Bu arada bir başka nokta daha dikkatimi çekti. ilk 5 alana yazınca cccam'ları bağlantı sağlanmıyor, illaki 6 ve sonrasındaki alanlara yazmak gerekiyor. Ben de iki adet HD var, her ikisinde de aynı şey oldu. Tesadüf müdür değil midir bilmiyorum. Burada belirtiyorum sadece.

Her durumda next için çok önemli bir gelişme bu. Eminim kısa süre içinde yeni bir yazılımla çok daha iyileştirilecektir.

Saygılar.
fault123 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-06-2009, 09:59   #4
mervan65
Gelişimci Üye

mervan65 kullanıcısının avatarı

Üye No: 87244
Giriş: 29-09-2008

Uydu Alıcısı: NEXT YE 2000 SUPER HDTV

Arkadaşım alanla alakalı değil ben 1.alana yazdım cccam bilgilerini conection successs yazısı çıkıyor fakat hiç bir kanalı açmıyor bence sorun server değil bu yazılımdan sonra next bir yazılılım daha vermesi gerekir zira problem yazılımla ilgili umarım ilgili arkadaşlar konuylr ilgileniyorlar
mervan65 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-06-2009, 14:49   #5
mamoste1
Deneyimli Üye

mamoste1 kullanıcısının avatarı

Üye No: 35691
Giriş: 21-11-2006

Uydu Alıcısı: Dreambox 920 uhd , Himedia q3 mediaplayer,LG 60UF778V 4K UHD

Kart Paylaşımı: cccamd

Alıntı:
Team tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar sorunsuz usb den yükledim..

port ayrımı varmı 12000 porrta denedim çalıştı 17500 de hiç bir server açmadı
hangi port?
ccamd server portunu kastedersen.her server sağlayıcının kendine göre port sayısı var onu yazman lazım.serveri aldığın yerde verilen c: linenın portunu yazman lazım. yoksa bağlanamazsın.

Düzenleyen : mamoste1 - Tarih : " 10-06-2009 " - Saat : 14:52
mamoste1 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-06-2009, 15:20   #6
Team
V.I.P

Team kullanıcısının avatarı

Üye No: 10372
Giriş: 23-03-2006

Uydu Alıcısı: Next Machina 3D

Kart Paylaşımı: YOK

mamoste1 yanlış anladın...

demek istediğim o değil C satırı portu 12000 olan servera bağlandım çalıştı.
fakat 17500 lü olan server denedim 2 adet 2 side çalışmadı fakat 12000 olan çalıştı. onu demek istemiştim. portları mutlaka giriyorum zaten, bir yerde hatamı yaptım acaba.....
________________________________________________________________________________

Team is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-06-2009, 15:42   #7
mamoste1
Deneyimli Üye

Alıntı:
Team tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
mamoste1 yanlış anladın...

demek istediğim o değil C satırı portu 12000 olan servera bağlandım çalıştı.
fakat 17500 lü olan server denedim 2 adet 2 side çalışmadı fakat 12000 olan çalıştı. onu demek istemiştim. portları mutlaka giriyorum zaten, bir yerde hatamı yaptım acaba.....
haklısınız,pardon

sizin 12000 li serverinizde izlediğiniz paketin lokal kart olabilir. bildiğiniz gibi cccamd farklı yöntemlerle çoğaltılabiliniyor? paylaşımla verilenler daha geç açılıyor veya hiç açılmıyabilir. direk kart takılı server daha seri ve erken açılıyor?
sizdeki bu durumdan kaynaklanmiş olabilir. ben akşam kısa süre hd kanalları bile izliyebildim.izleme esnasında cihaz resetlendi ve kanallar silindi tabii..
şimdi hiç izliyemediğim gibi cccand ı kaydederken fail dedimiydi cihazı arka anahtardan başlatmıyana kadar benim yanındaki çok seri çalışan newcamd da çalışmıyor. doktor un yukarıda yazdığım açıklamasın dada anlaşılacağı gibi. kısa bir süre problem yaşarız ancal düzelir herşey. pvr deki problemler ise önümüzdeki günlerde açıklanacak teknik değişiklikler olacakmış. anakarttaki birkaç kondansatör vs. değişecekmiş.....
çooook mükemmel olacak inanın..
Eski 10-06-2009, 15:45   #8
mamoste1
Deneyimli Üye

Alıntı:
sametbal tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yukarıda verdiğim bilgileri giren arkadaşlar oldumu eğerki bilgileri girdiyseniz kanallarınız açıldımı arkadaşım.. Hotbird uydusunda herhangi Paketlere bakabilirsiniz..
.................................. HD
CYFRA YEs
SKY İTALİA ................... YES
C+ Nordic Thor Conax ...... YES
Nova Hotbird Irdeto ......... NO

Canalsat FR Astra 1 Seca/Via ... Yes

ART Hotbird Viaccess ............... no

SRG Swiss Hotbird Viaccess Yes

DigitalAlb Eutelsat Conax Yes

UPC Direct Astra 1 Cryptoworks Yes
burada bir yanlışlık olmalı

Düzenleyen : mamoste1 - Tarih : " 10-06-2009 " - Saat : 15:51
Eski 10-06-2009, 15:48   #9
mamoste1
Deneyimli Üye

Alıntı:
Cccam 2.0.11
CCcam Url : test1.cccam.tv
CCcam User Name : TACgavpmatbaj5
Cccam Password : jpvsf8gcgtdv
CCcam Port Başlangıcı : 27001 veya 27003 girebilirsiniz.

Test Amaçlı CCcam Bilgileridir.. Girebilirsiniz.
arkadaşım newcamd da başlama ve bitiş portları var. cccamd da tek port yeri var zaten . bitişi yazmak mümkün mü?
Eski 10-06-2009, 16:37   #10
nextturkey
Katılımcı Üye

Üye No: 99081
Giriş: 16-03-2009

Uydu Alıcısı: VU+ Duo Twin Linux HDTV... Next YE2000 Super HDTV

Kart Paylaşımı: CCcam Full Server vs NewCamd

Alıntı:
Cccam 2.0.11
Cccam Password : jpvsf8gcgtdv
CCcam Port Başlangıcı : 27001

Test Amaçlı CCcam Bilgileridir.. Girebilirsiniz.
Samet abi pass yanlış yazmışsın doğrusu böyle...
Cccam 2.0.11
Cccam Password : 4jpvsf8gcgtdv
CCcam Port Başlangıcı : 27001

Not:Cihazda test ettim böyle yapınca server okeydir ama kanalları açmıyor

Düzenleyen : nextturkey - Tarih : " 10-06-2009 " - Saat : 16:43
nextturkey is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz