• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Yayin devam ederken saniyelik siyah ekran sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Yayin devam ederken saniyelik siyah ekran sorunu

Merhabalar

Dun internet uzerinden next 2000hd minix internet machina cihazini aldim. Dun uydu yayinlarini izlerken bazi hd kanallarda birden siyah ekran olup saniyelik (ses devam ediyor) yayin tekrar geri geliyor hemen. ayrica renk birden koyulasip birden aciliyor gibi oluyor. TRT1 HD, NTV SPOR HD, KANALD HD de deneme yapabildim uzun sure. IPTV kanallarinda ise hicbir sorun yok

Hicbir ayar yapmadim. Kutudan cikartip direk bagladim sadece internet uzerinden yazilim guncelleme yapayim dedim cihazda zaten guncel yazilim oldugu uyarisi verdi. Sonra izlemeye basladim.

Neden kaynaklandigi hakkinda bilginiz varsa beni bilgilendirirseniz sevinirim. Eger cihazda sikinti varsa en kisa surede iade edebileyim.

Not: Binamizda Merkezi sistem bulunmaktadir.

Tesekkur ederim

kernell arkadaşımızın yaşadığı sorunu bende ara sıra yaşıyorum ve bu durum sadece HD kanallarda ortaya çıkıyor.
    Daha önce HD kanallarda "sinyal yok" uyarısı ile birlikte yayın donup kalıyordu, bu durum yazılım güncellemesi ile çözüldü derken şimdide kanal kararması başladı; çok sık olmamakla birlikte kanalı seyrederken görüntü birden kararıyor, 6 - 7 saniye sonra tekrardan geri geliyor!

Yorum yap

Bendede kanal degisinde bazi kanllrda görüntü gec geliyor kanal uzerinde kumanda basmiyorsanki donup kaliyor

Yorum yap

vaporatör Nickli Üyeden Alıntı
        kernell arkadaşımızın yaşadığı sorunu bende ara sıra yaşıyorum ve bu durum sadece HD kanallarda ortaya çıkıyor.
        Daha önce HD kanallarda "sinyal yok" uyarısı ile birlikte yayın donup kalıyordu, bu durum yazılım güncellemesi ile çözüldü derken şimdide kanal kararması başladı; çok sık olmamakla birlikte kanalı seyrederken görüntü birden kararıyor, 6 - 7 saniye sonra tekrardan geri geliyor!
        Arkadaşlar öncelikle merhaba ben MACHİNA 3D COMBO SÜPER kullanıyorum uzun zamandır. Yeni yazılımları zamanım var ise USB ile boot modunda yükleyip yeniliyordum. Son yazılımı cihaza internet üzerinden yükledim ve bahsettiğiniz sorunları aynen yaşadım. Önce pek önemsemedim düzelir dedim fakat olmadı. Eski yazılımı tekrar USB ile boot modunda yükledim gene olmadı. Forum'larda biraz araştırdım bu sorunla ilgili bir şikayet yok. Kendim bu cihazlar ile ile ilgili olduğum için sorunu kendim halletim umarım sizlere de yardımcı olmuş olurum. Ben sorunun internet olduğunu düşünüp cihazı ön düğmeden kapattım internet kablosunu cihazdan çıkarttım cihazı arka anahtardan kapatıp 5,6 dakika bekledim. Sonra cihazı açtım fakat internet kablosunu takmadan çalıştırdım. Cihaz sorunsuz bir şekilde çalıştı. Yeni yazılımı Usb ile tekrar yükledim daha önce yaptığım gibi fabrika ayarlarına ( sadece 1 seçek kullanıcı ayarlarını resetledi) cihaz normale döndü daha önce problemli olan kanalları izledi sorunsuzca izledim ve son olarak cihaza internet kablosunu taktım, şu an sorunsuzca izliyorum. Umarım yardımım dokunur.
        Nextfta+SIMENS/Next8000xcamplus+GRUNDIG/NextMachina3DSüperCombo+SONY-KDL450

Yorum yap

kernell Nickli Üyeden Alıntı
          Merhabalar

Dun internet uzerinden next 2000hd minix internet machina cihazini aldim. Dun uydu yayinlarini izlerken bazi hd kanallarda birden siyah ekran olup saniyelik (ses devam ediyor) yayin tekrar geri geliyor hemen. ayrica renk birden koyulasip birden aciliyor gibi oluyor. TRT1 HD, NTV SPOR HD, KANALD HD de deneme yapabildim uzun sure. IPTV kanallarinda ise hicbir sorun yok

Hicbir ayar yapmadim. Kutudan cikartip direk bagladim sadece internet uzerinden yazilim guncelleme yapayim dedim cihazda zaten guncel yazilim oldugu uyarisi verdi. Sonra izlemeye basladim.

Neden kaynaklandigi hakkinda bilginiz varsa beni bilgilendirirseniz sevinirim. Eger cihazda sikinti varsa en kisa surede iade edebileyim.

Not: Binamizda Merkezi sistem bulunmaktadir.

Tesekkur ederim
          - Kumandanın en üstünde bulunan "Color" tuşuna basarak, çözünürlüğü "1080i" den "1080p"ye getirip tekrar test ediniz.
          - Eğer sorun devam ederse HDMI kablosunu değiştirip test edin. Yine sorun devam ederse donanımsal bir problem olabilir. Bunu da ancak servis çözebilir.

Yorum yap

aynı cihazdan kullanıyorum sorun yok..
            cihaz resim cozunurlugu 1080i de ayarlı su an..
            cihazı da en sonku yazılım var uydudan veya internet uzerınden guncelldımdı..
            canak ayarı veya lnb ayarı kacmıs olabılırmı kontro ettınızmı..
            hıc bır sekılde yanıt alınamıyorsa cıhaz yenı oldugu servis en mantıklısı
            ÖLÜM Gelmeden YAŞAMIN
            HASTALIK Gelmeden SAĞLIĞIN
            İHTİYARLIK Gelmeden GENÇLİĞİN
            FAKİRLİK Gelmeden VARLIĞIN
            KIYMETİNİ BİL
            YAŞARKEN SEV ve PAYLAŞ

Yorum yap

aynı cihazdan bende yeni aldim renklerde bazi uyumsuzluklar daha sonraki yazilimlarda bu sorun düzeltilir kanımca...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X