• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

next 9000 cı da ilginç bir sorun

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• next 9000 cı da ilginç bir sorun

arkadaşlar değerli üstadlar belki de kızacak bu konuyu açtığıma ama istediğim şey kesinlikle keyler değil sadece genel mantığıdır olayın...

sorunum şudur ki next900cı model cihazıma 7 eylül yazılımı ve 8 eylül softcam dosyasını attığımda tpslerin açıldığını gözlemlediğimde çok sevindim ve cihazın biss bölümünde la liga maçlarını yayınlayan kanalın keu,ylerini de görünce sevincim 2 kat arttı ancak dün akşam gözlemlediğim bi olay beni düş kırıklığına uğrattı kanal şifreliydi... açmış olan bi arkadaşımın önersiyle biss bölümündeki nba maçlarını veren kanalın şifresini silmeme rağmen sorunum düzelmedi daha da komik olanı da nba maçlarını veren kanal hala açıktı...

ki la ligayı izlemekten vazgeçmeme rağmen düün aldığım bi haberle adeta şoku tekrar yaşadım star tv şampiyonlar liginde şifreli olacak ve sitesinde maç saati şifrenin açıklanacağını açık açık beyan etti sabri ugan şimdi size sorum değerli arkadaşalr ve üstadlar yukarıdaki gibi bi sorunu yaşayanınız oldu mu olduysa nasıl çözümlediniz (dip not:kanal1 de de böyle bir sorun yaşamış nba şifrelerinin yerine yazınca nba kapanmış kanal1 açılmıştı ancak yine de önce nba sonra kanal1 sıralamsına göre hareket ederek açılıyordu yani cihaı açar açmaz kanal1 açarsak şifre çözülmüyordu)
    arkadaşlar acil yardım bu konuda bilgisi olanlardan lütfennnn

wederson86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar değerli üstadlar belki de kızacak bu konuyu açtığıma ama istediğim şey kesinlikle keyler değil sadece genel mantığıdır olayın...

sorunum şudur ki next900cı model cihazıma 7 eylül yazılımı ve 8 eylül softcam dosyasını attığımda tpslerin açıldığını gözlemlediğimde çok sevindim ve cihazın biss bölümünde la liga maçlarını yayınlayan kanalın keu,ylerini de görünce sevincim 2 kat arttı ancak dün akşam gözlemlediğim bi olay beni düş kırıklığına uğrattı kanal şifreliydi... açmış olan bi arkadaşımın önersiyle biss bölümündeki nba maçlarını veren kanalın şifresini silmeme rağmen sorunum düzelmedi daha da komik olanı da nba maçlarını veren kanal hala açıktı...

ki la ligayı izlemekten vazgeçmeme rağmen düün aldığım bi haberle adeta şoku tekrar yaşadım star tv şampiyonlar liginde şifreli olacak ve sitesinde maç saati şifrenin açıklanacağını açık açık beyan etti sabri ugan şimdi size sorum değerli arkadaşalr ve üstadlar yukarıdaki gibi bi sorunu yaşayanınız oldu mu olduysa nasıl çözümlediniz (dip not:kanal1 de de böyle bir sorun yaşamış nba şifrelerinin yerine yazınca nba kapanmış kanal1 açılmıştı ancak yine de önce nba sonra kanal1 sıralamsına göre hareket ederek açılıyordu yani cihaı açar açmaz kanal1 açarsak şifre çözülmüyordu)
    arkadaşlar acil yardım bu konuda bilgisi olanlardan lütfennnn
    işte sizlere düzgünce gayet kibar bir soru ama hala cevap alamamış sayın ustalar. illa sizlererle ağız dalaşına mı girsin illa sizlere hakarete varan mesajlarmı atsın ki cevap alsın. yok yeni yazılım diyoruz. yok next diyoruz şunu unutmayalım Türkçe olarak la liga maçlarını veren kanal kablolu tv de ve karasal yayında şifresiz yayın yapıyor ama uyduda şifreli bizim günahımız ne oturduğumuz yer vericileri görmediğinden çukurda kaldığından karasal yayını izleyemiyorsak bizim günahımız ne oturduğumuz semtte kablolu tv alt yapısı henü gelmemişse bırakın arkadaşlar şimdi sizlere şifrelerini sorsak yerli platformmuş , Forum kurallarıymış gibi bir çok name okuyacaksınız. tamam oda kabulüm ama bir şekilde şifreleri almış yada soft cam olarak yüklemiş olan arkadaşlarımızın da problemine izleyebilen kişiler olarak yada uydu oteriteleri olarak bir cevap yazın yahu yada ne yolla hangi şekilde hangi kartla la liga maçlarını türksat üzerinden türkçe olarak izleyebileceğini yazalım. bu arada şunu bilelim burada ismini veremeyceğim bir belgesel ve spor kanalınında yasal olmayan yollarla izlenebildiğini hemen hemen herkes biliyor. biz burada kuralcılık oynuyoruz ona da eyvallah. on da kabul nasip diyelim belki birgün bizlerde izleyebiliriz.
    selam ile....:manga: :manga: :manga:

Yorum yap

ya hakkaten son yazılım ve soft attığım halde laliga maçları bende de açmadı şimdi dediğin gibi bir kaç arkadaş çıkıp yerli platform falan diyecekler ama bu apayrı bi şey düne kadar aynı mantıkla dünya kupası veren kanal1 şifreleri kendi vermişti biz zaten şifre istemiyoruz sadece diğerleri açarken bu niye açmıyor çözüm öneren arkadaşlar olursa sevinirim yok yerli platform falan derlerse de canları sağolsun ne diyelim

Yorum yap

arkadaşlar hakikaten sadece bu üç kişide mi bu sorun var diğerleri takır takır çalıştırdı mı en son softcam ile bi cevap verin lütfen :yazyaz:

Yorum yap

bendede açmıyor bu son yazılım yalan gibi

Yorum yap

mv79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            işte sizlere düzgünce gayet kibar bir soru ama hala cevap alamamış sayın ustalar. illa sizlererle ağız dalaşına mı girsin illa sizlere hakarete varan mesajlarmı atsın ki cevap alsın. yok yeni yazılım diyoruz. yok next diyoruz şunu unutmayalım Türkçe olarak la liga maçlarını veren kanal kablolu tv de ve karasal yayında şifresiz yayın yapıyor ama uyduda şifreli bizim günahımız ne oturduğumuz yer vericileri görmediğinden çukurda kaldığından karasal yayını izleyemiyorsak bizim günahımız ne oturduğumuz semtte kablolu tv alt yapısı henü gelmemişse bırakın arkadaşlar şimdi sizlere şifrelerini sorsak yerli platformmuş , Forum kurallarıymış gibi bir çok name okuyacaksınız. tamam oda kabulüm ama bir şekilde şifreleri almış yada soft cam olarak yüklemiş olan arkadaşlarımızın da problemine izleyebilen kişiler olarak yada uydu oteriteleri olarak bir cevap yazın yahu yada ne yolla hangi şekilde hangi kartla la liga maçlarını türksat üzerinden türkçe olarak izleyebileceğini yazalım. bu arada şunu bilelim burada ismini veremeyceğim bir belgesel ve spor kanalınında yasal olmayan yollarla izlenebildiğini hemen hemen herkes biliyor. biz burada kuralcılık oynuyoruz ona da eyvallah. on da kabul nasip diyelim belki birgün bizlerde izleyebiliriz.
            selam ile....:manga: :manga: :manga:
            anlaşılıyorki sen ateşe körükle gidiyorsun sakin olursan üstad bırakta açıklamaları onlar yaparlar sana soruyorum kime bu forumda hakeret etmiş hocalar ben görmedim ama şunu unutma sen sakin olursan açıklama gelir kimseyi kışkırtmanın anlamı yok sakin olursak herkezin işini daha kolay yapar çıkıpta hocalara söz söylenirse bu kırıcı olur konuyu takip et gerekli açıklamayı hocalar yapacaktır lütfen sakin olalım lütfen

Yorum yap

Bahsi geçen kanalı silip, tekrar taratırsanız açıldığı söyleniyor arkadaşlar. Eğer olmazsa keyin son dört hanesini 00 00 olarak değiştirin.

Yorum yap

ya da kanal şifreye girdikten sonra kanal frekansını manual olarak taratın şifreyi böyle algılaması lazım
                www.aldimseni.com

Yorum yap

açıldığı soylenen kanallar bende de ilk once açıldı bi daha tık yok ..tuhaf bi şey..

Yorum yap

arkadaşlar ilgili kanalın ID:no'sunu 1ff9'dan 1fff'ye çevirin sorunun çözümlenmesi gerekir...
                    Forum Kuralları

Yorum yap

cımsky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      anlaşılıyorki sen ateşe körükle gidiyorsun sakin olursan üstad bırakta açıklamaları onlar yaparlar sana soruyorum kime bu forumda hakeret etmiş hocalar ben görmedim ama şunu unutma sen sakin olursan açıklama gelir kimseyi kışkırtmanın anlamı yok sakin olursak herkezin işini daha kolay yapar çıkıpta hocalara söz söylenirse bu kırıcı olur konuyu takip et gerekli açıklamayı hocalar yapacaktır lütfen sakin olalım lütfen
                      tamam eyvallah doğru söylüyorsun da yeni açılan bir konu benim gibi üstadlarında dikkatini çekmesi gerekir değilmi ? baksana adam 11 eylülde mesaj atmış cevabını ancak 13 eylülde alabiliyor . sen dersin şimdi anındamı mesaj atılması gerekiyor diye ama iş gereksiz konulara yada iş olsun diye yorum yapmaya gelince hemen cevap yazılıyor. konu kapatılmaya gelince hemen oluyor. bu arada ustalar sizlere saygımız sonsuz ama bu forumda gereksiz okadar soru varki asıl sorulması gereken soruları her nedense kimse sormuyor müsade ederseniz sizlere ufak bir sorum olacakBenim gibi birço kişinin cihazında uydydan güncelleme özelliği için OTA Transporder bulunuyor. taman bu frekansata birşeyler yok onu anladım o yüzden güncelleme yapamıyor uyduda her frekansın bir takım kuruluş yada kişlere telif hakları saklı kalacak şekilde kiralandığını düşünürsek acaba hotbird uydusundaki Bu OTA Transporder kime ait biliyormusunuz? başka bir sorum daha olacak kart paylaşımı uydu dünyasının geleceği gibi gözüküyor. ama cihazın yanında internet bağlantısıda gerekiyor. haklı yada haksız olabilirim ama arkadaşlara şunu sormak istiyorum. Bir kanalı kart paylaşımı ile 2saate yakın bir süre izlemek kotadan nekadar yiyor?:dedeeee: :dedeeee:

Yorum yap

cımsky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        değerli next 9000 kullanıcıları bir takım işnsanlar sırf yağcılık olsun yada yazılan konuları doğru dürst okumadan cevap yazıyorlar örneğin daha önceki yazımda hoclara hitaben "işte sizlere düzgünce gayet kibar bir soru ama hala cevap alamamış sayın ustalar. illa sizlererle ağız dalaşına mı girsin illa sizlere hakarete varan mesajlarmı atsın ki cevap alsın." şeklinde yazdım iyide arkadaş sen bunu daha doğru dürüst okumamışsınki cevap yazıyorsun. Üslubumuz biraz sert olabilir ama önemli olan niyettir. biz evliya değilizki her zaman mülayim mesaj atalım bakın sırf bende yağcılık olsun diye sadece hocaları öven gereksiz mesajlara atabilirim ama forumda geresiz yer işgal etmiş olmazmıyım kusura bakmayın şu andada bunu yapıyorum ama bu benim son gereksiz mesajım bunu bilin.

Yorum yap

mpl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          arkadaşlar ilgili kanalın ID:no'sunu 1ff9'dan 1fff'ye çevirin sorunun çözümlenmesi gerekir...
                          hocam zaten öyle ama açmıyor.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X