• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

SS2 ve diğer kartların düşmanı !

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• SS2 ve diğer kartların düşmanı !

ss2 ve diğer kartların en büyük düşmanı !
    Skystar ve diğer kartların yanlış kullanılması ile ilgili ;
    Bilgisayara elekrik geliyorsa, yani güç kablosu prize takılıysa, bilgisayar açıksa böyle durumlarda lnb den gelen anten kablosunu karta monte etmek yanlış, her an kısa devre oluşabilir. Bu kartlardan gelen şikayetlerin en başında yer alan, kartım yandı, garantiye girmeyen arıza deyimi işte bu kısa devre sonucu kartın tunerinin iş yapamaz duruma gelmesinin belkide %99 nedeni bu, lnb den gelen kabloyu karta monte ederken elektrik akımının kesilmemesi. Bazı arkadaşlar ben devamlı bilgisayar açıkken kabloyu takıp çıkarıyorum bir şey olmuyor demeleri hiçbirşey ifade etmiyor aslında, yani bazılarının elinin titrememesi onların doğru yapıyor olduğunun göstergesi değil. Bazı kullanıcılarda disecq ile ilgili sorunlar yaşıyorlar. Ucuz disecq lerde yaşanan bu sorunlar da kısa devreye ve sonuçta kartın tunerinin yanmasına kadar giden bir evreye yol açıyorlar. Ben kendi adıma bu nedenle disecq kullanmaktan kaçıyorum. Kullanılması gerçekten gerekliyse tavsiye edilen markalar 3- 5 dolar daha fazla verilerek mutlaka alınmalı. Isınma olayı, ss2 veya bir başka kartta olabilir, onların ederinden çok daha fazla miktarlara aldığımız bilgisayarımızı bir düşünelim. İşlemcimiz eğer soğutma yapmazsak kaç dakika çalışır acaba hiç düşündünüzmü. Onun için ne yapıyoruz veya bilgisayarı satın aldığımız yerler ne yapıyorlar, asgari işemciyi ve diğer parçaları koruyacak bir soğutma sistemi sağlıyorlar ki işlemci zarar görmesin ram ler zarar görmesin, hard disk, main board ve diğer parçalar zarar görmesin diye. Örneğin ben birkaç ay firmanın yaptığı soğutma sistemine dokunmadım. Ama devamlı divx film yapıyorum. İşlemciyi nerdeyse saatler boyu %98-99 larda çalıştıran bir uygulama, aklıma nereden geldiyse ısıyı kontrol ettim bilgisayar neredeyse yanıyor. Bir arkadaşa sordum ve onun önerisiyle fanları fazlalaştırdım ve ısıyı düşürdüm. Benim bu ekstra soğutma yapmam ss2 için değildi ama şimdi kart içinde iyi olduğunu düşünüyorum. Ben fazla ısınmadan dolayı ss2 nin iş yapamaz duruma geldiğine dair kesin bir şey duymadım, sadece tuneri çok ısınıyor falan gibi şeyler. Dediğim gibi çok ısınma bilgisayarın her parçasına zararlı, bu ss2 de olur başka bir dijital kartta, Ethernet kartı için bile fazla ısı zararlı. Şunu kavrayalım istiyorum, bilgisayarımızı nasıl koruyup dikkat ediyorsak aynı şeyleri bilgisayarda kullandığımız her parça içinde yapmalıyız. Ss2 veya başka marka dijital kartlarımızda buna dahil.
    Sevgi ve saygılarımla.

Sevgılı october bu konuda soyledıgınız.. ben hep oyle kullanıyorum bırsey olmadı sımdıye kadar demelerı YANLISINI bır kez daha hatırlattınız.. Sagolun
    Next 8000 XCAM, 80 cm Polytron offset çanak-Sharp 0.4 db beyaz LNB [Kapaksız] -Diseqc motor (Goldmaster)- Dreambox 7020s, 250 Gb HDD, 512 Mb. USB Stick

Yorum yap

Ben kablo ucuna takılan fişten aldım bir skystara bir receivera takıyorum şu ana kadar sorun yaşamadım kartla alakalı AMA !

Bir keresinde kasa açıkken kablo elimden kaçtı ve anakartın arkasına temas etti bilgiyar çat diye kapandı ben kesin bir şeyler yandı dedim tekrar open tuşuna bastım açıldı. Derin bir OHHH çektim

Bi daha kasa açıkken kablo tak çıkar yapmıyorum.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X