• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Laptopla Yazilim

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Laptopla Yazilim

Laptoplarinda RS232 cikisi olmayanlar convekter alip yapmalari söyleniyor.Ama bu cok sorunlu oluyor.Recevierla ya baglnti kurulmuyor yada yazilim atarken eksik atiyor.bu sorunu yok edecek Converter ile rahat bir sekilde yazilim atma imkani veren yeni bir yazilim programi yapilamazmi.Yada hangi yollarin izlenmesi gerektigi ayri bir baslik altinda konu acilamazmi.Cunku anlatilanlar (laptop usb cikislarini COM 1 yada COM2 yapmsak) olmuyor.Bu laptop kullanicilarina cok fayda verir.

gezegentr Nickli Üyeden Alıntı
    Laptoplarinda RS232 cikisi olmayanlar convekter alip yapmalari söyleniyor.Ama bu cok sorunlu oluyor.Recevierla ya baglnti kurulmuyor yada yazilim atarken eksik atiyor.bu sorunu yok edecek Converter ile rahat bir sekilde yazilim atma imkani veren yeni bir yazilim programi yapilamazmi.Yada hangi yollarin izlenmesi gerektigi ayri bir baslik altinda konu acilamazmi.Cunku anlatilanlar (laptop usb cikislarini COM 1 yada COM2 yapmsak) olmuyor.Bu laptop kullanicilarina cok fayda verir.
    Digitus marka USB-RS232 kablo alırsanız sorun olmuyor arkadaşım.......Eğer kablom zaten var ama tanıtamadım diyorsanız, vereceğim program ile önce laptop'ta bir Comport açmanız gerekiyor, sonra kablo ile verilen CD'yi kurun..O zaman kablo markası ne olursa olsun sorunsuz çalışır.... PROGRAMI BURADAN ALINIZ

Yorum yap

program adı nedir linki göremiyom reklam geliyor üye olun diye
      kay:

Yorum yap

gezegentr Nickli Üyeden Alıntı
        usb yi rs232 ye çeviren bir dönütürücü al usb girişine tak ondanda rs232 ile cihazına gir yüklemeni yap bende laptop kullanıyorum ve o şrkide sorunsuz yükleme yapıyorum
        BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
        ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

Yorum yap

uyducubaba Nickli Üyeden Alıntı
          usb yi rs232 ye çeviren bir dönütürücü al usb girişine tak ondanda rs232 ile cihazına gir yüklemeni yap bende laptop kullanıyorum ve o şrkide sorunsuz yükleme yapıyorum
          bende cihazla bağlantı kuruyor. ancak yazılım atamıyorum. farklı versiyon diye hata veriyor. aynı yazılımı desktop'tan com port ile atıyorum. sorunsuz yüklüyor.:help:
          Ya bir yol bul, ya bir yol aç, yada yoldan çekil

Yorum yap

temasan53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Digitus marka USB-RS232 kablo alırsanız sorun olmuyor arkadaşım.......Eğer kablom zaten var ama tanıtamadım diyorsanız, vereceğim program ile önce laptop'ta bir Comport açmanız gerekiyor, sonra kablo ile verilen CD'yi kurun..O zaman kablo markası ne olursa olsun sorunsuz çalışır.... PROGRAMI BURADAN ALINIZ
            ben vista kullanıyorum... bu program sanırım diğer windows sürümleri için ... vista için olanı yok mu ???? teşekkürler...

Yorum yap

starwars_2100 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              ben vista kullanıyorum... bu program sanırım diğer windows sürümleri için ... vista için olanı yok mu ???? teşekkürler...
              Bu programı bir İspanyol sitesinden Download ettim ve sadece tekti yani Vista'dan bahsedilmemişti.....

Yorum yap

arkadaslar ben HAMA diye bir marka aldim.(avusturyada oturuyorum) 30 euro verdim.icinde cd de cikti.onu kurdum.Fakat benim next rs232 cikisi erkek.hama converter kablosuda erkek olunca ben iki tarafida disi kablosusuz converter aldim.butun baglantilari yaptim.programi kurdum.Laptopu com2 ayarini verdim.Yazilim yukleme programini calistirinca ilk bastaki belli bir yüzde doluyor sonra iptal oluyor.Yanliz kabloyu makineye bile baglamasamda ayni sekilde o yüzde doluyor sonra baglanti yok diyor.Simdi laptopumu degistireyim yoksa makineyimi atayim.Bana bir cözüm gösterin.Tesekkurler.

Yorum yap

gezegentr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  arkadaslar ben HAMA diye bir marka aldim.(avusturyada oturuyorum) 30 euro verdim.icinde cd de cikti.onu kurdum.Fakat benim next rs232 cikisi erkek.hama converter kablosuda erkek olunca ben iki tarafida disi kablosusuz converter aldim.butun baglantilari yaptim.programi kurdum.Laptopu com2 ayarini verdim.Yazilim yukleme programini calistirinca ilk bastaki belli bir yüzde doluyor sonra iptal oluyor.Yanliz kabloyu makineye bile baglamasamda ayni sekilde o yüzde doluyor sonra baglanti yok diyor.Simdi laptopumu degistireyim yoksa makineyimi atayim.Bana bir cözüm gösterin.Tesekkurler.
                  Aldığın iki tarafı dişi olan dönüştürücü birebir bağlı olduğu için işe yaramaz..Bizler gibi çapraz kablo kullanman lazım yani pin bağlantıları 3-2-5 * 2-3-5 şeklinde olacak...Önce benim verdiğim programı yükle sonra kablonun CD sindeki programı yükle Birde Laptop'un Aygıt yöneticisi bölümünde Bağlantı noktaları kısmında kurulumu yani Com Portu görmen lazımki onun üzerinde sağ tuşa bas ve Port ayarlarından Com1 seç...

Yorum yap

temasan53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Aldığın iki tarafı dişi olan dönüştürücü birebir bağlı olduğu için işe yaramaz..Bizler gibi çapraz kablo kullanman lazım yani pin bağlantıları 3-2-5 * 2-3-5 şeklinde olacak...Önce benim verdiğim programı yükle sonra kablonun CD sindeki programı yükle Birde Laptop'un Aygıt yöneticisi bölümünde Bağlantı noktaları kısmında kurulumu yani Com Portu görmen lazımki onun üzerinde sağ tuşa bas ve Port ayarlarından Com1 seç...
                    arkadasim cevap verdigin icin cok tesekkur ederim.Eger iki tarafi disi olan ise yaamaz ise nasil yapmaliyim.cunku burda satilan converterlerin uclari hepsi erkek.Benim makinemde erkek cikisli.bu yüzden takamiyorum.seninde bahsettigin gibi sanirim bu sorun.ama bunu nasil halledecegim.lutfen yardim et.burda inan türkiyedeki gibi cesit yok.simdiden teskkurler

Yorum yap

birde aldigim kablosuz disi Hama changerde birde tarafinda deliklerin üzerinde sirasi ile önü 5-4-3-2-1 arkasindakiler 9-8-7-6 ......alt sirada ise 9-8-7-6 onun tam arakasinaki ise 5-4-3-2-1 yaziyor. harf olarak ise birinde F arkasinda S yaziyor.

Yorum yap

teşekürler inşallah bi faydası olur

Yorum yap

dıgıtus

arkadaşım dıgıtus marka çevirici kullanırsan dıgıtusun kendi sitesinde vista driver var indirip yükle . ben vista kullanıyorum şu ana kadar hiç sorun yaşamadım ama dıgıtusta herhengi bir çeviricide değil.ben nde daha önce çok uğraştım sorunu böyle çözdüm denemediğim çevirici kalmadı elindeki çevirici başka marka ise boşuna uğraşma.

Yorum yap

ÖNEMLİ OLAN WİNDOWS sürümü değil
                            önemli olan nedir bu sayılar matematik yapıyorsunuz ..?
                            altdaki yazıyı iyice okuyun % 1000 çözümdür

cd yüklediniz driveri tanıtınız aygıt yöneticisi
                            BAĞLANTI NOKTALARI COM VE LPT sekmesinde bu driver oturuyormu gerekli com port üzerindemi olay budur...

piyasada 25 ytl lik usb to rs232 dışı saydam gümüş renkli uçları mavi kaplo aldım süper çalışıyor yanlızca bunun driverlerini yüklemeden diğer driverleri usb için sistemden unistal yapın sonra bunu yükle pc den düzgün çalışır hızı da ayni.. com port 1 ve 2 arızalanmıştı pc nin ,com 3 modemimdir com 4 olarak göstereceksiniz com port mause le test yapma uyumsuzluk olabilir
                            not: sistem aygıt yöneticisi com ports&lpt altında ArkMicro USB to serial ports üzerinde sağ tıkla properties yani özelikler port seting altda ADVANCED tıklayınız com 4 yapınız
                            sonra diğer driverleriniz yüklersiniz , ilk denenemde benim de olmamıştı çünkü com 19 daydı yazılım da atacağnızda loaderde com 4 gösterdiğniz zaman yazılımı görecektir...
                            yazılım atacağnız zaman yazıcı ,blutut ,kamera gibi usb leri de çıkartınız yukarda anlatığım gibi com ayarlarında com 4 ü gösterip uygulayın..herkese kolay gelsin..

Yorum yap

Bilgi paylaşımlarınız için teşekkürler.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X