• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Super Plus Serisi 30.10.2008 Yazılımları

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• benim cihaz next 200 superxplus usbsiz 28.10.versiyonu yüklediğimden beri kumandada mavi tuş çalışmıyor..30.10 versiyonu yükledim ancak bu seferde yüklememe rağmen hala kanallar yerinde duruyor ve yazılım versiyonu cihazda aynı bir değişiklik yok.boot modundada attım bir değişiklik yok...hala 28.10.daki versiyon.

Yorum yap

• scorpio--67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      "snooker2007" arkadaşa katılıyorum sirius'ta bende göremiyorum viasat paketini acaba sorun nedir yoksa sorun çanak çapıyla falanmı ilgili sayın "tasarım üstad"bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim her şey için çok ama çok çok teşekkür ederim.........
      Merhabalar,
      Sayın Scorpio--67,
      Eğer bu topiği gerektiği gibi okumuş olsaydınız zaten bu sorunuza ilgili cevabı almış olurdunuz. Lütfen bu topikde bulunan 532, 533, 534, 535 ve 537 nolu mesajları okurmusunuz.
      Sevgilerimle.
      "Şeytanın Zaferi İçin Gerekli Olan Tek Şey, İyi İnsanların Hiçbir Şey Yapmamasıdır." Edmund BURKE (12 Ocak, 1729 - 09 Temmuz, 1797)

Yorum yap

• galiptas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        benim cihaz next 200 superxplus usbsiz 28.10.versiyonu yüklediğimden beri kumandada mavi tuş çalışmıyor..30.10 versiyonu yükledim ancak bu seferde yüklememe rağmen hala kanallar yerinde duruyor ve yazılım versiyonu cihazda aynı bir değişiklik yok.boot modundada attım bir değişiklik yok...hala 28.10.daki versiyon.
        Merhabalar,
        Sayın Galiptas,
        Birincisi; mesajlarınızı iki kez yazmanıza gerek yok. Merak etmeyiniz ki tüm mesajlar okunuyor. İkincisi; zaten bahsettiğiniz Güncel Yazılımlar aynı. Yani aralarında ne gibi bir farklılık olabilir ki. Üçüncüsü de; Bende mavi tuş çalışıyor.
        Bilgilerinize sunarım.
        Saygılarımla.
        "Şeytanın Zaferi İçin Gerekli Olan Tek Şey, İyi İnsanların Hiçbir Şey Yapmamasıdır." Edmund BURKE (12 Ocak, 1729 - 09 Temmuz, 1797)

Yorum yap

• kardes ben kanallari goruyorum fakat soylenen kanallarin sifresi acilmiyor.ben sadece siferelermi degisti diye ogrenmek istedim.turkiyeden bu kanallari gormek biraz zor cuki canak capinin buyuk olmasi gerek.

Yorum yap

• maestro537 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            selam dostum ntv sporu nasıl izleyebilirim next 2000 cx süper plus cihazım birde tps leri nasıl izleyebilirim bilgi verirsen çok sevinirim
            arkadaşım.cx süper plus emu kdb yi yükle izlersin.
            http://

Yorum yap

• arkadaşlar öncelikle herkese selam

Şöyle bir durumla karşılaştım ustaları (muhakkak biliyorlardır) haberdar etmek istedim. Ayrıca bu durumun herkeste de aynı olup olmadığını merak ediyorum.

Mesela aynı tpye sahip 8 tv kanalı olan bir yayında izlediğim kanal farklı kaydettiğim kanalda farklı olduğunda videoyu Usb'den seyrederken ileri geri saramadığını fark ettim. Örnek vermek gerekirse izlediğim kanal Star, kaydettiğim kanal Kanal D ise o videoyu Usb üzerinden Next'te seyrederken ileri geri yapamıyorum. Fakat Show'u Star'ı veya KanalD'yi hem seyredip hem de kaydettiğiniz zaman daha sonra seyrederken ileri geri oynatabiliyorsunuz.

Bilginize
              Saygılar selamlar

Yorum yap

• Erdem TERZİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Merhabalar,
                Sayın Galiptas,
                Birincisi; mesajlarınızı iki kez yazmanıza gerek yok. Merak etmeyiniz ki tüm mesajlar okunuyor. İkincisi; zaten bahsettiğiniz Güncel Yazılımlar aynı. Yani aralarında ne gibi bir farklılık olabilir ki. Üçüncüsü de; Bende mavi tuş çalışıyor.
                Bilgilerinize sunarım.
                Saygılarımla.
                1-aslında 2 kere yazmadım explorer sayfayı açmayınca kaydetmediğini düşündüm.tekrar yazdım...

2-yazılımlar arasında yazılım versiyonu na baktığımızda bir değişiklik yokmu?
                3-mavi tuş gerçekten 28.10. kadar çalışıyordu şu an çalışmıyor. bende anlamadım.

Yorum yap

• galiptas Nickli Üyeden Alıntı
                  1-aslında 2 kere yazmadım explorer sayfayı açmayınca kaydetmediğini düşündüm.tekrar yazdım...

3-mavi tuş gerçekten 28.10. kadar çalışıyordu şu an çalışmıyor. bende anlamadım.
                  Merhabalar,
                  Sayın Galiptas,
                  Birincisi; explorer'de bu gibi şeyler kimi zaman olabiliyor. Bundan dolayı Size tavsiyem, emin olmak için sayfaya yeniden girip, yazınızın yüklenip yüklenmediğine bakmanızdır. Gerçi bunu bilgi babında Size naklediyorum. Genelde cevap alınmadığı zaman sevgili forum dostlarımız, ısrarcı davranıp bir çok kez aynı yazılarını bırakıyorlar. Bundan dolayı o yazıyı yazmıştım. İkincisi; 28.10 ile 30.10 yazılımı arasında fark yok. İkiside 123a. Eğer bu topiği tamamen okumuş olsaydınız zaten olayın nasıl kaynaklandığını da öğrenmiş olurdunuz. 28.10 tarihli kimi yazılımlar da, yazılım hataları oluştu ve yazılımın ilgili olduğu cihazlarda problem çıkarttı. Bu çalışma problemleri 30.10 yazılımlarında düzeltildi. Yani yazılımlar arasında muhteviyat farkı yok. Kaldı ki bu kadar kısa aralıkda neden yeni bir yazılım çıksın ki ve yine kaldı ki yeni bir yazılım olsaydı bu yazılım ile ilgili ayrı bir başlık olurdu. Kısacası lütfen yazılanları okuyunuz. Üçüncüsü; mavi tuş olayını kendimde denedim ve tekrarlıyorum Bende çalışıyor. Fakat Sizde çalışmıyorsa, üzülerek belirtmeliyim ki bu konuda herhangi bir fikrim şimdilik yok.
                  Bilgilerinize sunarım.
                  Saygılarımla.

Yorum yap

Cihazını resetle ve tekrar kur, Mavi tuşun çalıştığını göreceksin.

Yorum yap

benim next 2000super plus usb siz model var..cihaza 28.10 versiyonu attım..ondan sonra kumandada mavi tuş çalışmamaya başladı..şimdi 30.10.versiyonunu atıyorum ancak cihazın yazılımına baktığımda hiç bir şey değişmiyor hala 28.10 versiyonu kanallarda aynen duruyor....yardımlarınızı bekliyorum.
                      arkadaşım yanlışım varsa düzelt. usb siz serilere en son yazılım 17.04.2008 tarihlidir. dosya adı içerisinde QNEC ifadesi varsa o yazılım usb li seri içindir.
                      Ya bir yol bul, ya bir yol aç, yada yoldan çekil

Yorum yap

• surveyor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        arkadaşım yanlışım varsa düzelt. usb siz serilere en son yazılım 17.04.2008 tarihlidir. dosya adı içerisinde QNEC ifadesi varsa o yazılım usb li seri içindir.
                        Merhabalar,
                        Sayın Surveyor,
                        Sayın Galıptas 2000X Süper Plus kullanıyor ve bu cihazın da 30.10 yazılımı var. Zaten olmasa neden makinesine 28.10 yazılımı yüklemiş olsun ve ısrarlı bir şekilde mavi tuş olayını sorsun?
                        Ayrıca Sayın Tasarım sayesinde bir şey daha öğrendik. Sağolsun. bu iş Windows gibi at reseti düzelsin herşey.
                        Bilgilerinize sunarım.
                        Saygılarımla.

Yorum yap

• surveyor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Milleti yanlış bilgilendiriyorsun ...QNEC ifadesi yalnız usb li seriler için değildir...bunu da nereden çıkardın?

Yorum yap

• Sevgili mach1 ustam, bundan sonraki vereceginiz yazılım desteginde kanal listesi ekranında iken (Alfabetik sıralama, şifreleme türüne göre sıralama) bunların yanına birde yayıncı kuruluşa görede sıralanma olsa örnek; polsat paketi, cefra+ paketi gibi bu paket atlarını secince bunlardan yayın yapan kanallar da gelse (şifreleme türü) sectiğimiz gibi süper olur. Bu yönde bir çalışma olursa çok seviniriz. Emeginize ve bizlere sundugunuz desteğe sonsuz teşekürler. Saygılarımla.
                            :tr:

Yorum yap

• hocam benim cihazın kumandasının kanal tuşları çalışmıyordu 3 ocak yazılımı attım düzeldi fakat şimdi son yazılımı atıyorum ama cihaz hala eski yazılımda görünüyor acaba boot modunda mı atayım son yazılımı bot modunda atarsam yine eski hatayı verir mi.

Yorum yap

• ruzgar31 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                hocam benim cihazın kumandasının kanal tuşları çalışmıyordu 3 ocak yazılımı attım düzeldi fakat şimdi son yazılımı atıyorum ama cihaz hala eski yazılımda görünüyor acaba boot modunda mı atayım son yazılımı bot modunda atarsam yine eski hatayı verir mi.
                                3 Ocak yazılımını Editör ile Boot menüden atınız. Son yazılımı ise normal olarak atın bir sorun kalmaz.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X