• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Cihazı Brick'ten kurtarmak için (Marshmallow'da)...

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Cihazı Brick'ten kurtarmak için (Marshmallow'da)...

As many of you know, downgrading Android versions is always tricky and should not be done. As warned in the first post.

However, some of you who ventured into the abyss, encountered the mighty brick.

Until we work in a stable solution for downgrading, so you won't do damage to your device, you can fix the problem by following these steps:

Connect serial cable and brake the boot with (CTRL+C)
    Until you get something like #interrupt

then write this:

defenv
    saveenv
    reset

The WeTek will start to boot normally with the Android you installed before.

Bunu yapmalısınız.

Sevgiler...

Çoğunuzun bildiği gibi, Android sürümlerini düşürmek her zaman zorlayıcıdır ve yapılmamalıdır. İlk yazıda uyarıldığı gibi.

Bununla birlikte, bazılarınız uçurumun içine giren güçlü tuğlayla karşılaştı.

Düzeyi düşürmek için istikrarlı bir çözümde çalışıncaya kadar cihazınıza zarar vermeyecekseniz, aşağıdaki adımları izleyerek sorunu çözebilirsiniz:

Seri kabloyu bağlayın ve bagajın frenini (CTRL + C)
    # Interrupt gibi bir şey elde edene kadar

Sonra şunu yaz:

defenv
    saveenv
    sıfırlamak

WeTek daha önce kurduğunuz Android ile normal olarak önyüklemeye başlayacak.
    Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
    Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

bende ses sorunu olığundan meydana geldi çözemedim

bu sorunu bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi benim cihaz kilitlendi çalışmıyor
      yukardaki bahsedilen gibi RS232 kablosunu bağladık (CTRL+C) basınca #Interrupt yazısı
      nerde çıkması gerekiyor cihazın kendi ekranındamı yada PC demi çıkması gerekiyor veya bunun
      için bir lodermi olması lazım deniyorum ama olmuyor olsa kırmızı yazıları yazacağım ama olmadığı
      için yapamıyorum yardım edecek arkadaşlara teşekkür ederim

saygılar
      Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.

Yorum yap

Selamlar,

Cihaz kapalıyken Seri Kabloyu takacaksın, Putty ile serial (rs232) bağlantıyı 115200 ile bağlanıp cihazı açıp yazılar Putty'de kayarken CTRL-C deyip üsteki 3 komutu yazıp kurtaracaksın abi.

Sevgiler...

Yorum yap

-Putty ile bağlandım kayan yazılarda çıktı kayanyazılar geçerken CTRL-C ye bastım
          sonunda yazıları yazmaya gelince imleç hareket etmediği için yazıları yazamıyorum

-ayrıca son satırda Kernel panic -not syncing: Attempted to kill the idle task! yazıyor
          buradan sonra yeşil imleç hareket etmediği için o üç yazıyı yazamıyorum

saygılar sevgiler
          Eklenen Dosyalar

Yorum yap

bağlantı ve cihaz görünümü bu şekilde
            Eklenen Dosyalar

Yorum yap

Konuyu araştıracağım abi.

Sevgiler...

Yorum yap

anlaşılır bir loder ile konu çözülebilir

saygılar

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Konuyu araştıracağım abi.

Sevgiler...
                  bu http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=74163 linkte sizin tarafınızdan eklenmiş 5 nolu mesaj buradaki http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=74157 Cihazı Brick'ten kurtarmak (Marshmallow'da)... sorununu halledemiyormu iki sorunda aynı gibi görünüyor

saygılar

Yorum yap

Aynı gibi görünse de tamamen farklı.

Sevgiler...

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Aynı gibi görünse de tamamen farklı.

Sevgiler...
                      teşekkür ediyorum @ozkaradag hocam

saygılar

Yorum yap

sayın özkaradag wetek play2 cihazımda büyük ihtimal brick oldu coreelec kısmı açılıyor ama weos açılmıyor hazır seri kablo bende yok ama ben kendim yapabilirim ama şemasını bulamadım yardımcı olurmusun.saygılar

Yorum yap

saygi56 Nickli Üyeden Alıntı
                          sayın özkaradag wetek play2 cihazımda büyük ihtimal brick oldu coreelec kısmı açılıyor ama weos açılmıyor hazır seri kablo bende yok ama ben kendim yapabilirim ama şemasını bulamadım yardımcı olurmusun.saygılar
                          Cihaz brick olduysa eger, Coreelec nasil calisir...?

Yorum yap

daha öce cihazım hiç çalışmıyordu ozkaradag verdiği weos 3.0.2 imageyi zorda olsa atabildim.ondan sonra içinde coreelec kurulu olan msd card ı taktım coreelec çalıştı oradan weosa geçmek istediğimde görüntü gidip geliyor anlayamadım.msd card ı çıkardığımda kesinlikle görüntü yok (coreelecte görüntü gayet net)ilginç olan birşey daha daha önce monitör te takılıyken cihazdan coreeleci seyrediyordum ama şimdi seyredemiyorum wetek play2 cihazı 32' tv den coreeleci seyrediyorum.monitörümün hdmı yeri bozuk değil çünki dreamboxu bağlıyorun gayet güzel çalışıyor anlayamadım.saygılar

saygılar

Yorum yap

Abi CE'de çözünürlük ve yenileme hızı ne?

Sevgiler...

Not: Cihaz brick olsa hiç çalışmaz.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X