• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Beşiktaştan Güncel Haberler

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Casus var

Galatasaray'ın Alman teknik direktörü Michael Skibbe de takımımızı takip etti
    Ligin ilk yarısı, önümüzdeki hafta müthiş bir derbiyle kapanacak. Galatasaray ile Beşiktaşımız, Ali Sami Yen Stadı’nda kozlarını paylaşacak. İşte bu son derbi öncesi rakibi çıplak gözle izlemek isteyen Galatasaray Teknik Direktörü Skibbe, soluğu İnönü’de aldı. Yardımcısı Burak Dilmen ile birlikte 90 dakika boyunca dikkatli gözlerle takımımızı takip eden Alman hoca, zayıf ve güçlü yanlarımızı çözmeye çalıştı.

Kaynak: Fanatik

Yorum yap

• Demirören'in golf aşkı

Başkanımız Yıldırım Demirören, A.Gücü maçını izlemeyip Antalya'da golf oynadı
      Başkanımız Yıldırım Demirören, National Golf Club’un sahibi Bülent Göktuna tarafından Belek’te 14’üncüsü düzenlenen ‘Başbakanlık Golf Turnuvası’na katıldığı için Ankaragücü maçında yoktu. Turnuvaya Demirören’in yanı sıra Bülent Göktuna, Fikret Öztürk, Erol İslamoğlu, Yurdanur Aktaş, Kaya Çilingiroğlu, Fikret Ünlü, Özgür Cankılıç, Ali Akkanat gibi çok sayıda golf oyuncusu katıldı. Turnuvada dereceye giremeyen Demirören’in İnönü’deki maça gitmemesi, son haftalarda alınan kötü sonuçlar nedeniyle takıma tepki gösterdiği yorumlarına yol açtı.

Kaynak: Star

Yorum yap

• BOBO YEDEK

Sakat ve cezalı oyuncularının çokluğu nedeniyle Ankaraügücü maçında son Ankaraspor maçının 11'inden 5 farklı isimle sahaya çıktık.

Turkcell Süper Lig'de Beşiktaş ile Ankaragücü arasında yapılan maçta Beşiktaş, sakat ve cezalı oyuncularının çokluğu nedeniyle son Ankaraspor maçının 11'inden 5 farklı isimle sahaya çıktı. Cezalı Sivok ve İbrahim Üzülmez'in yanısıra, sakatlığı bulunan Tello maç kadrosunda bulunmazken, Uğur ve Bobo ise yedekler arasında yer aldı. Kırmızı kart cezası biten Cisse'nin yanısıra, Gökhan, Serdar Özkan, Ali Tandoğan ve Holosko, ilk 11'de sahaya çıktı.

Bu arada teknik direktör Mustafa Denizli, takımda sol tarafta oynayan Tello ve İbrahim Üzülmez'in eksikliklerine karşın, bu bölgede görev yapan Seriç'e yine şans vermezken, daha önce sakatlığı nedeniyle kadroya alınmayacağı açıklanan Uğur'un ise yedekler arasında bulunması dikkati çekti. Öte yandan Galatasaray maçı sonrası istifa eden Ünal Karaman'ın yerine henüz bir teknik adamla anlaşamayan Ankaragücü'nde, Beşiktaş maçında takımın başında antrenör Reha Erginer sahaya çıktı.

Kaynak: Karakartal.com

Yorum yap

• CimYenmeden gelmeyin!
          14 Aralık 2008 Pazar * 10:46

Taraftarlarımız, takımımızı "Cim Bom'u yenmeden İnönü'ye gelmeyin" tezahüratıyla uğurladı.
          Turkcell Süper Lig'de Ankaragücü'nü 1-0 yenen Beşiktaşımız, 2 haftalık yenilgilerin ardından 3 puanla tanıştı. Fenerbahçe ve Ankaraspor yenilgileriyle zirvenin uzağına düşen siyah-beyazlılar, Holosko'nun golüyle kazanarak, gelecek haftaki Galatasaray derbisi öncesi moral buldu.

Beşiktaşımız ayrıca, Trabzonspor'un yenilmesiyle de zirvede puan farkını 3'e indirdi. 2008'in Dolmabahçe'deki son lig maçı bitiminde futbolcuları kapalı tribünün önüne çağırarak alkışlayan Beşiktaşlı taraftarlar, ''Cim Bom'u yenmeden İnönü'ye gelmeyin'' diye tempo tuttu.

SERDAR ÖZKAN'A ÖNCE TEPKİ, SONRA ALKIŞ
          Beşiktaşlı taraftarlarımız, Serdar Özkan'ı oyundan alınışı sırasında önce yuhalayıp, sonra alkışladı. Maçın 73. dakikasında yerini Bobo'ya bırakan genç oyuncu, değişiklik işaretinin gelmesinin ardından önce performansını beğenmeyen taraftarlarca yuhalandı. Serdar Özkan, kenara yöneldiği sırada ise bu kez alkışlandı.

EKREM, AYAKTA ALKIŞLANDI
          Beşiktaş taraftarlarımız, Ekrem Dağ'ı ayakta alkışladı. Siyah-beyazlı takımımızın son haftalardaki en formda oyuncusu olan Ekrem, maçın son anlarında taraftarlarca alkış yağmuruna tutuldu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum yap

• Ameliyat olabilir
            15 Aralık 2008 Pazartesi

Sağ dizindeki sorun nedeniyle tam performansla oynayamayan Tangocu operasyon geçirebilir.

Sezona iyi başlamasına rağmen, son haftalarda düşüş yaşayan Matias Delgado’nun sakat sakat forma giydiği ortaya çıkmıştı. Sağ dizindeki rahatsızlığı tam olarak teşhis edilemeyen Arjantinli futbolcu, Galatasaray derbisinden sonra İtalya’da özel bir kliniğe gidip, kontrolden geçecek. 15 günlük fizik tedavi sonucunda iyileşebileceği söylenen Tangocu’nun, ameliyat olma ihtimali de bulunuyor. Delgado operasyon geçirirse, en iyi ihtimalle 2 ay sahalardan uzak kalacak. Bu olasılığı göz önünde bulunduran yönetim, şimdiden 10 numara arayışlarına başladı.

Sakatlığıyla ilgili olarak net bir bilgiye sahip olmadığını belirten Delgado, “Her şey, geçeceğim kontrolden sonra netlik kazanacak. Umarım önemli bir sıkıntım yoktur. Sağ dizimdeki ağrı, bazen beni zorluyor” dedi. Galatasaray derbisini kazanıp, ilk yarıyı lider bitirmek istediklerini dile getiren Tangocu, “Bu maça iyi hazırlanacağız. Bizim için final havasında geçecek. Kazanıp, yola devam edeceğiz. Bol pozisyonlu bir maç olacağından hiç şüphem yok. Yakaladığımız fırsatları değerlendirirsek, sahadan galibiyetle ayrılırız” diye konuştu.

Yorum yap

• Helguera iddiası

Valencia ile yollarını ayıran İspanyol yıldız için devrede olduğumuz iddia ediliyor.
              Valencia’dan kovulan İspanyol savunma oyuncusu İvan Helguera’ya Beşiktaşımız kancayı attı. Fanatik Gazetesi'nin 15 Aralık tarihli baskısında çıkan habere göre; bonservisi elinde bulunan deneyimli futbolcu için girişimlerin başlatıldığı öğrenildi. Ayrıca Sivasspor’dan Sezer, Gaziantepspor’dan Murat ve Ankaragücü’nden Gökhan Emreciksin de Siyah-Beyazlılar’ın transfer listesinde yer alıyor.

Yorum yap

• Aydın’dan kötü haber

Bir süredir sakat olan genç yıldızımızın her iki dizinde de meniskus olduğu tespit edildi.

Takımımıza, genç yıldızımız Aydın Karabulut’tan kötü haber geldi. Sol dizinde meniskus şüphesiyle Almanya’ya gönderilen 20 yaşındaki Aydın’ın, yapılan kontrollerinde her iki dizinde de meniskus olduğu tespit edildi. Ümit Milli Takım forması giyen Aydın’ın bu hafta içerisinde sağ dizinden de atroskopi olacağı bildirildi. Sezona çok iyi başlayan ve ilk 11’in değişmez isimlerinden olan Aydın’ın yaklaşık 1.5 ay sahalardan uzak kalacağı belirtildi. Genç yıldız, ligin ikinci yarısının ilk 2 maçında görev yapamayacak.

Yorum yap

• "Mutlu döneriz"

Rüştü, taraftarımızın isteğinin bu haftasonu gerçekleşeceğini söyledi.

A.Gücü maçından sonra taraftarın, "G.Saray'ı yenmeden İnönü'ye gelmeyin" tezahüratına Rüştü'den cevap geldi. Tecrübeli kalecimiz, "Bu sezon takımımıza derbi sevinci yaşatamadık. G.Saray maçında bunu gerçekleştirmek istiyoruz" dedi. Rüştü şöyle konuştu: "Maçın, Türk futbolunun 2 büyük takımının isimlerine yakışmasını diliyorum.

"Kaynak: Pasfotomaç

Yorum yap

• "Savaşacağız"

İbrahim Toraman, G.Saray karşısında ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

G.Saray derbisinde cezalı Sivok'un yerine stoper olarak görev yapması beklenen İbrahim Toraman iddialı konuştu. G.Saray'ın golcülerine geçit vermeyeceklerini söyleyen tecrübeli futbolcu, "Sami Yen'den zaferle çıkmak için tüm gücümüzle savaşacağız" diye konuştu.

Kaynak: Pasfotomaç

Yorum yap

• Sürpriz golcü Zapo
                      15 Aralık 2008 Pazartesi

Çek yıldızımız, G.Saray karşısında duran toplarda gol arayacak.

Teknik direktörümüz Mustafa Denizli, G.Saray derbisi için Zapotocny'ye özel görev verecek. Denizli, savunmada oynayan Çek futbolcuyu, kornerlerde ileri çıkararak hava toplarında gol silahı olarak kullanacak. Öte yandan Zapotocny, derbiyi kazanacaklarını söyledi.

Yorum yap

• Haftanın En'lerini seçin
                        16 Aralık 2008 Salı

Sporx.com'un ödüllü 'Sizce Hangisi' uygulaması tam size göre!
                        (Haydi bu heyecana ortak olun!) Ligde 15. hafta tamamlandı. Birbirinden çekişmeli maçlara sahne olan Turkcell Super Lig 15. haftasında birbirinden ilginç olaylar oldu.
                        15. hafta maçlarını takip ettiniz. O halde şimdi size soralım: Sizce Hangisi?

Ankete katılın, form doldurun, Piranha Discovery MP4 Player kazanma şansı elde edin.

OYLAMAYA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN
                        Kaynak: Karakartal.com

Yorum yap

• Tello seferberliği

Şilili yıldız Rodrigo Tello'nun derbiye yetişmesi için seferberlik ilan edildi.
                          A.Gücü galibiyetiyle zirveden kopmayan Beşiktaşımızda derbi seferberliği başladı. Teknik direktör Mustafa Denizli, cezalı Sivok ve İbrahim Üzülmez dışında G.Saray maçına tam kadro çıkma istediğini söyledi. Sakatlığı nedeniyle son maçta forma giyemeyen Tello ve Serdar Kurtuluş'un derbiye
                          yetiştirilmesine çalışılıyor. Denizli özellikle Tello'nun durumunu yakından takip ediyor, doktorlardan tedavi hakkında bilgi alıyor.

Ağrılarının sürdüğünü belirten Tello ise, "F.Bahçe maçında oynayamamıştım. G.Saray derbisini de tribünden izlemek istemiyorum. Umarım maç saatine kadar iyileşirim" diye konuştu. Bugün kontrolden geçecek Tello'nun ve çarşamba günü takımla çalışması bekleniyor. Tedavisine devam edilen Serdar Kurtuluş'un da derbiye yetişeceği öğrenildi. Denizli'yi tek düşündüren iki oyuncunun da kondisyon eksiğinin olması.

Yorum yap

• "Aile içi şiddet var"

Genç oyuncumuz Serdar Özkan, taraftarımızın tutumundan oldukça şikayetçi!
                            A.Gücü galibiyeti Beşiktaşımızda kara bulutları dağıtıp, yüzleri güldürürken kahrolan bir kişi vardı, o da Serdar Özkan. İnönü Stadı’ndaki mücadelede oyundan alınırken tribünlerin bir bölümünün kendisine tepki göstermesi üzerine büyük üzüntü yaşayan genç oyuncu, "Aile ocağımızda, aile içi şiddete maruz kaldım" diye isyan etti.

Bütün gece ağladığını ve tepkileri haketmediğini ifade eden Serdar Özkan, "Sergen Yalçın ve Nihat Kahveci’yi örnek alıyorum. Ben de onlar gibi bu kulübün alt yapısından yetiştim. İnönü Stadı bizim aile ocağımız. Ama her maç aile içi şiddete maruz kalıyorum. O tribünlerdeki taraftarları aile büyükleri gibi kabul ediyorum. Büyükleri babam, küçükleri kardeşim gibi görüyorum. Ama maç sırasında sahada bir tek eleştirilen ve küfür edilen oyuncu hep ben oluyorum. Bu durum beni kahrediyor. Alt yapıda bizi yetiştiren yönetici Halim Aydın, hocalarımız Mehmet Ekşi, Necdet Ergün, Metin Uzun ve Gürsoy Yalçın bizlere aile kavramını öğrettiklerinden, kimseye saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum" dedi.

Sakat sakat mücadele ettiği dönemlerde hiç sesini çıkarmadığını da sözlerine ekleyen Serdar Özkan, şöyle devam etti:

"Acaba tek suçum alt yapıdan yetişmek mi diye düşünüyorum? İçimdeki forma aşkı her şeyin önünde geliyor. Hırsımdan sabaha kadar ağladım. Galatasaray’da, Fenerbahçe’de, Trabzonspor’da, Bursaspor’da ve diğer kulüplerimizde alt yapıdan yetişen oyunculara nasıl ilgi gösteriliyor. Kimseyi suçlamak istemiyorum. Çünkü, biz bu ailenin çalışan çocuklarıyız. Sahaya çıktığımızda formamızın hakkını vermek için terimizin son damlasına kadar rakip takımın oyuncularından yediğimiz tekmelere rağmen savaşıyoruz. Ben böylesi nefrete karşı bile ailemi çok seviyorum. Ama yüreğimdeki sıkıntı kabardı. Nedense, Beşiktaş’ta fatura hep yüreklerini ortaya koyanlara çıkarılıyor."

Serdar Özkan’a ise takım içinden destek geldi. Arkadaşları adına konuşan Nobre, tepkilere anlam veremediklerini belirterek, "Taraftarlarımızdan rica ediyoruz. Bu tür tepkileri bıraksınlar. Her oyuncu sahaya kazanmak ve formasının hakkını vermek için çıkar. Aksini düşünen oyuncunun zaten aramızda işi olmaz, olamaz. Beşiktaş taraftarları değerlerine sahip çıkmalı. Geçen yıllarda da aynı sorunları yaşadık. Bizleri sahada motive eden en büyük etken taraftar desteğidir. En ufak moral bozukluğunda oyuncunun kimyası bozuluyor. Serdar Özkan’ın Beşiktaş için yapacağı çok şey var. Bu unutulmamalı. Böylesi değerler kolay kazanılmaz" diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet

Yorum yap

• Mutlu yıllar Delgado!

Kaptanımız 26. yaş gününü, tesislerimizde takım arkadaşlarıyla kutladı.

Beşiktaşımızın Arjantinli yıldızı ve takım kaptanı Matias Delgado'nun 26. yaş günü, takım arkadaşları tarafından pasta kesilerek kutlandı.

Kulüpten yapılan açıklamada, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde, Matias Delgado için doğum günü kutlaması yapıldığı belirtilirken, teknik heyet ve futbolcuların kutlamada yer aldıkları belirtildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum yap

• "Ekrem'i düşünmüyordum"

Mustafa Denizli, takımımızda her oyuncunun kendisi için önemli olduğunu ve daha önce kadroda düşünmediği Ekrem Dağ'ın herkese örnek olması gerektiğini belirtti.

Teknik Direktörümüz Mustafa Denizli, camianın şampiyonluk beklentisinin, takımın önünde olduğunu belirtti, bu haftaki rakibi Galatasaray ile ilgili de ilginç tespitler yaptı.

NTV’de yayınlanan “% 100 Futbol” programına katılan Denizli, “Futbolcular, Beşiktaş’ta ne için bulunduklarını fark edecekler. Şampiyonluğun ne demek olduğunu yaşayanlar bilir. Kavganın, mücadelenin, hırsın ve psikolojik savaşın olduğu yerde mutlu son olur. Taraftarın ve camianın şampiyonluk özlemi, futbol takımının önünde. Biz bunu öne çekmeye çalışıyoruz ve tam ortasındayız” dedi.

Galatasaray’ın özellikle UEFA Kupası’ndaki Benfica ve Hertha maçlarında üst düzey oynadığına dikkat çeken tecrübeli teknik adam, “Galatasaray’ın bazı maçlarına futbolsever olarak bayıldım. Hücum zenginlikleri bizi korkutmaz, ama bazı şeyleri düşünmemizi ön plana çıkarır. Şartlar ne olursa olsun keyifli bir pazar akşamı olacak. Onlar da biz de önde oynayıp kazanmayı deneyen takımlarız” diye konuştu.

Siyah-beyazlı teknik adam, son haftalarda futboluyla ön plana çıkan Ekrem Dağ hakkında ise şunları söyledi:

“Bu takıma gelmeden önce Ekrem’in benim düşündüğüm Beşiktaş’ta yeri yoktu. Bunu bugüne kadar ben ve Allah biliyordu. Ama antrenmanlarda olsun, maçlarda olsun verilen görevi eksiksiz yerine getirdi. Hiçbir zaman hislerimle takım yapmadım.

”Kaynak: Hürriyet

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X