• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

codec hatası kenarlardan kesik ekran

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• codec hatası kenarlardan kesik ekran

ben codeclerden işin açıkçası pek anlamıyorum.ama yeni attıgım formattan sonra programlarımı kurunca progdvbde ekranın yanlardan kesik oldugunu gördüm.ekran boyu progdvbde 720 genişlik 576 yükseklik olarak görünüyor bu normalmidir.versiyon:4.62.4 kullanıyorum filtreler bölümünde :
    video renderer
    default direct sound device
    overlay mixer 2
    moonlinght odio dekoda
    cyberlink video/sp dekoder
    progdvb audio source
    progdvb video source
    olarak görünüyor.pgogram ekle kaldırdan baktıgımda ise:
    moonlinght decord mpeg player var.program fileste ise:
    cyberlink ve moonlinght cordless var
    acaba bu ekranı nasıl düzeltebilirim.yanlardan kesik olunca izlemekte pek keyif vermiyor açıkçası.yapılan kayıtlarda aynı.enson akşam teacherin povercodec 9 unu indirdim ama kurmadan önce sizlerden yardım almak istedim.bazı yerlerde fazla codec oluncada sorunlar olabiliyormuş deniyordu.kurunca bir sorun yaşarmıyım.yardımlarınız için teşekkürler
    saygılar:help:

yanlış hatırlamıyorsam progdvb yeni versiyonlarında yapıyor
    birde video renderer bölümünden graph codec WMR yi deneyerek düzeltebilirsin
    o da olmadı intervideo codec yüklersin onu kullanırsın

Yorum yap

ProgDVB nin 4.54.3 den sonraki bütün sürümlerinde bu hastalık var..Video renderer le intervideo ve cyberlink anlattığınız biçimde sağdan soldan kesiliyor..

orda video renderer dışındaki diğer renderer lerle tam ekran oluyor ama görüntü sağlıksız oluyor..

O yüzden şimdilik 4.54.3 ü kullanın..Zaten ProgDVB de son versiyonları kullanmak elinize birşey kazandırmaz..

ProgDVB PowerInstall 7.5 de 4.54.3 sürümü mevcuttur..
      http://rapidshare.de/files/9771996/P...ll7.5.EXE.html

Sisteminde Power CodecPack den başka pack bulundurma..

sevgiler..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X