• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Istanbul bilişim hakkında dikkat!! Davası başladı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Istanbul bilişim hakkında dikkat!! Davası başladı

arkadaşlar selamlar yaklaşık 45 gün önce istanbul bilişim.com sitesinden ürün aldım tek çekim havale ücreti ile ödemesini yaptım.ancak ne ürün gönderildi ne telefonlara bakan var bu site hakkında bilgisi olan varmı acaba dolandırıcı bir site sanırım
    BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

danger35 Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar selamlar yaklaşık 45 gün önce istanbul bilişim.com sitesinden ürün aldım tek çekim havale ücreti ile ödemesini yaptım.ancak ne ürün gönderildi ne telefonlara bakan var bu site hakkında bilgisi olan varmı acaba dolandırıcı bir site sanırım
    yutup ta istanbul bilişim videolarını izle anlarsın dostum işin baya bi zor

Yorum yap

Son zamanlarda şikayetler arttı bu firma ile ilgili
      Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
      http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
      www.nextyazilim.com

Yorum yap

İstanbul Bilişim, ‘Efsane Cuma' ve virüs nedeniyle tedarik sıkıntısı çekince binlerce tüketiciyi mağdur etti. Para iadesi de yapılmayan mağdurlar, 22.879 şikayet kaydı bırakırken, firmayla ilgili soruşturma başlatıldı.

ÖZGÜL ÖZTÜRK

Online alışveriş sitesi İstanbul Bilişim, Efsane Cuma ve virüs nedeniyle yaşadığı tedarik sıkıntısını gerekçe göstererek, kendisinden ürün alan binlerce vatandaşı mağdur etti. Kasım 2019’da başlayan ve 6 aydır süren sıkıntı nedeniyle binlerce vatandaşın ürünü teslim edilmezken, siparişini iptal eden tüketicilere de aylardır para iadesi yapılmıyor. Hak aramak için Facebook’da ‘İstanbul Bilişim Mağdurları’ adıyla biri 1959 diğeri 850 üyeli 2 ayrı grup oluşturan mağdurlar, ayrıca CİMER ve Tüketici Hakem Heyetleri’nin de yolunu tuttu.

22 BİN 879 ŞİKAYET VAR

İstanbul Bilişim mağdurları ayrıca Şikayetvar’da 22 bin 879 şikayet kaydı oluşturdu. Şuana kadar bunların sadece yüzde 11’i çözüme kavuşmuş durumda. Mağdur sayısındaki artışla birlikte Ticaret Bakanlığı da firmayı sorgulaması için müfettişleri görevlendirdi. Yaşadıkları sıkıntıları AKŞAM’a anlatan mağdurlar, sipariş verdikleri ürünlerin vadedilen tarihlerde teslim edilmediği gibi, para iadesi taleplerine de bir türlü dönüş alamadıklarından yakınıyor. Bunlardan biri de Zonguldak Ereğli’den İbrahim Anduv.

‘DAHA UCUZ DİYE ALDIK’

28 Ocak’ta 2050 TL ödeyerek çamaşır makinesi sipariş ettiğini anlatan Anduv, “Diğer sitelere göre 400-500 TL daha ucuz diye tercih etmiştim. 20 Şubat’ta ürün elime geçmeyince, siparişimi iptal ettim. ‘Para iadesi 10 gün içerinde’ dediler ama 16 Mart’ta yatırıldı.â€

İstanbul Bilişim’le ilgili Şikayetvar’da kayıt sayısı 23 bine yaklaşırken, sadace % 11’i çözüldü.

İŞADAMI YAVUZ SATIN ALDI

2002’de kurulan İstanbul Bilişim’i aylık 6.5 milyon kişi ziyaret ediyor. 200 markanın 18 bin çeşit ürününü satan İstanbul Bilişim, bir dönem kayyum tarafından yönetilmiş, geçen yıl kasımda Diyarbakırlı işadamı Nurettin Yavuz tarafından satın alınmıştı.

MUHATAP BULMAKTA ZORLANIYORUZ

Mağdur olan tüketicilerin şikayetlerinden öne çıkanlar ise şöyle:
        Ankara’dan 56 yaşında Durbey Gümüşsoy: Bir telefon sipariş ettim, aylardır göndermediler. Arıyorum bir türlü ulaşamıyorum.

Cengiz Bilgiç: 31 Ocak’ta 2.187 TL ödeyerek annem için bir TV sipariş ettim. Firmayı 10 kez aradım, 8 Şubat’ta siparişi iptal ettirdim. Param hala yatırmadı.
        Adem Kozak: Kasım 2019’da TV sipariş ettim.Teslim edilmeyince iptal ettim. Param ancak aylar sonra yattı.

35 MİLYON TL’LİK SEVKİYAT AKSADI

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz İstanbul Bilişim CEO’su Önder Yeşiloba ise, tedarikle ilgili sıkıntıların kasım sonunda Efsane Cuma nedeniyle gelen talep yoğunluğuyla başladığını belirtti. Yeşiloba, şunları söyledi: “Efsane Cuma’dan 1 ay önce Almanya’ya 35 milyon TL’lik bir mal siparişi verdik. Ödemesini yaptığımız bu malları firma hiçbir haklı gerekçe göstermeden yollamadı. Bunu ocak sonunda Çin’de başlayan Çin tatili ve onu takip eden koronavirüs salgını izledi. Tüm bu sebeplerle tedariklerimiz sürekli aksadı. Ciromuzun yüzde 8’i kadar bir siparişi maalesef teslim edemedik. 1 para tahsil edip 2 ödemek zorunda kaldık. 3 milyon TL’lik zarar ettik. Tüketici elbette kendi açısından haklı. Mağduriyetleri gidermek için gece gündüz çalışıyoruz.â€

https://www.aksam.com.tr/ekonomi/cif.../haber-1065985
        Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

Depo

Next Yazılımları için
        www.nextyazilim.com

Yorum yap

Almanya'daki firma malı niye göndermemiş acaba? O da ayrı bir sorun. Bu durum aylardır varmış demek ki, ben yeni duydum.
          Mega 180 cm hareketli parabol anten, Sharp beyaz LNB. (30 batı - 105 doğu)
          DM 900 UHD 4K-Open ATV 6.4, DM 7080 HD, DM 8000 HD PVR

Yorum yap

Yurtdışı olduğu gibi yurtçi ürünlerdede sıkıntı varmış şikayetler çok o yüzden burdan internet üzerinden alışveriş yapmamak en dogrusu corona durumu bitene kadar.

Depo

Next Yazılımları için
            www.nextyazilim.com

Yorum yap

Ünlü alışveriş mağazasından *pes* dedirten dolandırıcılık! Binlerce kişi mağdur oldu...
              İnternet üzerinden sattığı ürünleri göndermeyen, ancak ödemesini alan İstanbul Bilişim binlerce kişiyi mağdur etti. Firma konkordato ilan etmesine rağmen hala internet üzerinden satışa devam ediyor. 2018 yılı öncesinde güvenilir bir şekilde alışveriş yapılabilen İstanbul Bilişim, Türk asıllı Alman yatırımcı Ediz Akın tarafından satın alındıktan sonra her geçen gün geriye gitmeye başladı.

Ünlü alışveriş mağazasından *pes* dedirten dolandırıcılık! Binlerce kişi mağdur oldu...
              Öncelikle ürün tedarikinde sıkıntı yaşayan İstanbul Bilişim, parasını aldığı ürünleri gönderememeye başladı. Bazı müşteriler ise aylar geçen sürecin ardından ürünlerini aldı. Ürün alamayan ancak paralarını kaptıran müşterilerin bazıları da, uzun süren sürecin ardından firmanın merkezine giderek paralarını almaya çalıştı.

HALA İNTERNET SİTESİ AKTİF

Ediz Akın*ın firmayı almasının ardından yaşanan süreçler sonunda firma geçtiğimiz hafta konkordato ilan etti. Binlerce kişiyi mağdur eden İstanbul Bilişim, hala internet sitesi üzerinden dolandırıcılık yapmaya devam ediyor. Binlerce kişinin parasını ödememesi rağmen firma, hesap numaralarını vererek para toplamaya da devam ediyor.

Milyonlarca lira parayı alıp, ürün göndermemesine rağmen firmanın hala satış yapması, akıllarda soru işareti bıraktı. İstanbul Bilişim*den hayali ürünlerin alışverişini yapan vatandaşlar, yetkililerden bu hususta denetimlerin daha sıkı olmasını istedi.

https://www.sabah.com.tr/ekonomi/202...si-magdur-oldu

Depo

Next Yazılımları için
              www.nextyazilim.com

Yorum yap

https://www.sabah.com.tr/gundem/2020...davasi-basladi

Depo

Next Yazılımları için
                www.nextyazilim.com

Yorum yap

Haberler Gündem Haberleri İstanbul Bilişim’in davası başladı

İstanbul Bilişim*in konkordato davasının ilk duruşması görüldü. Duruşmanın ardından açıklama yapan Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Nurettin Yavuz, bu firmaya 141 milyon 900 bin lira sermaye ekleyeceğini taahhüt etmesine rağmen vatandaşlardan milyonlarca lirayı topladı ve bir kuruş sermaye ilave etmediği gibi hepsini dolandırdı" dedi.

İstanbul Bilişim*in açtığı konkordato davasının ilk duruşması görüldü. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesindeki duruşmada alacaklı avukatları ile İstanbul Bilişim*in avukatı hazır bulundu.

Duruşmada söz alan davacı avukatı, toplam mağdur sayısının 15 bin 622 olduğunu belirterek, borçların ödenmek istendiğini belirtti. Davacı avukatının ardından söz alan alacaklı avukatları ise, konkordato talebinin reddedilmesini talep etti.

Mahkeme, geçici komiser heyetinden davacı şirketin şüpheli finansal işlemleri olup olmadığı, alacaklı sayısı ve davacının alacaklıları zarara uğratma amacı ile hareket edip etmediğine ilişkin 3 hafta içerisinde rapor alınmasına karar verdi.

Alacaklarının davaya katılma taleplerinin kabulüne karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

"ORTADA KÖTÜ NİYET VAR"
                  Duruşmanın ardından Çağlayan*daki İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklama yapan Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Geçtiğimiz yıl Kasım ayından beri *efsane Cuma* diye bilinen indirim dönemlerinden başlayarak bugüne kadar on binlerce insan bu internet sitesi satışı yapan firma tarafından mağdur edildi. Ortada kötü niyet var. Bilerek, isteyerek insanların parasını almak için onları havale göndermeye yönlendirdiler. Çünkü kredi kartı ile ödeme yapsalardı mutlaka bunların geri alınması mümkün olacaktı. Çünkü bankalar bu tür durumlarda müdahil oluyorlar" ifadelerini kullandı.

"BİR KURUŞ SERMAYE İLAVE ETMEDİĞİ GİBİ HEPSİNİ DOLANDIRDI"
                  Firmanın değişik ödeme sistemleri kullandığını belirten başkan Ağaoğlu, "Şirketi Kasım ayında devralan sahibi Nurettin Yavuz, bu firmaya 141 milyon 900 bin lira sermaye ekleyeceğini taahhüt etmesine rağmen vatandaşlardan milyonlarca lirayı topladı ve bir kuruş sermaye ilave etmediği gibi hepsini dolandırdı. Bu kişi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Ankara ağır ceza mahkemesine dava açılmıştır" dedi.

"İNSANLAR MAĞDUR OLMUŞLARDIR"
                  Kötü niyetin olduğunu söyleyen başkan Ağaoğlu, "Konkordato zırhının arkasına saklanıp, daha 5 yıl vatandaşları oyalayıp, burada şirketin içini boşaltmayı düşünmektedirler. Bu insanlar mağdur olmuşlardır. Şu anda konkordato izni verildiği takdirde bu firma satışa devam edecek ancak tüketici, kanundan kaynaklanan teslimden itibaren 14 günlük cayma hakkını kullandığında parasını iade etmezse tüketicinin yapabileceği hiçbir şey olmayacak. Elinde mahkeme kararı hükmünde hakem heyeti kararı da olan tüketiciler, şimdi olduğu gibi beklemeye geçecekler" diye belirtti.

"BAŞVURULAR UZMAN ORGANİZE SUÇLARDA YETİŞMİŞ BİR SAVCI EKİBİNE TESLİM EDİLMELİDİR"
                  Konkordato talebinin reddedilmesi gerektiğini ifade eden başkan Ağaoğlu, "Tüm Türkiye çapında, on binlerce dolandırılmış insanın değişik başsavcılıklardaki başvuruları mutlaka İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında, uzman organize suçlarda yetişmiş bir savcı ekibine teslim edilmelidir. Çünkü ülkenin çeşitli yerlerinde açılan soruşturmalar bazen hukuki itilaf zannediliyor. Oysa tek bir savcılık bünyesinde toplanırsa ki Çiftlik Bank da bu yapıldı. İş sür*atle neticeye gidecek, vatandaşları mağdur edenler hak ettikleri cezaya muhatap olacaklardır" şeklinde konuştu.

Depo

Next Yazılımları için
                  www.nextyazilim.com

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X