• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Machina 3D Hata Kodlarının Anlamları

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Machina 3D Hata Kodlarının Anlamları

MACHINA 3D Hata Kodları
    -----------------------
    Yazılım yüklerken çeşitli hatalar olabilir ve cihaz ön panelde hata kodları verir bu kodların bazıların anlamı şu şekildedir

ERROR C01
    Bilinmeyen hata

ERROR C02
    Yazılım dosyayı bozuk

ERROR C03
    Yazılım versiyonu bilinmiyor

ERROR 04
    Hafıza sorunu

ERROR 05
    Usb bellek yada hdd takılı değil

ERROR 06
    Usb bellek yada hdd içine yazılım yok

ERROR 07
    Eksik yükleme
    Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
    www.nextyazilim.com

Yazılım yüklerken yanlış giden birşey varsa cihaz yazılım yükleme moduna geçmez ve aşağıdaki hatalardan birini verir.

- Bilinmeyen hata

- Yazılım dosyası bozuk

- Yazılım versiyonu bilinmiyor.

- Hafıza sorunu.

- USB Bellek takılı değil.

- USB Bellek içerisinde yazılım dosyası yok.

- Eksik yükleme.

@Digium'a Teşekkürler.
    Eklenen Dosyalar
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr

Yorum yap

çözümlerinide yazsanız mesela şu hatayla karşılaşan şu yolu izlemeli diye zaten hata bir şekilde yapılır ve karşımıza bunlardan biri gelir ve bunuda forumda görmüştüm diyecek herkes
      Ama nasıl çözüme ulaşıcak bunu anlatırsanız daha faydalı olursunuz
      Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

ERROR C01
        Bilinmeyen hata

ERROR C02
        Yazılım dosyayı bozuk

ERROR C03
        Yazılım versiyonu bilinmiyor

ERROR 04
        Hafıza sorunu

ERROR 05
        Usb bellek yada hdd takılı değil yani takmamışsınız usb yada hddyi takacaksınız

ERROR 06
        Usb bellek yada hdd içine yazılım yok yazı yazılımı koymamışsınız içine

ERROR 07
        Eksik yükleme

Diğer hepsi içinde zaten yapacak birşey yok yazılım dosyasındaki hataları gösteriyor doğru dosyayı kullanacaksınız.
        Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
        http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
        www.nextyazilim.com

Yorum yap

bilgilendirme için teşekürler hocam
          Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

tesekkurler .. bilgi için...

Yorum yap

vod bölümünde filmleri oynatmıyor son yazılım 1.710 oynatılamıyor (10) yazıyor parantez içindeki (10) hata kodunun anlamı nedir yardımcı olabilek varmı

Yorum yap

kartal3734 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                vod bölümünde filmleri oynatmıyor son yazılım 1.710 oynatılamıyor (10) yazıyor parantez içindeki (10) hata kodunun anlamı nedir yardımcı olabilek varmı
                Arkadaşım öncelikle yazacağımı bir zahmet uygulayınız...M+ tuşuna basınız PORTAL yazan bölümü OK leyerek giriniz...Karşımıza pencere açıldıktan sonra o menüden çıkıp tekrar VOD bölümüne bir zahmet bakınız büyük ihtimal cihaz bu sefer girecektir. :byeeee:
                MACHİNA - 3-D
                8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
                PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
                TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Teşekkürler

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Arkadaşım öncelikle yazacağımı bir zahmet uygulayınız...M+ tuşuna basınız PORTAL yazan bölümü OK leyerek giriniz...Karşımıza pencere açıldıktan sonra o menüden çıkıp tekrar VOD bölümüne bir zahmet bakınız büyük ihtimal cihaz bu sefer girecektir. :byeeee:
                    ne yaptımsa olmadı internet ayarlarından olabilirmi youtube giriyor portalda hiç bir film açılmıyor üstte yazdığım gibi modemden şüpheleniyorum internet ayarlarını kablolu kullanıyorum modemin arayüzüne giremiyorum kafasına göre dns atıyor
                    031.003.252.079
                    031.003.252.071

bu şekilde yazıyor server dahi kilitleniyor statik ip vermek zorunda kalıyorum
                    008.008.008.008
                    008.008.004.004
                    bu şekilde servere bağlanıyor tüm uygulamalar ivod hariç çalışıyor acaba modemdenmi diye düşünüyorum modemin arayğüzüne girip verilen dns yi iptal edebiliyordum şu anda giremiyoırum kilitlendi yeni modem sipariş ettim sormak istediğim sorun modem kaynaklımı acaba

Yorum yap

ayrıca ivod bölümündeki tavşanlar açlıyor benim ilgilendiğim onlar değil filmler bunlar oynatılamıyor (10) hatası veriyor

Yorum yap

kartal3734 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        ne yaptımsa olmadı internet ayarlarından olabilirmi youtube giriyor portalda hiç bir film açılmıyor üstte yazdığım gibi modemden şüpheleniyorum internet ayarlarını kablolu kullanıyorum modemin arayüzüne giremiyorum kafasına göre dns atıyor
                        031.003.252.079
                        031.003.252.071

bu şekilde yazıyor server dahi kilitleniyor statik ip vermek zorunda kalıyorum
                        008.008.008.008
                        008.008.004.004
                        bu şekilde servere bağlanıyor tüm uygulamalar ivod hariç çalışıyor acaba modemdenmi diye düşünüyorum modemin arayğüzüne girip verilen dns yi iptal edebiliyordum şu anda giremiyoırum kilitlendi yeni modem sipariş ettim sormak istediğim sorun modem kaynaklımı acaba
                        Sayın arkadaşım sorununuz gayet basit cihazınızda eğer daha önce girili DNS varsa hemen silip normal olarak DHCP den bağımsız olarak DNS alınız...Ayrıca yine MODEM nizde daha önceden girili farklı bir DNS de varsa onuda silin yani MODEME RESET atın.
                        MACHİNA - 3-D
                        8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
                        TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

teşekkür ediyorum çok reset attım bir kaç gün sıkıntısız devam ediyor sonra birdenbire 031 ile başlayan dns atıyor sanki modem arayüzüne girip dns girilmiş gibi ama hep aynı dns yani anlayacağınız reset çözüm değil yeni modem sipariş ettim ZYXEL P-1302-t10b 300mbps 4 port inşallah sorun çıkartmaz

Yorum yap

Yazılım Yükledim cihaz booting te

değerli dostlar machine 3 dcihazıma 02,07 yazılımı attım cihaz active konuma gelmişyor yardım

Yorum yap

erolnet Nickli Üyeden Alıntı
                              değerli dostlar machine 3 dcihazıma 02,07 yazılımı attım cihaz active konuma gelmişyor yardım

Arkadaşlar yardım istediğiniz konularda daha açık ve net olarak yazmaya özen gösteriniz.!!!! Şimdi ben bu yazılanlardan şahsen ne için yardım istediğinizi anlamadım.Ama oysa daha açıklayıcı yazarsanız böylece zaman kazanmış olursunuz.!
                              ( ACTİVE OLMAYAN NEDİR.?)
                              MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X