• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

4K Tv Önerisi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 4K Tv Önerisi

Bu arada 4K uydu almaya çalışıyoruz ama Tv ler 4K değil artık onunda zamanı geldi diye düşünüyorum.
    4K HDR Tv almayı düşünüyorum ama Samsung ve sony arasında kaldım.Karar veremedim.
    Samsung'da paneller 10 bit sony de ise 8 bit.Biri tizen diğeri android.Samsung'a karar verirsem 49KS8500 düşünüyorum.Sony'de ise XD85 serisi.Sony'de aynı zamanda 3D var ama henüz karar veremedim.Curved veya düz olması içinde karar veremedim.Bazı araştırmalarım düz ekran avantajlı bazı yerlerde ise curved diyorlar.Samsung'da 3D üretmeyeceğine göre curved olabilir diye düşünüyorum.Sizlerinde bu konuda yardımlarınız ve yorumlarınızı bekliyorum.
    BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

sony bana biraz yavas geldi menüsü falan birde pasiv 3d den yanayim bende aktiv 3d var zevk vermiyor android olayina fazla takilma bence nvidia shield tavsiye ederim android icin ...
    samsungda cok yapma bir görüntüye sahip hic dogal deil renkler falan aslinda dahada karistirdim aklini..

Yorum yap

crazyturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Bu arada 4K uydu almaya çalışıyoruz ama Tv ler 4K değil artık onunda zamanı geldi diye düşünüyorum.
      4K HDR Tv almayı düşünüyorum ama Samsung ve sony arasında kaldım.Karar veremedim.
      Samsung'da paneller 10 bit sony de ise 8 bit.Biri tizen diğeri android.Samsung'a karar verirsem 49KS8500 düşünüyorum.Sony'de ise XD85 serisi.Sony'de aynı zamanda 3D var ama henüz karar veremedim.Curved veya düz olması içinde karar veremedim.Bazı araştırmalarım düz ekran avantajlı bazı yerlerde ise curved diyorlar.Samsung'da 3D üretmeyeceğine göre curved olabilir diye düşünüyorum.Sizlerinde bu konuda yardımlarınız ve yorumlarınızı bekliyorum.
      Öncelikle merhaba
      Seçenekler çok ama tercihlerde çok sanırım.Markadan önce özellikleri ve veri tablosudur.

Görüntüleme teknolojisinde yeni bir dönemi başlatan UHD ya da 4K olarak adlandırılan 3840 × 2160 çözünürlük değerine sahip televizyonlar hızla yaygınlaşıyor.
      Full HD yayın çözünürlüğünün 4 katı daha yüksek bir çözünürlük sunan UHD (4K) televizyon yayınları konusunda ilk adımı TRT attı. TRT 4K kanalı UHD (4K) çözünürlükte test yayınlarına Türksat üzerinden geçtiğimiz Şubat ayında başladı. Şu anda dünyada aralarında Türkiye'nin de bulunduğu sadece 4 ülkede UHD yayın yapılıyor. Türkiye dışında Güney Kore, Japonya ve İspanya'da UHD yayınlara başlandı.
      Son gelen verilere göre yeni televizyon satın alan tüketicilerin %80'i UHD 4K televizyonları tercih ediyor. Fiyatları makul seviyelere inen UHD 4K televizyon alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar var.
      Öncelikle UHD (4K) yayınları izleyebilmek için televizyonunuzun belli standartları karşılıyor olması gerekiyor. Genel olarak UHD cihaz ve yayın standartların belirlenmesi üzerine çalışan iki öncü kuruluş bulunuyor. Bunlar, Digital Europe ve Digital Video Broadcasting(DVB).
      60p değilse almayın!
      En üst standartları sağlayan bir UHD TV satın aldığınızda mevcut yayınları izlemekte hiç bir sorun yaşamazsınız. Satın alacağınız UHD TV paneli saniyede 60p'ye kadar olan resim sayısını işleyebiliyorsa daha düşük olan 24p/30p ve 50p gibi tüm yayınları izleyebilirsiniz. Ancak UHD TV'nizin alıcısı 30p'ye kadar olan resim sayısını işleyebiliyorsa 60p/50p olan yayınları izleyemezsiniz. Şu anda TRT 4K kanalı 50p değerinde yayın yapıyor ve televizyonunuz 50p resim işleyemiyorsa bu yayınları izlemeniz mümkün değil. İlerleyen dönemde UHD (4K) sinema kanallarının 60p olarak yayın yapması öngörülüyor. Siz de ileride UHD (4K) televizyon yayınlarını sorunsuz bir şekilde izlemek istiyorsanız mutlaka 60p değerinde resim işleyebilen bir UHD (4K) televizyon tercih edin.
      Piyasada satılan UHD (4K) televizyonların büyük çoğunluğunun 25/30p değerinde olduğu için mevcut yayınlar izlenemiyor.

önerilerimiz çok ama tercih ve seçenekler çok önemli tabikide

iyi forumlar arkadaşım

Yorum yap

Neden curved tv almalıyım derseniz

Televizyon teknolojisi geçmişin ağır hantal ve oldukça geniş bir alanı işgal eden yapısından , neredeyse kağıt inceliğine ve daha şık bir tasarımlarla bügünlere geldi.

HD,FulHD derken çözünürlük değerleri UlltraHD ‘ye kadar çıktı.Tabiki çözünürklük değerleri arttıkça ekrandaki tasarım ve yapısal değişimlerde peşinden geldi.Şu an için televizyon teknolojisinin geldiği nokta Curved TV,yani Kavisli TV’ler.

Peki Kavisli TV’leri diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir?
        Öncelikle Kavisli TV’lerin en önemli özelliği adındanda anlaşılacağı gibi,kavisli olması.Bu özelliği alması için,gerçekten çok ince camlar kullanılıyor.Bu ince camlar sayesinde bükülme yani kavis alma işi kolaylaşıyor.

Düz bir panelde görüntü sağa sola doğru yaslanıp,uzayıp genişleyebiliyordu.Veya köşe kısımlardaki görüntü kayıpları meydana gelebiliyordu.Kavisli ekranlarda sağ ve sol köşeler izleyiciye doğru kıvrıldığından köşelerdeki kayıpların azalmasına ve görüntünün tamamına daha hakim olmanıza yarıyor.Ayrıca yine görüntünün düz ekranlara karşı,aynı ebattada olsa daha doyurucu bir büyüklükte gözüktüğüde cabası.Hemen hatırlatalım bu şekilde bir deneyimi elde etmeniz için televizyonu,tavsiye edilen masafede izlemeniz gerekiyor.
        Samsung kendi sitesinde paylaştığı bilgide,aynı boyutta düz ekran bir televizyonla kavisli bir ekran televizyonu yanyana koyduğunuzda,kavisli ekran televizyonun düz ekran televizyona oranla daha büyük göründüğünü söylüyor.

Kavisl’i Televizyonların diğer sayabilecegimiz bir özelliği ise,görüntüye verdigi derinlik hissi.
        Örnegin ekranda bir insan ve arka fonda bir park var.Burada televizyon özel algoritmasını devreye sokarak öndeki insanı arka fondan ayırır ve insanı öne çıkararak arka planda derinlik oluşturur.Bir nevi 3 boyutlu gibi düşünün.Tam olarak aynı şeyden bahsetmiyoruz tabi ama seyir zevkini daha da arttırdı kesin.

Kavis’li panenlerin artması ve UltraHD teknolojisiyle beraber yaygınlaşmasıyla,evlerimize daha çok giriş yapacağı kesin.Hatta şimdiden 8K testlerine geçen ülkeler var.Curved televizyonlarla beraber,tek ekranda iki kişi farkı görüntü izleme yani MultiScreen,21.9 ebatta oranlara,internet alt yapısıyla donatılmış,adeta bilgisayar gibi kullanılan televizyonlara ve gitgide daha da büyüyen,farklı şekil alan ekranlara bakmaya devam edicez.

Yorum yap

4K TV alırken nelere dikkat edilmeli?
          4K TV Nedir?
          Eğer satın aldığınız televizyonun, doğal çözünürlüğü 3840 x 2160 piksel ise aldığınız televizyon 4K çözünürlüğünü destekleyen bir televizyondur.

4K yayınları izlemeniz için, satın aldığınız televizyonun içerisindeki dahili uydu alıcının da 2160p 50i özelliğinde olması gerekiyor. Eğer 50i değil de 30i seviyesinde bir dahili uydu alıcıya sahipse televizyonunuz, mesela TRT 4K yayınları gibi pek çok 4K yayını izleyemiyorsunuz.

Piyasadaki bazı televizyonların da 4K adı altında, daha düşük çözünürlüklere sahip olduğu da biliniyor. O yüzden doğal çözünürlüğe ve uydu alıcısına dikkat etmeniz gerekiyor.

Curved yani kavisli televizyonlar
          Kavisli televizyonlar da belli bir süredir hayatımızdalar. Artık küçük büyük farketmeden, monitörlerden dev televizyonlara kadar pek çok ekran ölçüsünde kavisli ekranları görebiliyoruz.

Kavisli ekranlar, insandaki derinlik algısını daha da geliştirirken, görüş açısını ideal pozisyonda tutmamızı sağlıyor.

Televizyonda HDR teknolojisi nedir?
          Kameralarda gördüğümüz HDR teknolojisi, artık televizyonlarda da karşımızda. Görüntüyü koyu, orta ve açık kontrast değerlerinde değerlendirip ve birleştiren HDR teknolojisi, iyi bir panel ile beraber gelişmiş görüntüler bizlere sunuyor.

Özellikle HDR 1000 gibi özellikler oldukça önemli. HDR 1000 ile, televizyonun 1000 nit parlaklığında panele sahip olduğunu anlıyoruz.

Yorum yap

arkadaşlar vestel 40 inç 9300 4k televizyononu almayı düşünüyorum. Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X