• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Machina 3D 4.476 Yazılımı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Zaten yeşil tuşa basınca yeni tp ekle diyormu evet.Buraya kadar tamam şimdi yeşil tuşa bastık karşımıza ne çıktı rakam yazdığımız yerlerde ne var peki.Tüm değerler üstte,altta tüm değerle de ne var 0000,0000 bu rakamlara biz ne yazıyoruz buralara yeni çıkan bir tp frekansı giriyoruz.Peki bu Üstte,Alltta 0000,0000 bu değerler nasıl oluyorda yeni çıkan bir tp eklenince eski tp yi siliyor ben orasını anlamadım eski olan bir tp üzerine yenisi ekleme yapılmıyorki.0000,0000 bu değerlere yeni çıkan bir frekans eklemsi yapılıyor.Bide İngilizce yazılar çok kötü olmuş başkada bir değişiklik olmamış.Görüntü yine iyi sanki kanal geçişleri biraz iyi.Fazla değil biraz iyi,geldi bana.Bide uydu ekleme olsaydı daha iyi olacaktı neyse artık bir dahaki bahara kaldı bizim asıl işler.

Yorum yap

Digium Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Bende öyle bir şey olmadı, fabrika ayarlarına dönüp, kanal yedeğini atmadan yeniden dener misiniz? Eski yedeğiniz buna neden olabilir.
      Sn:digium kardeşim az önce cihaza yazılımı tekrar attım bendeki sıkıntı YEDEK olarak KAYDEDİP ATTIĞIM kanal listesinden kaynaklı imiş...Yalnız ben aşağıya 2adet resim koyuyorum sizinde göreceğiniz üzere ilk resim 4.42 yazılımına ait olup TP DÜZENLEME menüsünde DÜZENLE seçeneği varken 4.76 yazılımında görüldüğü üzere bu seçenek ortadan kalkmış ve geriye sadece new TP ve Sil olarak işlevler kalmıştır...Tüm bunları DOKTOR üstadımıza iletirseniz sevinirim.Olması gereken DÜZENLE menüsününde işlev kazanıp boş bir Tp nin değerini DEĞİŞTİREBİLMELİDİR...Yoksa bu hali ile sadece 2 işlev AKTİF durumdadır.Ayrıca görüleceği üzere o yazılar İNGİLİZCEYE dönmüştür...Selamlar sevgiler işlerinizde başarılar dilerim.

MACHİNA - 3-D
      8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
      PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
      TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

can_211 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Zaten yeşil tuşa basınca yeni tp ekle diyormu evet.Buraya kadar tamam şimdi yeşil tuşa bastık karşımıza ne çıktı rakam yazdığımız yerlerde ne var peki.Tüm değerler üstte,altta tüm değerle de ne var 0000,0000 bu rakamlara biz ne yazıyoruz buralara yeni çıkan bir tp frekansı giriyoruz.Peki bu Üstte,Alltta 0000,0000 bu değerler nasıl oluyorda yeni çıkan bir tp eklenince eski tp yi siliyor ben orasını anlamadım eski olan bir tp üzerine yenisi ekleme yapılmıyorki.0000,0000 bu değerlere yeni çıkan bir frekans eklemsi yapılıyor.Bide İngilizce yazılar çok kötü olmuş başkada bir değişiklik olmamış.Görüntü yine iyi sanki kanal geçişleri biraz iyi.Fazla değil biraz iyi,geldi bana.Bide uydu ekleme olsaydı daha iyi olacaktı neyse artık bir dahaki bahara kaldı bizim asıl işler.

Sn:Kardeşim bir ÜST MESAJIMI okuyun ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaksınız.!!!! Çok şükür TP değeri girmesinide UYDU işlerinide iyi bilirim merak etmeyin...RESİMLERE çok ama çok iyi bakın.!!!! DÜZENLE ile SAVE arasındaki FARK sizce ne demektir.Bakınız o menüde 3 işlev ayrı ayrı yer almalıdır DÜZENLE dediğinizde değiştirmek isenilen tp değerleri önümüze gelir bizde istediğimiz gibi değiştirip HAFIZAYA alırız, öyle değilmi.! NEW Tp denince zaten anlamı bellidir yeni Tp dir geriye sil kalıyor oda bellidir.ÖZELLİKLE 2 ci resme DİKKATLE bakın.!!! SAVE yani kaydet demek benmi yanlış biliyorum yoksa o tuş yanlış bir işlevmi görüyor. Amacımız bazı sıkıntıları tespit etmek ilk elden gidermeye çalışmaktır.Sonuçta el elden üstündür.
        MACHİNA - 3-D
        8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
        TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Yok hocam estafürullah size bir diyeceğimiz yoktur Lütfen yanlış anlamayın.Sadece dediğiniz olay bende olmadı.Yeni tp ekleyince eski tp vede o tp deki kanallar bende silinmde akşam.Hatta ben akşam sahura kadar 70,80 adet yeni tp el ile girdim internetten çıktı aldım uyduların Eutelsat 5 w.Eutelsat 8W batı vede Eutelsat 12w uydularına ait tp ler girdim hiç bi kanalım gitmedi zaten çoğusuda değiştiği için el ile girdim Normal aramada yeni tp ler gelmiyor bazen.Kör tarama yapanda ise en yakın uydulardaki ne var ne yok tüm tp ler çıkıyor bu da cihazda fazladan yük vede başka uydulara ait kanalları silmede zaman kaybettiriyor.o yüzde el ile girmek zorunda kaldım hocam lütfen yanlış anlamayın.Ama yeni yazılımda dediğiniz gibi DÜZENLE Tuşunu iptal etmişler o da olması lazım.Bir de Türkçe olsa daha iyi olacak.

Yorum yap

düzenle tuşuna gerek yok çünkü hangi transponder üzerinden tp düzeni bölümüne girersek ister o tp yi sileriz ister değiştirip kayıt ederiz isterse yeni tp ekleriz

Yorum yap

can_211 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Yok hocam estafürullah size bir diyeceğimiz yoktur Lütfen yanlış anlamayın.Sadece dediğiniz olay bende olmadı.Yeni tp ekleyince eski tp vede o tp deki kanallar bende silinmde akşam.Hatta ben akşam sahura kadar 70,80 adet yeni tp el ile girdim internetten çıktı aldım uyduların Eutelsat 5 w.Eutelsat 8W batı vede Eutelsat 12w uydularına ait tp ler girdim hiç bi kanalım gitmedi zaten çoğusuda değiştiği için el ile girdim Normal aramada yeni tp ler gelmiyor bazen.Kör tarama yapanda ise en yakın uydulardaki ne var ne yok tüm tp ler çıkıyor bu da cihazda fazladan yük vede başka uydulara ait kanalları silmede zaman kaybettiriyor.o yüzde el ile girmek zorunda kaldım hocam lütfen yanlış anlamayın.Ama yeni yazılımda dediğiniz gibi DÜZENLE Tuşunu iptal etmişler o da olması lazım.Bir de Türkçe olsa daha iyi olacak.
              Sevgili kardeşim özellikle belirtmek isterimki yanlış anladığım yok benimde...Amacımız bu cihazı 1 NUMARA yapmaktır, hep beraber bir şeyler üretelim yazalım çizelim ve bu cihaz için gerekli olan tüm bilgileri DOKTOR üstada bildirelimki oda YAZILIM lara ona göre entegre ettirsin.O SIKINTI dediğim gibi benim kullanmakta olduğum KANAL listesinden kaynaklı imiş olabilir.
              En azından şu anlaşılmaya başladı ilerleyen yazılımlarda sanırım ALT YAPI baya bir değişmeye başladı ve bizlerin kullanmakta oldukları YEDEK LİSTELER menüye eklenen bazı şeyleri anlamada SIKINTI yaratıyor.Yani buda demektirki sık sık olmasada ara sıra cihaza yeniden düzenleme yapıp ona göre YEDEK almak olacak...Bana göre bu cihazda ilk yazılıma eklenmesi gereken bazı EKSİKLİKLER vardır... ( Bunlar benim fikirlerimdir )

1:İlk önce şu yanlışlıkla kaldırılan TP düzen menüsünün yerine getirilip TÜRKÇE karateri ile yeniden çalışır duruma gelmesidir.

2:FAVORİ bölümüne eskiden İSİMLENDİRME yaparken şimdi maalesef yapamıyoruz size bir örnek vereyim benim BELGESELLER şimdi hangi bölümde biliyormusunuz DİZİ yazan yerde çıkıyorlar...

3:Cihaza UYDU kaydederken sonradan isimlerini yazabiliyoruz yada isim değiştirebiliyoruz ama DERECE olan bölümüne maalesef ulaşamıyoruz.Bu bölümde ilk yazılımda ele alınmalıdır bence.

NOT:Bu yazdıklarım beni bağlar herkesin FİKRİ ve ÖNCELİĞİ farklı olabilir ama şunu hiç bir zaman UNUTMAYALIM bir uydu cihazı öncelikle İŞLEVLERİNİ yerine getirmelidir.Sonrasında EKLENENLER ise zaten TEREYAĞLI EKMEK KADAYIFI olur.
              MACHİNA - 3-D

Yorum yap

aleksandır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                düzenle tuşuna gerek yok çünkü hangi transponder üzerinden tp düzeni bölümüne girersek ister o tp yi sileriz ister değiştirip kayıt ederiz isterse yeni tp ekleriz
                Nasıl gerek yok Sn Arkadaşım Allah aşkına piyasada 40 Tl ye satılan bile cihazda varken bu cihazdamı olmayacak böyle garip bir şey olurmu zaten cihazda mevcut iken çıkarılıyor bırakın LÜTFEN...Bu cihaz ALALEDE bir cihaz değildir önceki cihazlarla kimse karıştırmasın...Bu cihaz KUSURSUZ olsun demiyoruz SIFIRA yakın HATA payı ile çalışmalıdır...
                MACHİNA - 3-D

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Nasıl gerek yok Sn Arkadaşım Allah aşkına piyasada 40 Tl ye satılan bile cihazda varken bu cihazdamı olmayacak böyle garip bir şey olurmu zaten cihazda mevcut iken çıkarılıyor bırakın Allah aşkına.Bu cihaz ALALAEDE bir cihaz değildir önceki cihazlarla kimse karıştırmasın...Bu cihaz KUSURSUZ olsun demiyoruz SIFIRA yakın HATA payı ile çalışmalıdır...
                  tp düzenleme yapılabiliyor zaten hangi tp yi düzeltmek istiyorsunuz mesela 11054 H 30000 bu transponder seçili iken tp düzeni bölümüne giriyoruz ve 11054 H 30000 frekansı karşımızda mesela değerleri 11050 H 30000 yapıp kayıt ediyoruz ve işlem bitiyor yani 2000 serisi cihazlar gibi olmuş

Yorum yap

tp düzenleme yapılabiliyor zaten hangi tp yi düzeltmek istiyorsunuz mesela 11054 H 30000 bu transponder seçili iken tp düzeni bölümüne giriyoruz ve 11054 H 30000 frekansı karşımızda mesela değerleri 11050 H 30000 yapıp kayıt ediyoruz ve işlem bitiyor yani 2000 serisi cihazlar gibi olmuş
                    Ben size kulağınızı düz tutmaktan bahsediyorum siz bana elinizi kulağınızın arkasından çevirip tutmaktan bahsediyoersunuz..Söylermisiniz LÜTFEN cihazda şimdiye kadar duran DÜZENLE menüsü neden çıkarıldı...Şimdiye kadar gerek görüldüde bundan sonramı gerek görülmedi...Bakınız bir çok kişi bu yazdıklarınızı anlayamaz kendinizden pay biçmeyin.TÜM Cihazlarda olay aynen yazdığım gibidir KULLANICI olan DÜZENLE menüsünü adı üstünde olduğu için KULLANMAK İSTER...Tekrar ediyorum bu CİHAZ alalade bir cihaz değildir...UYDU çalışma prensibi tamamen diğer cihazlarla AYNI olmalıdır....DÜZENLE dediğinizde yayını biten TP ye direk girersiniz cihazın hafızasına ek bir külfet getirmeden yeni değeri yazıp olayı nihayete erdirirsiniz.Olay budur benim için bir UYDUCU olarak bilmem anlatabildimmi, Ben müşterime olayı önce böyle olacak diyeceğim sonra ilerleyen zamanda aa böyle oldu diyeceğim..Böyle MANTIK olurmu hiç siz hangi UYDU ALICISININ bu MENÜLERİNDE bu değişiklik yapıldığını gördünüz şimdiye kadar bir zahmet yazıverin bilgilerimizi tazeliyelim.Ayrıca yazılar İNGİLİZCE olmuş düzeltilmeli diyorum siz bu konuda TEK KELİME bile etmeden sizce DOĞRU olan bir şeyi anlatmaya çalışıyorsunuz...İyi o zaman insanlara anlatın bakalım SAVE ne demekmiş anlatabilicekmisiniz.

İYİYE DEĞİL EN İYİYE SAHİP OLMAK İÇİN MACHİNA 3-D

İşte benim SLOGANIM....Gördüğüm şeyleri aynen yazarım bilirimki bir UYDU CİHAZI öncelikle UYDU konusunda İŞLEVLERİNİ yerine GETİRMELİDİR.
                    MACHİNA - 3-D

Yorum yap

yapmayın hocam save ne demek herkesin bildiğini sanıyorum benimde ingilizce bilgim yok fakat bu teknoloji çağında bilmediğimiz yabancı kelime kalmadı en basiti deneme yanılma ile çözülür kelimenin anlamı ancak türkçe olması daha iyi olur tabi
                      diğer konuya gelince yeni çıkan uydu cihazlarında yazılım ile beraber menünün değiştiğini çok gördüm 8000 serisi 2000 serisi cihazlardan bahsedebiliriz mesela ve şuan machina 3d kullanıyorum ilk çıktığı günden beri değişimi gelişimi hep beraber görüyoruz eksikleri söylemek doğru ve bizi dikkate alan üstatlar var sizde gördüğüm kadarı ile herkese ulaşmak ve yardımcı olmak istiyorsunuz bence cihazın tp düzenleme gibi bir eksiği yok belki sizin istediğiniz gibi değil ancak aynı 2000 serisi gibi kullanıcılar 2000 serisi cihazları çok sevmişlerdi bu yüzden bazı özelikleri ona yakın yapıyorlar anladığım kadarı ile

Yorum yap

İşte benim SLOGANIM....Gördüğüm şeyleri aynen yazarım bilirimki bir UYDU CİHAZI öncelikle UYDU konusunda İŞLEVLERİNİ yerine GETİRMELİDİR.[/QUOTE]

Evet bende bu işlerle uğraşmış uğraşalı bu ve bu gibi cihazlar en öncelikli kendi Asli görevlerini yerine getirmelidir.Görüntü kalitesi.Uydu ekleme silme.Kanal geçişlerini hızlı yapması.Her türlü işlemi kumanda ile yapması.Bazı o saçma çuvalla para verip aldıkları uydu alıcılarını nerdeyse evde pc ve net olmadan kanal değiştirmeyecek derecede ileri giden saçma cihazlar var onlara ne demeli ben anlamıyorum zaten.Neyse çok şükür bu bizim cihaz onlardan değil.Bizim cihazımızda neyseki her geçen gün iyiye gidiyor

Yorum yap

yapmayın hocam save ne demek herkesin bildiğini sanıyorum benimde ingilizce bilgim yok fakat bu teknoloji çağında bilmediğimiz yabancı kelime kalmadı en basiti deneme yanılma ile çözülür kelimenin anlamı ancak türkçe olması daha iyi olur tabi
                          diğer konuya gelince yeni çıkan uydu cihazlarında yazılım ile beraber menünün değiştiğini çok gördüm 8000 serisi 2000 serisi cihazlardan bahsedebiliriz mesela ve şuan machina 3d kullanıyorum ilk çıktığı günden beri değişimi gelişimi hep beraber görüyoruz eksikleri söylemek doğru ve bizi dikkate alan üstatlar var sizde gördüğüm kadarı ile herkese ulaşmak ve yardımcı olmak istiyorsunuz bence cihazın tp düzenleme gibi bir eksiği yok belki sizin istediğiniz gibi değil ancak aynı 2000 serisi gibi kullanıcılar 2000 serisi cihazları çok sevmişlerdi bu yüzden bazı özelikleri ona yakın yapıyorlar anladığım kadarı ile
                          Sayın kardeşim şimdi sana desemki daha geçen gün bir müşterim beni aradı yeni bir cihaz çıkmış her şeyi kırıyormuş hatta bilmemne uydusunda p.... da varmış.Gel şu işi yap yani çanakları ayarla bana inanırmısın acaba.? Ya hala TV lerde bangır bangır bu cihazları satıp İNSANLARIMIZI kandırıyorlar..ÜLKEMİN insanı daha neyin ne olduğunu bilmiyor SAVE nin ne anlama geldiğini bilsinler.. Üstünkörü her şeye dalıyorlar sonuç her yer UYDU CİHAZI ÇÖPLÜĞÜ ..Neyse sevgiyle kal kardeşim...
                          MACHİNA - 3-D

Yorum yap

hocam beni yanlış anlama polemik yaratmak istemiyorum sadece durum tespiti için yazdım hayırlı Ramazanlar dilerim

Yorum yap

hocam beni yanlış anlama polemik yaratmak istemiyorum sadece durum tespiti için yazdım hayırlı Ramazanlar dilerim
                              Estafurullah kardeşim o ne demek hepimiz elimizdeki cihazın EN İYİSİ olması için UĞRAŞIYORUZ...Sevgiyle kalınız sizede Hayırlı Ramazanlar dilerim.
                              MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Timeshift Özelliği neden aktif olmuyor
                                şimdite kadar hiç lazım olmasmıştı bir kere kullanıyım dedim ama aktik olmadı
                                daha önce konu işlenmiştir belki ama baktım göremedim

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X