• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Bursaspor 1-1 Galatasaray

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Bursaspor 1-1 Galatasaray

Diş geçiremediler!

29 Nisan 2016 21:58

Spor Toto Süper Lig'in 31. haftasında Galatasaray, deplasmanda geriye düştüğü maçta Bursaspor ile 1-1 berabere kaldı. Sezona Galatasaray'da başlayan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun çalıştırdığı Bursaspor, 35'te Sivok ile öne geçti. Sarı-kırmızılıların sayısı 50'de Olcan Adın'dan geldi. Galatasaray'ın ligde deplasmanda kazanamama serisi 12 maça çıktı.
    Hamza Hamzaoğlu, sezona başlarken Galatasaray Teknik Direktörü'ydü. Şimdiki takımı Bursaspor karşısında alınan Süper Kupa zaferiyle kupaları üçleyerek yerini sağlamlaştırmış görünüyordu. Ancak işler beklediği gibi gitmedi. Birkaç ay sonrasında Bursaspor'un başındaydı. Bu maç öncesinde işlerin iki takım açısından da iyi gittiğini söylemek doğru olmaz. Bursaspor art arda yenilgilerle Avrupa şansını sadece matematiğe bırakmıştı. Galatasaray ise Avrupa cezasını çekebilme adına çaba içindeydi. Kupada finale yaklaşmışlar ama ligde geçen haftaki Kasımpaşa galibiyeti sayesinde biraz olsun ilk 5 şansını sürdürür hale gelmişti.
    7'nci dakikada Olcan'ın Bursaspor savunmasının arkasına gönderdiği topu Yasin kovaladı. Kalesinden çıkan Harun'u geçen Yasin fazlaca çapraza gidince boş kaleye vuruşu dışarı gitti. 15'te bu kez Selçuk, Bursaspor savunmasının arkasına topu aktardı. Sağdan ceza alanına giren Sabri'nin vuruşunda Harun başarılıydı.
    Yavaş yavaş oyun üstünlüğünü almaya başlayan Bursaspor, 21'de Stoch'un az farkla dışarı giden şutuyla heyecanlandı. 30'da akan oyunda kendisini ters kanatta bulan Aziz'in sağdan ortasında altı pasta genç Kubilay, topu üstten dışarı gönderdi. 31'de önce Sivok'un geri pasında Harun uzaklaştırmakta zorlandı ardından diğer kalede Denayer'in geri pasında Muslera, topu son anda kornere çeldi.
    35'te Batalla sağdan sıfıra indi. Ortasını Sivok klas bir kafayla tamamladı: 1-0. 41'de Necid'in pasında Stoch, kaleciyle karşı karşıya kaldı. Vuruşu dışarı gitti. İlk devre 1-0 sonuçlandı.
    İkinci yarıya golle başladı Galatasaray. 50'de kazanılan duran topta Podolski'nin kafayla indirdiği top, savunmaya çarpıp karambol yarattı. Altı pasta dokunan Olcan oldu: 1-1.
    52'de Stoch'un pasında Batalla sağda boş kaldı. Sert vuruşunu Muslera çıkardı. 62'de Deniz'in yakın mesafeden kafası dışarı gitti. 79'da Galatasaray kontratak yakaladı. Soldan Yasin geldi. Sağdan gelenlere topu vermeyip kendisi şansını denedi. Ama dışarı gönderdi. 83'te Selçuk sağdan ortaladı. Uzak direkte Yasin yakın mesafeden dışarı attı. 85'te Podolski'nin şutunu kaleci çıkardı.
    Hamza Hamzaoğlu derbisi berabere sonuçlandı. Aslında iki takım da galibiyeti kaçırdığını söyleyebilir. Sonuçta ikisini de tatmin edecek bir skor çıkmadı. Belli ki Galatasaray artık kupayla Avrupa yoluna asılacak.
    BURSASPOR-GALATASARAY: 1-1
    STAT:
    Bursa Arena
    HAKEMLER: Fırat Aydınus, Bülent Gökçü, Yusuf Bozdoğan
    BURSASPOR: Harun - Hosogai, Şamil, Sivok, Aziz - Jem (83 Furkan), Faty - Stoch, Batalla, Necid (59 Deniz)- Kubilay (74 Mert)
    GALATASARAY: Muslera - Sabri, Denayer, Hakan, Carole - Selçuk, Emre Çolak - Yasin, Podolski, Olcan - Umut (72 Volkan) (85 Tarık)
    SARI KARTLAR: Podolski, Olcan
    GOLLER: Sivok (35); Olcan (50)

ntvspor.net

TÜM KONULARIM ALINTIDIR YALNIZCA TANITIM VE BİLGİ AMAÇLIDIR...
    ----------------------------------

Redline Ts-7500 HD / Next 2000 HD Minix Internet Machina

"Tepkim normal çünkü kazanmak istiyorum"

Galatasaraylı Lukas Podolski, 1-1 biten Bursaspor maçında Yasin'e gösterdiği girdiği diyaloğu anlatırken, "Tepkim normal çünkü kazanmak istiyorum" dedi. Alman oyuncu pozisyonla ilgili Yasin'le konuştuğunu kaydederken, "Bu konu bizim için kapandı" açıklamalarını yaptı.

"1-1'lik sonuç bizim için çok kötü bir sonuç" diyen Lukas Podolski, "Biz burada kazanmak istiyorduk; ama kazanamadık. Maçta da kazanmak için bir sürü fırsat bulduk. Ama maç bittiğinde skor da 1-1'se bunların hiçbirinin bir anlamı yok." ifadelerini kullandı.

Bursaspor maçında Galaltasaray'ın önceki karşılaşmalara nazaran daha fazla pozisyon ürettiğinin hatırlatılması ve gelişimi değerlendirmesi istenen Podolski, "Son haftalarda daha fazla pozisyona giriyoruz. Son maçlarda daha fazla değerlendirebiliyorduk; ama bugün maalesef şanssızdık. En sonunda baktığımızda 2 puan kaybettik. Bu da lig için karar verici kayıplar olabilir" analizini yaptı.

"TEPKİM NORMAL ÇÜNKÜ KAZANMAK İSTİYORUM"
    Yasin'le maç içerisinde yaşadığı tartışmayla ilgili de konuşan Alman oyuncu, "Kesinlikle bununla ilgili sıkıntı yok. Maçın içerisinde duygusal anlar oluyor. Bazı duygular yaşıyoruz. Bu aynı şekilde bir faul pozisyonu olduğunda rakip oyuncuyla veya hakemle de tartışma yaşanabiliyor. Takım arkadaşımızla da bu tür tartışmalara girebiliyoruz. Bunlar maçın içerisindeki duygu patlamasıyla olan şeyler. Bunla ilgili tartışılacak bir şey değil ve soyunma odasında da Yasin'le konuştum ve bu konu bizim için kapandı. Son 5 maçtır gol atıyorum, pozisyon buluyorum, tepkim normal, çünkü kazanmak istiyorum. Futbol duygular ile oynanan bir oyun ve sahada her zaman en iyisini vermeye çalışıyorum" açıklamalarını yaptı.

ntvspor.net

Yorum yap

"Galatasaray ile iftihar edecekler"

29 Nisan 2016 17:35

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, NTV Spor'dan Evren Göz'ün sorularını yanıtlarken camiaya umutlu mesajlar verdi.

Avrupa kupalarına katılmamalarına ihtimal vermediğini söyleyen Özbek, "Oyuncular, Galatasaray'ın neye ihtiyacı olduğunu gayet iyi biliyorlar" dedi. Yeni teknik direktör konusunda ser verip sır vermeyen Özbek, "İş bittikten sonra kesin açıklamayı yapacağım" diye konuştu. Galatasaray'ın EuroCup şampiyonluğu sonrası taraftarın istifa davetlerinin nedenini bilmediğini kaydeden Özbek," Taraftar ve camia şundan emin olsun, onlar da Galatasaray ile iftihar edecekler." ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın Avrupa Kupalarına katılamama ihtimalini "Böyle bir ihtimali hiç düşünmüyorum" diye yanıtlayan Dursun Özbek, "Takıma güveniyorum. Onlar Galatasaray'ın şu anda neye ihtiyacı olduğunu gayet iyi biliyorlar." dedi.

Teknik direktör arayışları konusunda ser verip sır vermeyen Özbek, "Şu manada çalışmalarımız son derece ciddi bir şekilde devam ediyor. Sonuçlanmadan açıklama yapmak istemiyorum. Bir kaç gün daha beklemek gerekiyor." ifadelerini kullandı.

"Teknik direktör Alman ekolünden mi gelecek?" sorusu üzerine ise Özbek, "Hiçbir şekilde açıklama yapmak istemiyorum. Bu Galatasaray'ın menfaatlerine zarar verir. Anlaşma yapıldıktan sonra açıklama yapacağım." yanıtını verdi.

Sportif AŞ'deki yeni yapılanma konusunda ise Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, "Futbolda bu sene çok başarılı olamadık. Bu başarıyı getirmek üzere futbolun patronu Sportif A.Ş için kendi içimizde de görüşmeler yapıyoruz. Bize katkı verecek kişilerle görüşmelerimiz devam ediyor. Galatasaray'a fayda verecek insanlarla görüşüyoruz. Onları da bünyemize alacağız" demekle yenitndi.

"SPORTİF AŞ'YLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAKINDA..."
      Deneyimli isimler mi Sportif A.Ş'nin yönetimine gelecek sorusu üzerine ise Özbek, "Fazla detayı sorma. Camia şundan emin olsun, önümüzdeki sezon Galatasaray çok farklı bir şekilde sahaya çıkacak. Son derece iyi hazırlanıyoruz. Kısa zamanda görüşmeler bittikten sonra açıklamaya yapacağım. Çarşamba günkü basketboldaki şampiyonluğumuz bütün camiayı etkiliyor. Futbolcuları da etkilemiş durumda. Bu rüzgarlar arzuladığımız yere geleceğimize inanıyorum." yanıtını verdi.

"GALATASARAY İLE İFTİHAR EDECEKLER"
      Galatasaray taraftarının Abdi İpekçi'de EuroCup şampiyonluğunun kazanılmasından hemen sonraki "yönetim istifa" şeklindeki tezahüratları da sorulan Dursun Özbek umutlu mesajlar verdi ve şu ifadeleri kullandı, "Taraftar benim taraftarım. Galatasaray'ın taraftarı. Onların söylemlerini saygıyla karşılıyoruz; ama bir Avrupa kupası zaferinden sonra bunu niye söylediklerini anlamış değilim. Taraftarla hiçbir zaman tenakuza düşmem. Onlar başımızın tacı. Galatasaray varsa onlarla beraber var. Onlar da belki bizim performansımızı yükseltmemizi bekliyor. Biz de yükselterek onların istediği Galatasaray'ı vermekle yükülmüyüz. Bu yükümlülüğü biliyorum bunu da hissediyorum. Biraz sabırlı olsunlar. Onlar da Galatasaray'la iftihar edecekler. Bunu da hissediyorum."

ntvspor.net

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X