• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

9000ci de seste çınlama-kesilme problemi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 9000ci de seste çınlama-kesilme problemi

arkadaslar 9000ci kullanıcısıyım.
    en son tps auto yazılımı var, ve günde belki 7-8 kez izlerken çınlamaya başlıyor alet, ve arkadan aç kapa yapmadan düzelmiyor. sebebi nedir ? bilen varmı, yada karşılaşan varmı arkadaslar?
    ustalar da yardımcı olurlarsa bu konuda sevinirim. sık karşılaşılan bi problem mi, yoksa ilk kez bende mi ??

acil lütfen. teşekkürler

tunjay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 9000ci kullanıcısıyım.
    en son tps auto yazılımı var, ve günde belki 7-8 kez izlerken çınlamaya başlıyor alet, ve arkadan aç kapa yapmadan düzelmiyor. sebebi nedir ? bilen varmı, yada karşılaşan varmı arkadaslar?
    ustalar da yardımcı olurlarsa bu konuda sevinirim. sık karşılaşılan bi problem mi, yoksa ilk kez bende mi ??
    acil lütfen. teşekkürler
    sevgili arkadaşım nasıl bir çınlama oluyor ilk defa forumda böyle bir sorundan bahsediliyor biraz açarmısın konuyu:mzk: :mzk: :mzk:
    Bu Günü Düşünürüm,Dün Geçti,Yarın varmı? Gençligime'de Güvenmem,Ölen Hep İhtiyarmı?

TAKO 2000 DEN FORUM DOSTLARINA SEVGİLER

Yorum yap

şimdi normal izlerken, şifreli veya şifresiz kanal fark etmiyor. mesela en son pazar gecesi show tv izlerken 5 kere yaptı. kumandayı filan ellemiyoruz. kanal deiştirme yok. zapp yok. zaten cınlıyo. arkadan kapatıp acıyoz. sonra kanal gelio. bi 50dk izliyoruz. sonra yine cınlıyor. böyle bas baya cınnnnnnnnnnnnnnnnn. diye bi ses. kesinliikle kanalın sesi gelmiyor. ve başka ses duyulmuyor. kumandadan acıp kapatmak işe yaramıyor cınlama devam ediyor. ancak ve ancak arkadan acıp kapatınca duzeliyor. son zamanlarda cok sık yapmaya başladı. çözüm nedir ? yayından mıdır. cok sık kanal deiştirmekten veya şifre çözmekten yoruluyor ısınıyor desem şifresiz yayın izlerken böyle olması tuhaf. durum bundan ibaret. cihaz bozuk olabilir mi ? ama ilk başlarda yoku boyle birşey..

Yorum yap

şimdi normal izlerken, şifreli veya şifresiz kanal fark etmiyor. mesela en son pazar gecesi show tv izlerken 5 kere yaptı. kumandayı filan ellemiyoruz. kanal deiştirme yok. zapp yok. zaten cınlıyo. arkadan kapatıp acıyoz. sonra kanal gelio. bi 50dk izliyoruz. sonra yine cınlıyor. böyle bas baya cınnnnnnnnnnnnnnnnn. diye bi ses. kesinliikle kanalın sesi gelmiyor. ve başka ses duyulmuyor. kumandadan acıp kapatmak işe yaramıyor cınlama devam ediyor. ancak ve ancak arkadan acıp kapatınca duzeliyor. son zamanlarda cok sık yapmaya başladı. çözüm nedir ? yayından mıdır. cok sık kanal deiştirmekten veya şifre çözmekten yoruluyor ısınıyor desem şifresiz yayın izlerken böyle olması tuhaf. durum bundan ibaret. cihaz bozuk olabilir mi ? ama ilk başlarda yoku boyle birşey..
        sevgili kardeşim son au yazılımını atmadan önce zannedersem yoktu herhalde bu durum tv nin arkasına takılan scart kablosuna bak iyi oturmuşmu birde kumandadan en altta kırmızı tuşa bas ekolaızer kısmı gelir ilk gelen ayar yeri olan ince ayar kısmından ses ayarlarını bir degiştir bakalım yine yapacakmı aayrıca auto yazılımını attıkdan sonra cihaza reset attınmı
        Bu Günü Düşünürüm,Dün Geçti,Yarın varmı? Gençligime'de Güvenmem,Ölen Hep İhtiyarmı?

Yorum yap

yok yok auto yazılımından once de var dı.
          bu kadar sık değildi ama.
          sanırım yazılımı yeniden yukleyince biraz ara veriyor. ama bir ay sonra tekrar başlıyor. tuhaf. auto yazılımını attıktan sonra düzelmişti, foruma yazmamıştım bende. ama şimdi sıklaştı.
          scartları sıkı sıkı takılı, taktım yani.
          ayrıca yazılım yuklerkende
          reset+yukleme+reset
          yaptıktan sonra kullanıyorum makinayı.
          neden olabilir ki bilmiyorum. ayrıca cınlama esnasında kırmızıya basıp ekolayzıra girsem bile ses değişmiyor. bi kere alet pskopata baglıyor.

Yorum yap

yok yok auto yazılımından once de var dı.
            bu kadar sık değildi ama.
            sanırım yazılımı yeniden yukleyince biraz ara veriyor. ama bir ay sonra tekrar başlıyor. tuhaf. auto yazılımını attıktan sonra düzelmişti, foruma yazmamıştım bende. ama şimdi sıklaştı.
            scartları sıkı sıkı takılı, taktım yani.
            ayrıca yazılım yuklerkende
            reset+yukleme+reset
            yaptıktan sonra kullanıyorum makinayı.
            neden olabilir ki bilmiyorum. ayrıca cınlama esnasında kırmızıya basıp ekolayzıra girsem bile ses değişmiyor. bi kere alet pskopata baglıyor.
            sevgili kardeşim zannedersem cihazında ses konumunda bir arıza gözüküyor bence servise baş vursan iyi olacak çünkü anlatmana göre bu sıkıntıyı cihaz belli bir süre sonra yapıyor

Yorum yap

olamaz ya, bozuk olsa hep yapar, nie bi süre sonra yapio.
              yazılımsaldır diye dusunuyorum ama ??
              bilmiyorum işte.

Yorum yap

Hangi kanalda ne süre sonra ne durumda yaptığını dikkatlice kontrol et sonra tekrar yaz aynı şartlarda bizde aynı kanalı kontrol edelim ilk defa senden duyuyorum ilginç....
                Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                www.nextyazilim.com

Yorum yap

acaba, ses (cihazın dışından) başka bir cihazdan olmasın: florasan lamba gibi...
                  değerli insanları dost edinmek istiyorsan
                  e l e ş t i r:toplu:

Yorum yap

genede ses aktarım organlarından kaynaklanan bi arıza gibi gorunuyor scart kablosu değiştirme yada tv'ye ses düzeni takıncada aynı şeyi yapıyormu denemek lazım birde reciever'ın sesini mute yap bakalım çınlama televizyondanmı gelecek yoksa recieverdanmı ???

Yorum yap

cınlama esnasında mute yaptım, ekolayzıra girdim, kumandadan actım kapattım, scartı cıkardım taktım, televizyonu actım kapattım, sorun duzelmedi, florasan gbi bişey nasıl olacak onu anlamadım ama, arkadan kapatıp acınca duzeliyor sadece. önceleri yazılımı yeniden yukleyince geciyordu, şimdi ise dün gece yazılımı tekrar yukememe ragmen, tam az once yaptı. kanal trt2 acıktı.

pazar gecesi ise akşamdan gece ye kadar hep show tv acıktı, şu buzda dans programı esnasında yaklıaşık 5 kere yaptı.

keyler meyler derken, sapıttımı acaba, yoksa donanımsal mı, merakım ve endişem artmaya başladı, yardım lutfen.

Yorum yap

takdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        genede ses aktarım organlarından kaynaklanan bi arıza gibi gorunuyor scart kablosu değiştirme yada tv'ye ses düzeni takıncada aynı şeyi yapıyormu denemek lazım birde reciever'ın sesini mute yap bakalım çınlama televizyondanmı gelecek yoksa recieverdanmı ???
                        mute yapsanda işe yaramıyor, cihaz piskoya baglıyor.
                        ama uyduyu kapatınca, yada tvnin kumandasından av ye basıp normal antene gecince cınlama bitiyor. yani ses recevirden geliyor.

Yorum yap

arkadaşlar bende aynı cihazdan kulanıyorum son yazılımınıda attım ama böyle bir sorunum yok bence başka bir arıza var yazılımdan değil bilginize
                          NEXT 2500 DPCIS KIYATO 8550 DAPCI DREAMBOX 500S
                          DREAMBOX 800 HD+PVR NEXT 2010 TİGER NEXT 19500 SÜPERIOR
                          1 ADET 150 CM MOTORLU CANAK 2 ADET NEXT DAYZEK MOTOR 4 ADET SABİT ÇANAK
                          :iyyy::iyyy::iyyy::iyyy:

Yorum yap

Bendede öyle bir sorun yok 9000 de..
                            Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                            http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                            www.nextyazilim.com

Yorum yap

o zaman sorun tamamıyla recieverdan kaynaklanıyor tuhaf ve çok ilginç artık sanırım bunu sadece tamirciler çözebilir arkadaşım ..saygılar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X