• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

humax 5300 sinyal yok??

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• humax 5300 sinyal yok??

arkadaslar ellimde humax VACI 5300 var malesef çok takılıyordu ve humax'a uygun olan softu atayim dedim, bu sefer sinyal gitti buna cözüm varmi? tekrar setting attim orginal soft yükledim! Eski Bilgiler halen cihazda duruyor banamısın demiyor
    Cihazın eski ve şu an için içindeki versiyonlar bunlar.
    Donanım versiyonu OAK I&II 2.0
    Yazılım versiyonu.Hvc 1. 05.02
    Sürücü yazılım versiyonu Hvc 1.05.02
    Yazılım son güncelleme 27 FEB 2002
    Yükleyici versiyonu. L 2.08
    System id 0017.0200
    Arkadaşlar orjinal system id nosunu yükledim sonra system id 'ine göre son güncel olan yazılımıda yükledim yine sinyal seviyesi gelmedi kesinlikle yanlış yükleme olmadı 5300 v acı cihazın clear dosyası yokmu acaba bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var teşekkürler saygılarımla aliharbiye.
    LEBEN ?

@aliharbiye bir ara 5400z plusa vardı öyle bir olay tuner fix yaması belki bununda öyle bir eki olabilir araştırayım sonucu yazayım dostum
    BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

ilgin için saol danger35 ben biraz araştırma yaptım ama tuner fix bulamadım umarım bu cihaz için birşeyler yaparız yoksa cihaz yüzünden kafayı yemek üzereyim..
      LEBEN ?

Yorum yap

takma kafana dostum araştırma içindeyim seni haberdar edicem
        saygılar...

Yorum yap

Arkadaşlar sorun bulunmuştur ki şöyke LNB Kablosunu resivıra taktığım zaman tuner voltajı bayağı eksik çıkıyor yanii 4.5 volta kadar inmekte acaba tunerdenmi yoksa cihazın besleme devresindenmi kaynaklanıyor bide tuner dışından voltaj diotunuda ölçtüm yine 4.5 volt. başına böyle bir sorun gelmiş olan arkadaş varmı acaba?
          LEBEN ?

Yorum yap

@aliharbiye tunerden değil bence bak tunere yakın transitör olabilir bana gelmişti başka bir markada aynı sorun tunere gelen voltaj uçlarını kontrol et bakalım bi transistör vs gibi bir parça varsa çıkarıpta ölç üstünde sağlıklı ölçülmüyor çünkü

Yorum yap

abicim cihaz başımı ağırttı yaw tuneri devreden çıkardım ve voltajı ölçtüm voltaj sağlam benden başka 2 ustayada gösterdim tuner diyorlar kafayı yemek üzereyim bide devreden tunere çıkan voltajı bir krokodil ile direk devreden alıp tuneri artı çıkışına verdim çalıştı sinyal geldi ama cihaz takılmalara devam etti ne yapsak yaw?
              LEBEN ?

Yorum yap

aliharbiyeli bence sen en sağlamı bir besleme katı bulup dene ve emin ol boadrtanmı yoksa voltaj katındanmı diye yoksa seni üzecek bu cihaz
                saygılar dostum...

Yorum yap

dostum besleme kartı denedim yine olmadı tuneri devreden kaldırdım ve voltajı ölçtüm voltaj sağlam tuneri yerine taktığım zaman voltaj 4.5 düşüyor evet dediğin gibide oldu cihaz elimde kaldı bir başımı ağırttı iki şimdilik rafta bekliyor bakalım ne zamana kadar bekletecem onu ilgin için saol danger35.
                  LEBEN ?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X