• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

8000 Xcam Problemİ

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 8000 Xcam Problemİ

Selam arkadaslar.benim cihazim Next 8000 XCAM.çift çanak tursat1-C ve hotbird yönünde.Genelde ayda bir falan downloader 1.1 ile yeni bin dosyasini atarim.yalniz iki ay kadar once acilista sifre istemeye basladi kendiliginden.onu gormezden geldim her actıgımda sifre giriyordumki son bir ay yeni bir dert cıktı.uydu aciliyor ve kanal yok diyor.kanal taratıyorum buluyor ve kaydediyor problem yok ama gel gor stand-by konumuna alıp tekrar açınca yine kanal yok yazıyo bi daha taratmak zorunda kalıyorum.forumda yazanlara gore su asamaları yazptım yine duzelmedi
    1-cihaz reset
    2-kurtarma yazılımı
    3-cihaz reset
    4-kurtarma yazılımı
    5-cihaz reset
    6-08.09.2006 yazılımı
    7-cihaz reset

hala acılısta kanal yok diyor ve tekrar taratmak zorunda kalıyorum.sorun ne olabilir acaba.yardımcı olacağınızı umarım saygılar sunuyorum....

Arkadaşım bir şu downloader ile dene dosya atmayı
    http://www.cemhaner.com/sat/next/cbhdownloader.asp
    .

Yorum yap

vermiş oldugun adresteki program kurulmuyor.exe açmıyor.

Yorum yap

inanc haktan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Arkadaşım bir şu downloader ile dene dosya atmayı
        http://www.cemhaner.com/sat/next/cbhdownloader.asp
        Evet program başarıyla kurulduğu halde verilen kısayol ve exe dosyası çalışmıyor.
        Inanc kardeşim bir kontrol eder misin?

Yorum yap

tasarım usta bu 8000 xcam lardaki sorun nasıl hallolacak bi fikrin varmı.yazılımyüklesen bile elektrik kesintisinden sonra cihaz açılmıyor.yazılım bazen atılıyor bazende atılmıyor. servis yolumu gözüküyor yoksa.

Yorum yap

Sizin sorunu ben donanım ile ilgili bir sorun olarak algılıyorum.Böyle bir sorun benim veya tanıdığım hiçbir arkadaşımın başına gelmedi. O yüzden fazla yorum yapamayacağım. Dilerseniz bir yektili servise başvurunuz.

Yorum yap

forumdaki bütün arkadaşlarda bu sorun var.siz hangi yazılımı kullanıyorsunuz şuanda?bi şekilde cihazlarımız felç oldu.neden kaynaklandıgı meçhul verilen yazılımlardan veya 1.3'e yükseltigimizdenmi oldu acaba?

Yorum yap

şuanda 3 saattir ugraşıyorum hiç bir yazılımı kabul etmiyor cihaz.ne yapacagımı şaşırdım.next cihazı almakla hatamı ettik yoksa?

Yorum yap

Bende sizler gibi eski seri xcam kullanıyorum ve Bootmaker verildiğinde ilk yükseltenlerden biriyim ve bugüne kadar en ufak bir sorun yaşamadım. Kullandığım yazılım 24 Kasım yazılımı (8.9.2006) kendim editledim.

Yorum yap

esatcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    şuanda 3 saattir ugraşıyorum hiç bir yazılımı kabul etmiyor cihaz.ne yapacagımı şaşırdım.next cihazı almakla hatamı ettik yoksa?
                    Neden hata edesin ki! Yazılımı atmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var arkadaşlar. Bildiğiniz gibi cihazlara yazılımı PC'lerin com portları sayesinde atıyoruz. Bu com portların cihazla bilgi alışverişleri ne kadar sağlıklı olursa o kadar sorunsuz yazılım atabiliriz. Bunu sağlamak içinde bilgisayarda çalışan ve com portları kapatan veya kapatmaya yarayan programları durdurmamız gerekiyor. Bunlar nelerdir: Antivirüs Programları, TV Kartı, hatta cihazın yanında bulunan Telsiz Telefonlar. Size saçma gelebilir ancak bunlar tecrübe ile sabitlenmiştir.

Yorum yap

Arkadaşlar olayları bu kadar büyütmeyin. Nihayetinde bu bir makinedir ve bu tür sorunlar olması normaldir. Bilgisayarınızı öğreninceye kadar bin tane sorun yaşıyor problemi kendinizde arıyorsunuz ama bu cihazda düğmeye bastığınız zaman herşeyin otomtik olarak yapılmasını bekliyorsunuz. Lütfen biraz daha sakin olun. Cihazlara yazılım yüklenmesi, beraberinde birçok şeyin senkron olarak yapılması ile mümkündür. Kablonuzun doğru olması, yükleme yazılımınız, cihaz versiyonu, COM senkronizasyonu gibi. Herşeyi doğru yaptığınızdan emin olmadan bağırıp çağırmak size yarar sağlamaz. Bakınız burada herkes yardım için bulunuyor ve çoğumuz da bu işten para kazanmıyoruz. Yani sizin gibi sadece uydu kullanıcısıyız. Siz bize bizim size yaptığımız kadar yardım edermiyidiniz veya edermisiniz. Öyle düşünün
                      Daha sakin. Ok ?

Şu an CBHDownloader'in çekimi ve çalışması ile ilgili herhangi bir sorun yok.
                      Kullanabilirsiniz.
                      http://www.cemhaner.com/sat/next
                      Programı buradan çekebilirsiniz.
                      .

Yorum yap

anladım bunların hepsi yazılım atamama sorunu benimkisi cihazın çalışırken elektrik kesildiginde ve tekrar geldiginde cihazımın bir daha açılmaması ön panelde ----- işaretler sürekli hareket etmekte.401 rakamını bulmuyor.bulamadıgı içinde açılmıyor.çareyi bi şekilde yazılım atarak çözmeye çalışıyorum(kurtarma yazılımı)acaba sorun flaştamı degişmesimi gerekiyor.Yoksa söyledigin gibi com portlardaki sorun yazılım esnasında hatalı oldugundan dolayı benim cihaz açılmıyor?

Yorum yap

esatcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          anladım bunların hepsi yazılım atamama sorunu benimkisi cihazın çalışırken elektrik kesildiginde ve tekrar geldiginde cihazımın bir daha açılmaması ön panelde ----- işaretler sürekli hareket etmekte.401 rakamını bulmuyor.bulamadıgı içinde açılmıyor.çareyi bi şekilde yazılım atarak çözmeye çalışıyorum(kurtarma yazılımı)acaba sorun flaştamı degişmesimi gerekiyor.Yoksa söyledigin gibi com portlardaki sorun yazılım esnasında hatalı oldugundan dolayı benim cihaz açılmıyor?
                          Evet... eğerki ekrandaki -_-_- çizgiler sürekli bu şekilde oynuyor,hiç bir şekilde kurtarma yazılımı setting vs. vs. yükleyemiyorsanız sonuç olarak Flash Arızasıyla karşı karşıyasınız..Servise gönderip flash değişiminden başka careniz yoktur.

Yorum yap

değerli üstadlar sinyal sorununu 8 eylül yazılımından sonra yaşamaya başladım.cihazım next8000 xcam ve 4 çıkışlı lnb kullanıyorum.uzun araştırmalar ve siz değerli üstadların yönlendirmeleri sayesinde herşeyi denedim ancak bir sonuca ulaşamadım.bir yerde okuduğuma göre çift veya daha fazla lnb kullanan xcam'lar bu sorunu yaşamakta ve hiçbirşey yapılamamakta.saygılarımla...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X